Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jatszotok 1,5-2 eves...

Mit jatszotok 1,5-2 eves gyereketekkel otthon?

Figyelt kérdés

21 honapos a lanyom, sosem volt el magaban, nem jatszik egyedul egy percet sem, allandoan engem cibal, hogy olvassunk, jatszunk stb. ez nagyon faraszto es en mar nagyon unom a konyveket olvasgatni, az enekeket, mondokakat egyfolytaban enekelni, egyutt fozunk,rajzolunk ...otletre lenne szuksem, mit jatszunk, mert kifogytam...az epitojatekok nem kotik le a figyelmet, tanulo kutyus, sutifalo bodon kilove, gyurmat nem vettem meg mert ismerve ot azt is en kellene gyurjam...lehet kixsit pesszimista hangu a kerdesem, de ma is faraszto nap volt.

elore is koszi


2010. szept. 24. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Nekem még nincs gyermekem, de gyakran vigyázok a szomszéd gyerekekre (5 éves kislány és 3 éves kisfiú).


Elég nehéz velük, mert a kislány nagyon agresszív, többször fejbevágja az Öcsikét. Ilyenkor rászólók, és elmagyarázom neki, hogy ez fáj az Öcsinek, és puszilja meg + kérjen tőle bocsánatot.


Különben holnap is megyek hozzájuk, és állítólag jön a hidegfront. Szóval ki van zárva, hogy kimegyünk az udvarra.

Bent leszünk.


- Olvasok nekik (a kedvenc könyvüket 100- adszorra), utána elmesélik, hogy miről szólt.


- Szerepjátékok: doktornénis, kiskutyás, kiscicás, óvónénis


- Bújócska (ahogy a benti körülmények megengedik), fogócska


- Barchoba .

2010. szept. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, azért egy kis önállóság nem ártana neki. Adj neki füzetet meg rajzeszközöket, vagy vízfestéket, majdcsak rájön, hogy egyedül is jól el tud velük lenni.
2010. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha éppen dolgom van, pl. főzés, takarítás, igyekszem bevonni a kisfiamat is (ő 23 hónapos). Apróságokban tud segíteni: bedobja a felszeletelt zöldséget a vízbe/lábasba, hozza a seprűt, lapátot, bekapcsolja a porszívót (hagyom kicsit porszívózni, úgyis hamar megunja). Sokat járunk sétálni, játszótérre, hetente Ringatóra. De az otthoni játékra visszatérve: vehetnél babákat neki, ha még nincsenek, játszhattok szerepjátékot, talán egy idő múlva egyedül is ellesz velük. Esetleg egy autóval is megpróbálkozhatsz, ismerek olyan kislányokat, akik szívesen játszanak vele. Vagy labdázhattok kisebb, puha labdával, célba dobhattok. Fiam imád birkózni, bukfencezni. És ha már nagyon fáradt vagy és megteheted, hívj segítséget (apa, nagyszülő), hogy egy kicsit tehermentesítsen egy időre, akár úgy, hogy elviszi valahová, vagy ók maradnak otthon és Te mozdulsz ki. Remélem, tudtam segíteni!
2010. szept. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Vettem matricákat teszveszen, azt ragasdza papírra, majd színezi rajzolja és kész a mű!

Esetleg mese dvd?!

Sátor házikó kiskonyhával?

Nálunk ezek beváltak, szeret velük játszani

2010. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

szerepjátékok: mi autókkal, plüssökkel játszunk. eleinte csak én játszottam, pl. ha elesett a játszón aznap délelőtt a kisfiam, akkor délután eljátszottam, hogy az autó/plüsskutya, egér stb. elesett, megütötte magát, jajgat és megy a másik játék segíteni. hamar rákapott,. most már ő is játssza.

Sokat rajzol, fest (inkább maszataol, de élvezi)

A gyurmázunk, eleinte itt is én gyúrtam, most már ő is kezdi csinálni (23 hónapos) - puha gyurmával (play-doh) kezdtük, mert azt könnyű nekik is formálni. Ha gyúrt valamit mindig megtapsoltam, megdicsértem és délután mindig megmutatjuk vagy elmeséljük apának is.

rengeteget vagyunk lent, a délelőttöket szinte teljes egészében lent töltjük. (2-3 órát)

mese, mondóka, szoktunk zenét hallgatni és táncolni

néha mesét is nézhet (reggeli kakaó alatt a disney-n megy a miki játszótere, az nagy kedvenc)

amúgy ő sem játszik el órákat magában, azt már megérti, hogy anya pihen egy kicsit és ilyenkor kapok egy fél órát :)). Ő 23 hónapos.

de ez ritka azért.

2010. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Fiamat sem érdekelte az épitőjáték, először...csak kellett kis idő:) Duplo legot vettem, tele állatkával, tyúkollal, papa, mama, kislány, traktoros,stb figurákkal, kisházzal, csuzdával... Kifogyhatatlan ötletek, komolyan. Először én játszottam, de mostmár a postást tolja és bedobja a levelet:) 23 hós
2010. szept. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Első körben meg kéne tanítanod egyedül játszani, már rég meg kellett volna. Indítsd el a játékot, várd meg míg belemelegszik, és valami ürüggyel hagyd ott. Eleinte csak kis időre menj ki a szobából, aztán mindig egyre nyújtsd az időt. Kislányom 24 hónapos, több órát eljátszik egyedül. Biztos, hogy nagyon szerencsém van vele, de erre tanítani kell.
2010. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
nálunk most a konyha a nyerő,imád benne ugy csinálni amit ahogy én,pakolgatja az edényeket a sütőbe,majd később kiveszi az asztalra teszi őket.kevergeti a lábasba a kanalakat,oda ad dolgokat ha kérem.a plüsseivel szoktam neki bábozni,vagy rajzoltatni az asztalnál.most vettem neki egy mágneses könyvet,amibe öltöztetni kell kisgyerekeket,24 mágnes ruha van hozzá,azokat szoktuk pakolgatni rájuk,nagyon szereti.
2010. szept. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves fél nyolcas! Hol lehet ilyen mágneses öltöztetőt kapni? Nagyon tetszik az ötlet! :)) Kérlek írd meg!
2010. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
szia,a fél 8-as vagyok.én a libri könyvesboltban vettem.2 ezer volt.Nem olcsó,de ha belegondolsz minden játék drága,ez pedig nagyon jó játék.8 oldala van és minden oldalon más féle gyerek.bohóc,királynő,festő gyerek,kutyasétáltató kislány stb.24 ruhácskával.remélem segítettem.mi nagyon szeretjük.
2010. szept. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!