Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó anyukák, bölcsis...

Dolgozó anyukák, bölcsis kisgyerekkel! Hogy oldjátok meg a reggeleket?

Figyelt kérdés

Nemrég álltam vissza munkába, és ugyan tök jó a helyzetem, 4 órát dolgozok otthonról, mégis minden reggelen rohanás, totál idegbeteg vagyok és ez a gyerekem csattan.

Este bármit csinálok, csak 10 körül alszik el. Reggel alig bírom felkelteni. Itthon reggelizünk, a bölcsiben nem eszik.

Minden reggelünk csúszik, mindig késve kezdek és totál utálom a reggeleket.

Tippek, hogyan oldjam meg?


2022. aug. 25. 08:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
17%
7-es voltam, a fene, most hogy visszaolvastam, mit írtam, elkapott a szorongás a jövő csütörtöktől :D
2022. aug. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy nem a legideálisabb megoldás, de én azzal motiválom, hogy ha időben elkészül, akkor meg tud nézni egy mesét (6 perceset). Ha ellenkezik, akkor mese nélkül indulunk. Persze vannak sírós napok, de megértette hogy nem fogom emiatt meggondolni magam.

Nálad még azt gondolom, hogy nem is szokott még be, és ezzel is tiltakozik a bölcsi ellen.

2022. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
33%

8!


Nem mondanám, hogy nagyon ügyes vagyok, pláne mivel te ezt itt épp gúnynak szántad. De én vagyok a felnőtt, az én dolgom megoldani. Szíves tajekoztatasodra közlöm, a gyerekem pavoros volt 2 éves korától 6ig. Nem kétszer kelt és nem 2 órákat virrasztottam mellette. De tudod, nekem menni kellett dolgozni, időre, ergo megoldottam.


10!


Nem értékelem más szülői kvalitásait. Nem érdekel.

2022. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
37%
Jól van, én vállalom, hogy egy évben 5x nem voltam elég felnőtt, hogy megoldjam. De komolyan mondom, hogy ügyes vagy, hogy ebben sosem hibáztál. Viszont én most itt be is fejeztem ezt, nem akarlak túllicitálni, hogy ki szív jobban, hiszen a kérdés szempontjából nem lényeges.
2022. aug. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
89%

Mikor rájöttem h a fiamat hétköznap 7 kor kell kiimádkozni az ágyból és hétvégén meg 6 kor kelt magától hogy jatszunk, onnantól reggel nem volt lelkiismeret furdalásom h keltem. Moat 6 éves és a mai napig huzna az időt reggel.

Amúgy 2 hónap alatt belejossz a reggelekbe, utána majd kezdődik hogy neeemakaroook menniiii.


Én is home officeban dolgozok

2022. aug. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
73%

Eddig ha kellett, elkezdtem öltöztetni úgy hogy még alszik (ez amúgy viszonylag könnyen megy, mert még kómás), és nagyjából akkor tért magához mikor már ült a kocsiban/babakocsiban a reggelijével a kezében.

Mikor ébren van, és nagyon nem motiválhato semmivel, akkor a tv előtt öltöztettem, kaja a kezében. Vagy ha hagytam játszani, akkor végigvisította az egészet, ettől csak én is stresszes lettem, így indulás előtt nincs játék, inkább a tv.

Jövőhéttől ovi, nagyon kíváncsi leszek hogy fogunk kialakítani valami reggeli rutint az indulásra, én is kicsit izgulok. Egyelőre kocsival megyünk, így 5 perc, gyalog egy stressz lenne minden kavicsnál megállni. Végigrangatni meg nem akarom szegényt, nehogy megutálja az ovit rögtön az elején. Ami bevált nálam, hogy előbb én készítem el magam, smink, fésű,mindent összepakolok amit vinni kell, reggeli kész, kikészítem a ruhám, utána nyugodtabb vagyok hogy látom a fontos dolgok készen vannak, és hány perc van még indulásig amíg lehet elkalandozni, és már csak a gyerekre kell ráhúzni valami ruhát és nekem felkapni a sajátomat, utána mehetünk.

2022. aug. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%

Miért kell lehurrogni azt, aki leírta, hogy nála olajozottan mennek dolgok? Nem írta ő senkire, hogy rossz anya, csak annyit, hogy náluk nagyobb a szigor és a korábban ébredés oldotta meg a dolgot.

Egyébként nálunk is. Amíg nem szokta meg a gyerekem, azt, hogy 8-ra be kell érni, addig nekünk is voltak olyan napok, hogy 6:30-kor keltünk, csak azért, hogy beleférjen a nyúlás, az öltözködés és egy kis játék is. Pár hét alatt szépen beállt magától a rend.

Mi is pocsékul aludtunk (éjjel 4-5x ébred a mai napig), de attól még megy az élet tovább. Legalább könnyebben elaludt a bölcsiben. 😊

A kis célok (amit az egyik válaszoló már írt), jók. Nézzük meg ezt, nézzük meg azt, szedjünk virágot a bölcsis néninek vagy hasonló apróságok.

Öltözködésnél nálunk az segített, hogy kiválasztottam 2 nadrágot és engedtem a lányomnak, hogy abból a kettőből ő válassza ki melyiket szeretné felvenni. Ilyenkor az energiáját nem arra fókuszálta, hogy ellenkezzen, hanem boldog volt, hogy bevonatam a folyamatba.

Vagy fogócskázzatok az autóig. Gyorsabban fogtok haladni, mintha csak sétálnátok.

2022. aug. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Valóban mindenhol más. Én tvre készülődtem mindig, a fiamnál ez abszolút nem vált be, sírt ha kikapcsoltam. Így ő játszott reggel és egy figurát hozhatott magával az útra amit bölcsi előtt át kellett adnia nekem megőrzésre.


Ki kell tapasztalnod h nála mi válik be. Pl volt idő amikor csak virslit reggelizett, volt idő amikor csak zabpépet. De reggelizni mindig kell neki, én pl sosem ettem reggelit egyből

2022. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

Nem szidtuk, csak leírtam ÉN miért nem bírtam korán felkelni. Ébreszthettem volna én is fel 7kor, de ÉN nem bírtam felkelni akkor az éjszakázás miatt. Nekem mesébe illő kategória lett volna, ha ez sikerül, ezért volt hogy 5x nem 8ra hanem 8.30ra értünk be.

Én reggel sose kapcsoltam mesét, mégse gondolom felnőttebbnek magam másoknál, mint a magas lovon ülő kolléganő.

2022. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
89%

19!


A "kolléganő" nem ül magas lovon. A kolléganő nem kötetlen munkaidoben dolgozott, ergo ha nem 8ra ért volna be, hanem 8:30ra, valószínűleg nem sokáig lett volna munkája. Te is meg tudtad volna oldani, ha akarod, de te nem akartad, mert nem volt semmi következménye a késésnek. Nem mellesleg nálunk 8ig fogadták a gyerekeket, aki nem ert oda, az 9kor mehetett be legkozelebb, hogy ne zavarja a foglalkozást majd a reggelihez való előkészület.

Nem tudom miért próbálsz sértegetni, nem az én hibám, hogy te nem tudtál időben kelni. A mese kérdést nem tudom miért kevertem ide, nem volt téma nálam, nem ezen múlik a felnőttség.

2022. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!