Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérféltékenységet hogyan...

Testvérféltékenységet hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
A lányom 3,5 éves, a fiam 11 hónapos. A fiam nagyon anyás, tombol nála a szeparációs szorongás. Lányomnál ez szinte teljesen kimaradt. A fiam állandóan sírva fakad, ha a tesóját az ölembe veszem, átölelem, haját fonom stb..szóval mindig amikor a tesójával foglalkozom. Jön, próbálja ellökni, húzkodja a ruháját, persze bőgve, lányom meg ilyenkor szintén felveszi ezt a stílust, jobban bújik, csimpaszkodik a nyakamba, mondja neki hogy menjen innen. Ezen kívül szerencsére jól elvannak, szeretik egymást, folyton egymással bohóckodnak. Nem tudom hogy kezeljem helyesen a helyzetet, a szeparációs szorongás is olyan furcsa, ugye ez nálunk a lányommal kimaradt szinte teljesen.
2022. szept. 16. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
A 3,5 évessel megbeszélném mi a helyzet, ő már érettnek kellene lennie annyira, hogy megértse hogy a testvérének a viselkedése ösztönös és nem ellene irányul. De az ilyen helyzeteket ha lehet próbáld megakadályozni. Pl vedd hordozóba addig a kicsit, hogy ne hisztizzen, ha nem lehet akkor mikozben nyugtatod a kicsit simogasd meg a lányodat és köszönd meg neki hogy türelemmel van az öccsével.
2022. szept. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szereti sajnos a hordozót. Akadályozza a mozgásban, üvölt ha csak bele akarom tenni, benne meg még rosszabb. Olvastam a nagynak ilyen meséket, beszélgetünk rengeteget, de nem akarja megérteni, nagyon makacs.
2022. szept. 16. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Most nem azért, de ha én most, 38 eves fejjel odamennék anyámhoz és megölelném, és ekkor valaki odajönne és el akarna lökni tőle, azért rohadtul begurulnék. Pláne, ha újra és újra. Pláne, ha a saját testvérem.

Ezt nem a nagynak kell "megérteni" szerintem. Igenis a nagynak is jár az ölelés, és nem rángatjuk olyankor a másik ruháját, nem lökjük el, ezt egyszerűen nem szabad. Egy 11 hónapos ilyen alaputasításokat azért már megért. Következetesen meg kell neki mondani mindig, hogy nem szabad, esetleg felállni kicsit a naggyal. Ha egy kicsit sír a másik gyerek, az érthető, együttérzünk vele, mert még kicsi, de meg kell tanulnia, hogy a tesójának is jár a dajkálás.

2022. szept. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak rosszabb lesz. Életemben nem lattam meg olyan egyutt elo testvereket,akik szeretik egymast. Na jó, az instagramon maximum. Husz eves koruk korul majd jóban lesznek,ha elköltöznek.
2022. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez meg semmi. Nalunk 6 ev van koztuk, 3-9. Utik verik egymast. Egesz nap cirkusz van, külön kell valasztani oket. Egyik az emeleten,masik fszt. Ha egyedul van vmelyik itthon,nyugi van. A kicsi emlekszem 8-9 honapos volt,maszott ,meglatta a nagyot az olembe es a hajanal fogva rantotta ki. Azota tart es nem csokken a feltekenyseg, kette nem tudok szakadni. A naggyal csak akkor tudok foglalkozni erdemben,ha a kicsi alszik,kulonben visit es ugyse tudunk semmit se csinalni, a hangunkat se halljuk. Szornyu. De mi is ezt csinaltuk tesommal. Olyan 14-17 ev korul rendezodott.
2022. szept. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!