Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok erről a büntetés...

Mit gondoltok erről a büntetésből kiscsoportos részére?

Figyelt kérdés
Rosszalkodásért x napig nem ehet friss gyümölcsöt, meg semmilyent. (Azért, mert szereti, azért büntetés. Édességet soha nem kap, azért a gyümölcstől van eltiltva.) Nem én büntetek így, azért írtam ki a kérdést, mert engem meglep. De lehet, hogy elterjedt vagy általános büntetés?)

2022. okt. 3. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Hogy ilyen szülőket-nevelőket-pedagógusokat agyon kéne csapni, de legalábbis befizetni őket egy egy-két éves kurzusra, amitől kicsit képben lennének, hogy ez miért gáz, meg még egy-két évesre, hogy ne legyenek totál sggfejek, mert bizonyára sok minden más error is van ott.
2022. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ételmegvonással nem büntetünk gyereket. Ahogy a levegőzés megvonásával sem. Szégyen ez arra a felnőttre nézve, aki megteszi.
2022. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Több diplomás anyuka. Csak ismerős, így nincs jogom beleszólni.
2022. okt. 3. 19:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármilyen egészséges élelmiszert megvonni a gyerektől büntetés gyanánt rettenetesen gáz....
2022. okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz, ennivalóval nem büntetünk ha még nagyon rossz.

De akkor ennyi erővel tiltsa meg a wc-zést xD

Kajak,aki ilyennel büntet az milyen szülő?

Nagyon gaz

2022. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleve az ilyen jellegű büntetésnek mi értelme? Egy kiscsoportos még csak annyit fog fel ebből, hogy most nem kap gyümit pár napig, és ez neki rossz. De nincs közvetlen kapcsolat a büntetés és a "bűntett" között, szóval megelőzésre nem jó, nevelésre hatékonytalan, nem köti össze ilyen kicsi korban, hogy azért nincs, mert ő rosszalkodott. Ez így tényleg csak erőfitogtatás az anya részéről. Az más kérdés, hogy kajamegvonással büntetni kb azt jelenti a gyerek számára, hogy az étel/gyümölcsök egyfajta jutalom, és ezzel az anyja szépen megágyaz a későbbi étkezési zavaroknak. Nagyon egészséges minta, mondhatom.
2022. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk buntettek ugy ovonok, hogy az ebedhez jaro 100% os ivolet a rosszalkodok nem ihattak meg, az volt aznap leves helyett. Sirtak a gyerekek. Nagyon felhaborodtam. Egyreszt kifizettem, masreszt meg egeszseges kaja megvonassal ne buntessunk mar.
2022. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
7, persze mert szépen éltették maguknak. 🤮
2022. okt. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem totál rendben van, annyi csak vele a baj, hogy egy napra vonja meg. Egy étkezésre kellene csak, azt sem azért, mert a gyerek éhenhal, vagy károsítja az egészségét, ha épp nem eszik egy gyümölcsöt(lol), hanem mert a 3 évesek nem tudnak ilyen hosszú időtartamban gondolkozni, ennyire előrelátóak lenni. Az ő időérzékelésük más, az előrelátásuk meg szinte semmi.


Úgy csináltok, mintha nem létezne más étel a gyümölcsön kívül, nem tudom, miért fújjátok fel! Ha van előtte hal, tojás, hús, zöldség, folyadék, vagy főtt étel, akkor bőven ugyanolyan egészséges lesz, mintha evett volna gyümölcsöt. Sőt, igazából a legtöbb gyümölcs csak cukorral járul hozzá a szervezethez, amire szintén szüksége van a kicsiknek, de szénhidrátból is előállítja a szervezet, szóval totál felesleges ezen lovagolni.


Nem lesz bajuk, anyuka jól csinálja. Egyfajta étel von meg rövid időre, a gyerek kedvencét, pont úgy, mint mások a "nincs nasi" felkiáltássál, csak ők nem a túrórudit, hanem mondjuk a szőlőt. Teljesen normális. Nem lesz baja a gyereknek, ha kevesebb gyümölcsöt eszik, amennyiben eszik helyette mást. A gyümölcs nagyrésze cukor, kevés van, ami igazán hasznos, és gondolom nem a citromot vagy a csipkebogyót vonja meg a gyerektől, hanem a szőlőt meg mondjuk a banánt.

2022. okt. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Étellel se büntetni, se jutalmazni nem szabad, hacsak nem étkezési zavar kialakítása a cél.
2022. okt. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!