Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hozzá állás kérdése? Milyen...

Hozzá állás kérdése? Milyen az élet 4 kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés

Foglalkoztat a dolog bennünket,van már 2 csodás gyerekünk (5 éves és 10 hónapos)nem ismerek senkit akinek több gyereke lenne mind kettő :)

Hamarosan újabb baba projektbe kezdünk,és ma feljött szóba a 4-edik gyerek.

Vajon milyen lehet?

Anyagilag jól kijövünk,tehát azt az oldalát nem kell nézni,csak a napi teendők.

Akinek 4 vagy több gyereke van,írna őszinte válaszokat? :D


2022. szept. 17. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Atya világ... elöbb a 3.gyereket kellene túlélni, nem a 4.en gondolkodni.

Benn vagyok egyébként egy csoportba, ahol kis korkülönbségesek a tagok. A 3 is kihívás, nem 4. Nagyon pozitívat nem olvastam 2nél több gyerekesektől pl ott


Nekem 2 van, de nem is lesz több 😅

2022. szept. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Előbb kéne egy 3., aztán utána a 4. :D

Bár hogy tényleg kéne-e,azt nem tudom.

2022. szept. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs univerzális válasz. Van, aki egy gyerekkel is nehezen bir, van akinek néggyel is simán megy minden.

Nekünk negy gyerekünk van, 9 és 4 évesek. Összességében nem panaszkodom, de azért nehéz. Pörgős típus vagyok, beérem kevés alvással, így nem temet maga alá a házimunka, a hétköznapok megszervezése. De a hobbinkra kevesebb idő jut,és azért ha egyszer kirepülnek, akkor egy hétig csak alszom majd. 🤣 Viccet félretéve, ezt mindenkinek magának kell tudni. Majd meglátjátok, hogyan boldogultok 3 gyerekkel, még akkor is vágytok-e negyedikre. Mi max 3 gyereket terveztünk, csak az ikrességgel nem számoltunk. 😅

2022. szept. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Én azon az elven vagyok, hogy mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyivel egyedül is elbír.

Nekem ezért van csak egy.

Ha valami történik a férjeddel vagy a munkahelyével, akkor is fel kell tudni nevelni a 3-4 gyereket.

Ha hosszútávon biztosított a 4 gyerek nevelése egyedül anyagilag (biztosítás, tartalékok, vagyon) és emberileg is úgy érzed, hogy simán elbírsz 4 gyerekkel egyedül, akkor semmi akadálya szerintem.

De ha ezekre nem a válasz, akkor jobb megfontolni.

2022. szept. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy 5 és egy 3 gyerekes családot ismerek, akiknél szerintem minden rendben van. A legtöbb 3 gyerekes ismerősöméknél is állandó káosz van, a szülők nyúzottak, a párkapcsolat háttérbe kerül. Illetve kevés az olyan anya, aki egyedül is boldogulna.
2022. szept. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk is 4 van, kis korkulonbseggel születtek 5 éven belül.

Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de szerintem is elsődleges, hogy apa nélkül is fel tudnád őket nevelni? Tehát, azt írod, hogy jó anyagi helyzetben vagytok, de itt most remélem nem csak a férjed fizujara gondolsz.

Én nem dolgozom, de diplomám, nyelvvizsgáim vannak, nincs hitelünk és van passzív jövedelmünk is.

Mind egészséges, kisiskolások már. Nem dolgozom, nem is tervezem, de így is rengeteg a dolog velük. Tanulás, sport, zene, külonórák, programok. Minddel külön foglalkozni, beszélgetni, játszani, tanulni szó szerint vagy csak kikerdezni.

Nekünk nincs takarítónők, kerteszunk, nagymama. Tehát mindent én csinálok és 6 emberre napi szinten főzni, mosni, takarítani is unalmas és fárasztó éveken keresztül. A férjem csak a férfi munkát csinálja itthon, dolgozik és utána a gyerekekkel foglalkozik.

2022. szept. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Én most várom a negyediket. Kétgyerekesként azt gondoltam, hogy a harmadik már meg se fog kottyanni, nem lesz nagy különbség, hisz ezzel a kettővel is milyen simán megy minden, ugyanilyen lesz az élet hárommal is, csak épp lesz velünk még egy baba.

Hát nem így történt. A harmadik elég komoly mélyrepüléseket hozott magával, és minden, ami kettővel még döcögve működgetett (pl. egy képzés, vagy logisztikai dolgok), hárommal képtelenség volt. Hirtelen valahogy sokan lettünk, hiába csak egy gyerek a különbség a 2 és 3 között. Teljesen szétesett a rendezett életünk. Nem mondom, hogy mindenkivel így történne. Biztosan vannak, akik simán veszik az akadályokat, vagy vannak, akiknél ez a pont csak a többedik gyereknél jön el. Nálunk így alakult.

Végül valahogy csak belerázódtunk a dologba, és most várjuk a negyediket. Nem siettük el, négy év lesz a korkülönbség a 3. és 4. között. Szóval 4 egész kicsi gyerekről nincs tapasztalatom. Lehet, hogy az más. Mindenesetre már nincs olyan illúzióm, hogy nem lesz nagy különbség a 3 és 4 között. Biztos vagyok benne, hogy ismét új időszámítás kezdődik, teljesen új kihívásokkal. De állok elébe.

2022. szept. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Én frászt kapnék,ha 4 gyereket csináltak volna a szüleim. 3at csináltak,így is elég szívás. Bármit megadnék ha egyke lennék vagy legalább csak 1 testvérem lenne.
2022. szept. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát 🙏

Persze,dolgozom,jó munka időben (őszintén abba nem gondoltam bele, hogy mi lesz ha én vagy férjem nem lennénk, anyagilag akkor is kijonnènk,de ezt a részét félre is teszem)


Igen,én is pörgős vagyok,én egyszerűen imádom ezt csinálni,gyerekek körül tenni-venni tanítani,mindig is szerettem a gyerekeket,már gyerekként is anyáskodtam a két öcsém felett.

Én nagy családban nőttem fel (5)

Jó volt hogy mindig volt otthon valaki akivel játszhattam,vagy akitől segítséget kérhettem. 😁

Minden nap főzök,szeretek főzni,és ezt az egészet.

2022. szept. 27. 22:12
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok. Nekem is megfordult a fejemben, hogy elmegyek dolgozni. Meg is próbáltam, de nem jött össze. Teljes állás kizárva, de most rájöttem, hogy a részmunkaidő sem megy. Lehet vannak nálam ügyesebbek, de egyszerűen ennyi emberre, ha napi szinten főzöl, sütsz, mosol, pakolsz, és ami a lényeg, hogy tisztességesen, lelkiismeretesen foglalkozol a gyerekekkel, annyi a munka, és ez annyi időt elvesz, hogy nem fér bele még egy munkahely is.
2022. szept. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!