Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó anyukák, bölcsis...

Dolgozó anyukák, bölcsis kisgyerekkel! Hogy oldjátok meg a reggeleket?

Figyelt kérdés

Nemrég álltam vissza munkába, és ugyan tök jó a helyzetem, 4 órát dolgozok otthonról, mégis minden reggelen rohanás, totál idegbeteg vagyok és ez a gyerekem csattan.

Este bármit csinálok, csak 10 körül alszik el. Reggel alig bírom felkelteni. Itthon reggelizünk, a bölcsiben nem eszik.

Minden reggelünk csúszik, mindig késve kezdek és totál utálom a reggeleket.

Tippek, hogyan oldjam meg?


2022. aug. 25. 08:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

Azért gondolja felnőttebbnek magát, mert ő megoldotta, ami másoknak nehezebben megy, mondja ezt magas lóról, lekezelő stílusban. Olvasd el a kettes választ.

Nekem nem érte volna meg olyan munkahely ahol évi 5 késés miatt már veszélyben az állásom, semmilyen munkahely nem ér meg annyit h én személy szerint stresszes legyek egy 1-3 éves gyerekkel. Ha beérek 8.30ra, ledolgozom a 8 órát, és utána ott se vagyok, igyekszem mindig ilyen körülmények között dolgozni ezután is. De nyilván mindenki úgy válassza meg a munkahelyét h tudja teljesíteni a feltételeket, ez itt mkinek sikerült, akkor nincs baj.

2022. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
79%

21!


Én írtam a 2. választ. Mi a bajod vele? Milyen magas lóról beszélsz? Abban mi a magas ló, hogy ha nem tud valaki egy óra alatt elkészült, akkor keljen 10 perccel korabban? Ha az se megy, akkor hússzal, stb.

Nagyszerű, ha a te munkahelyed tolerálja a késést. Másé nem biztos.

2022. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 babyboom567 ***** válasza:
67%
Én viszont imádlak 7-es válaszoló, hogy ezt az egész helyzetet,ilyen lazán kezeled.
2022. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
az én kisfiam 6-kor legkésőbb kel reggel, de indulni csak 8 körül kell, örülnék, ha kicsit tovább aludna... :'D
2022. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi ma totál elaludtunk, gyermek bilin ülve reggelizet (tudom, furcsa, nem is szoktuk így csinálni, de legalább 10 percet nyertünk). Reggelire amúgy zabkását kap, előző este megcsinálom, így csak be kell vágni fél percre a mikro-ba. Ruháit előző este kikészítem, és annak a függvényében hagyom játszani, hogy mikor ébredt. A bilizéssel így is el tudja húzni az időt, de mivel mostanában szobatisztult, muszáj megvárni, hogy magától szálljon le róla, nem lenne jó, ha az autóban jönne rá a pisi/ kaki.
2022. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
88%

Én is úgy csináltam mint a 2#

A lányom 10kor feküdt, 6kor keltem (én szeretem a kávé wc dolgot nyugisan intézni) utána keltettem a gyereket.

Sosem késtem el. A dugókat is belekalkuláltam.

Az elején 7kor keltünk Rájöttem h nem jó. Majd 6:40 és így tovább

Most h a nagyot vittem oviba (8:15ig be KELL érni mert később nem veszik be) Szintén így csináltam, csak pluszban még az ikreket is összeszedtem.

Ha kapkodós volt a reggel, másnap korábban keltünk.

A ruháikat mindig kikészítem este.

Egyébként a legtöbbet a rutin számít. Belejössz majd ha megvan a fix sorrend

Nálunk pl. nem mentek ndegy h melyik gyereket viszem ki előbb a kocsiba, stb.

Ehhez ki kell tapasztalnod, alakítgatni, csiszolni a folyamatot

2022. aug. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
87%

Ha felkel, akkor elkezd játszani és nagyon kell vigyáznom, hogy ne vonódjak be, ne játsszuk el az időt. - ez a te hibád, már ne is haragudj.


Nem bántásból, de ha játszani akar, elviszed, megmosod az arcát, elé teszed a reggelit, nem engeded, hogy játsszon, míg nem készült el.


Durvának hangzik, de muszáj. Nálunk mostohaöcsém kilencévesen is elbxta az időt, mert az anyja sohasem tanította meg neki, hogy előbb! elkészülünk + reggeli, és ha maradt még kis idő, lehet játszani.

2022. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!