Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha érzékenyebb gyermek esti...

Ha érzékenyebb gyermek esti lefekvésnél elmondja mi bántja az óvodából, mi a jo tanács? Pl. X csúfolt, y nem játszott velem

Figyelt kérdés

Mindent a lelkére vesz, mellre szív, habár benne van a közösségi játékokban, rohangál, bujocsjázik a többiekkel,igazábol nem mimoza lelkü, viszont érzékeny.


Ötleteket várok mi a helyes reakcio, mi a helyes tanács ilyenkor a gyermeknek


Tulspilázott sajnálattal mártirnak sem szeretném nevelni, viszont szeretném ha tanithatnám arra hogyan dolgozza ezeket fel, hogyan elözze meg esetleg, stb


Mostanában a cenzurás szavakkal dobáloznak az ovistársai es nem ugy tünik mintha viccböl szorakoznának csak ezzel, hanem kimondottan bántásbol szánnák, mert a gyerekem a miértekre kbolyasmiket mond, hogy biztos azért mondta, mert mérges volt. A gyermekem még arra, hogy mivel válthatta, provokálhatta ki ezt a másikbol még nem tudja megfogalmazni a választ.(kiscsoport)


Eddig annyit tanácsoltam neki, hogy védje meg magát, szoljon a másikra hogy nem beszélünk csunyán, vagy szoljon óvónéninek, illetve ma reggel azzal inditottunk hogy megkerestük a csúnyán beszélö kislányt (aki azaz igazi eleven vöröshaju szeplös nagyszáju tipus)es az óvónök körében szoltunk neki hogy nem szabad csunyán beszélni es jeleztem azt is az ovonöknek hogy a gyerekemnek rosszul esik.


Erre ma megint csak azt mesélte hazafelé a gyermekem, hogy mégis csunyán beszélt továbbra is a kislány.


Ezek után csak annyit mondtam, nem kell vele játszani ha nem tetszik, sebaj, vannak sokan mások még az oviban, az ember megválogatja a barátait.



Szeretném valahogy az ilyen sérelmeit ugy kezelni tudni, hogy majdan már a sulira legalább erös(ebb)egyéniség válljon belöle, nem vehetem mindig elö a tanitoi segitséget sem, kisebb dolguk is nagyobb ennél


2018. júl. 5. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem teljesen jól kezeled.
2018. júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Elöször is úgy tünik, te az "elöítéletes tipus" vagy: (aki azaz igazi eleven vöröshaju szeplös nagyszáju tipus), ugyanis nem a gyerek kinézete határozza meg, hogy milyen a viselkedése.


Másodszor a gyereknek sokszor elég, ha kibeszéli magából a problémáit, nem kell "megoldás".


HArmadszor a legokosabb nem foglalkozni vele, max. megjegyzed, hogy X elég bután viselkedik, ha így beszél, de nem kell túltolni a témát.

2018. júl. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem elöitélet. Nem elöször látom a kislányt közösségben viselkedni.es amikor szoltunk az ovonénikkel is csak röhögve ígérte, hogy nem fog csunyán beszélni.


És nem, nem elég annyi hogy a gyerek kibeszéli magábol az anya meg csak les.

2018. júl. 5. 18:30
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem azt vontam kétségbe, hogy a gyerek tényleg csúnyán beszél, hanem hogy ennek köze van a kinézetéhez! (vöröshajú, szeplös, nagyszájú)
2018. júl. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem a vöröshajuak elevenebbek, filmekben, mesékben is alkalmazzák a sajátos jegyeiket, copf, szeplő, kerek arc, nem én találtam ki


Vagy plaz egyszer volt hol nem volt az élet mesében is vöröshaju az egyik baci,Garfield is vörös.

2018. júl. 5. 20:23
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Hát ha filmekben, mesékben ezt látni, akkor az biztos úgy is van.
2018. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
A vörös haj igazi előítélet. Szőke hajú kék szemű gyerek is lehet pokolfajzat.
2018. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erősítsd meg őt minden nap abban,amit eddig is mondtál neki. Ha van a saját életedből példa, az ő szintjén egyszerűen is elmesélheted neki hogy mi az ami rosszul esett és hogyan léptél túl azon...és abból meríthettek megoldást.
2018. júl. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lucy Maud Montgomery - Anne a Zöld Oromból

Ajánlom a könyvet (film is van). Egy cserfes, kedves kislányról, majd nőről szól.

Amúgy én is azt szoktam mondani, hogy ha nem tudtok szépen együtt játszani, inkább keress mást, akivel jól érzed magad és jó a játék.

Az én gyerekem ráadásul felveszi másoknak a hülyeségeit. Szóval nem győzöm magyarázni, hogy nem szabad csinálni (az egyik gyerek csurgatja a nyálát) és biztos az ő anyukája is leszídja miatta...

2018. júl. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pffff anyuci bement szolni persze hogy bantjak,nem kell bemenni

A voroshajuak pedig nem mind ilyenek orbitalisan nagy f***ság,amit mondasz

2018. júl. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!