Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valakinek bevált valami...

Valakinek bevált valami éjszakai fogcsikorgatás ellen?

Figyelt kérdés

Jó alvó, végigalussza az éjszakát. De iszonyatosan csikorgatja a fogát! Észrevettem, hogy ez akkor fordul elő, ha jön valamelyik foga, ha náthás, vagy ha pisilnie kell. Van, hogy felkeltem és kiküldöm pisilni, ilyenkor elmúlik a csikorgatás. De nem mindig. Kb 1 hete megint előjött,most nem beteg, nem jön új foga és hiába küldtem ki pisilni. Ő nem emlékszik rá,hogy csikorgatja a fogát. A stresszt kizárhatjuk, szerető család veszi körül, az oviban fél napot van és nincs senkivel konfliktusa.

Mit tudnék vele csinálni? Tudom,van egy olyan sín, amit be lehet rakni éjszakára, de arról hallani sem akar.


2022. szept. 27. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2022. szept. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
6 éves kortól lehet venni szilikon sínt a fogra. Kérdezz rá a fogorvosnál!
2022. szept. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
6 múlt és mindig is volt ez a problémája. De régen egyértelműen akkor volt, amikor fogat váltott,máskor nem. Aztán elkezdett az orrfolyásos időszaknál is előjönni. Aztán hónapokig volt ez,hogy egyszerűen kiküldtem pisilni és utána teljesen abbamaradt. De most semmi nem válik be...
2022. szept. 27. 08:36
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja,most látom, hogy olyat nem akar. Hát,akkor nehéz ügy lesz....
2022. szept. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Én a háziorvost kérdezném. Azt lehet tovabbküldi valahova.
2022. szept. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Márpedig ez stressz. Attól, hogy minden ideális(nak tűnik), benne vannak dolgok, amik aggasztják.
2022. szept. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
Az én lányom is csinálja kiskora óta. Lehet, hogy stressz, de mit lehet tenni, az élet mindenképpen stresszes (lányom legutóbb azon borult ki, hogy nadrágot kell húzni). Én nem csinálok semmit vele, fogász nem mondta, hogy lenne ettől bármi baja a fogának.
2022. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Attol,hogy csikorgatja? Lekopik,letörik,izületeknek baja lesz...sok baj lehet. A stressz témát hagyjuk, ez a középkorú ezo nők vesszőparipája, mindenre rásütni,mert semmilyen más okot nem képesek értelmezni.
2022. szept. 27. 13:22
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

8

kicsit rosszul fogalmaztam: 1 hónapja voltunk fogásznál és nem látott semmilyen elváltozást, ezért nem csinálok semmit vele. A sínt biztosan nem hagyná, mert a szája neki érzékeny pont. Aztán lehet később kelleni fog, mert szerintem nem fogja abbahagyni, 1 éves korában kezdte, most 5 éves.

2022. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

6 eves fiam is csikorgatja.


Láttam már a kérdésed de nem írtam mert nem tudom a megoldást.



Most csak arra reagálnék, hogy szerinted nem lelki oka van és aki ezt gondolja az öreg nyanya.

A lelki részt ne úgy fogd fel, hogy csak az a gyerek csikorgatja, akit vernek otthon. Éjjel dolgoznak fel mindent, félhet szoronghat barmitől amit nem ért a vilagbol. Nem robotok ők, attól hogy kiegyensúlyozott még érezhet magában bizonytalanságot. Attól hogy te esetleg sosem szorongsz még a te gyermeked dolgozhat fel napi szintű történéseket másképp mint te, jelen esetben fogcsikorgatással.


Nálunk is rendezett hátterű, szerető család és közeg veszi körül. Ha náthás akkor jobban csikorgatja.


Ma semmi baja, ma épp vele alszok egy szobába és nem tudok aludni. Hallom h épp álmodik valamit, mocorog, csikorgatja a fogát, majd felébredt, hogy nincs e itt a pók.


2 hete volt nálunk egy óriás pók ami akkor ijesztő volt, nappal azóta hős történetként meséli, más póktól nem fél. De láthatóan tudat alatt foglalkoztatja a téma.


De fél évvel ezelőtt is csikorgatta, más ok miatt biztos.


Én életemben egyszer, egy hosszabb ideig szenvedtem ezzel, már sint is csináltattam, de abban aludni borzalom. Egy nagy változás történt az életemben, sok volt a bizonytalanság, és nem is a nehéz idoben jött ez elő hanem rá egy évre, és tartott majd egy évig ez a fogcsikorgatás.

Akkor azt mondtam h ahh biztos nem lelki oka van, hisz már minden rendeződött, de be kellett látnom hogy ez később vetült le egy belső szorongásban, éjjel tudat alatt.


Aztán ez is elmúlt és azóta sem jött vissza.


Beszéltem fogorvossal, szintén ezt mondta, valamint hogy sok gyerek ezt kinövi, átmeneti állapot.

2022. szept. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!