Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak itt olyan anyukák...

Vannak itt olyan anyukák akiknek muszáj volt elmenni 1-1,5 éves gyereke mellől dolgozni?

Figyelt kérdés
Úgy látszik én kénytelen leszek rá egy váratlan helyzet miatt, de nagyon bűntudatom van, mindig is nagyon anyás volt, félek tőle hogy fogja viselni :( van tapasztalatotok ilyennel kapcsolatban?

2017. jún. 8. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Ebben a korban sokkal könnyebben megszokja, mint egy évvel idösebben. Semmi baja sem lesz, ha fokozatosan szoktatod hozzá és amikor otthon vagy, akkor sokat foglalkozol vele.

Mellesleg ez csak MO.on van, hogy az anya 3 évig otthon lehet a gyerekkel, máshol max 1-1,5 éves korig lehetséges - és ettöl egyetlen gyereknek sem lesz semmiféle baja.

2017. jún. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem igaz, nálunk, Szlovákiában is 3 év a gyes, magasabb a gyes összege is. És propagálják is, még a munkahivatalban is, hogy minél tovább maradjunk a gyerekkel. Csehországban 4 évig jár gyes. És lám, nem omlik össze a gazdaság, a magyarnál legalábbis mindenképp jobb.

Kérdező, ha így alakult a helyzetetek, se legyen bűntudatod, biztosan lesz egy kis pityergés az első napokban, de ha megérti, hogy érte mész, aztán újra vele leszel, megnyugszik.

2017. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Az 1-1,5 éves kor a legideálisabb, hogy közösségbe kerüljön.
2017. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

A vilag minden fejlett orszagaban par honap a szulesi szabi.

Ott sem serultvminden gyerek es ki sem haltak.

Kelet eu evekig otthon kenyszerulnek maradni az anyak.es vicces azt hiszik csak ez a jo semmi mas

2017. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, remélem igazatok lesz és hamar megszokja. Utolsónak pedig: nem gondolom hogy csak ez lenne a jó, de ismerem a gyerekemet és tudom, hogy neki az lenne a jó ha még velem lehetne. Szerintem minden családban más a jó, mindenhol mások az igények anyagilag és érzelmileg is.
2017. jún. 9. 12:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 17 hónaposan ment bölcsibe, és nagyon hamar megszerette. Nyugodt vagyok, hogy jó helyen van nap közben, szerencsénk van a gondozókkal is.

Mi így is terveztük, tudtuk, hogy kb másfél év fog beleférni nekünk anyagilag, plusz a munkából sem akartam teljesen kiesni.


Szerintem első lépésként próbáld meg magadat hozzászoktatni a gondolathoz, hogy bölcsibe megy. Ez nagyon fontos, mert ha úgy viszed beszoktatni, hogy közben azt látja rajtad, hogy bánod a dolgot, nem vagy biztos benne, akkor sokkal nehezebben megy majd. Menj el a bölcsibe akár többször, mielőtt kezdtek, legyél róla meggyőződve, hogy jól választottál, és ha ez megvan, hidd el, hogy sikerülni fog a dolog.

2017. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!