Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogcsikorgatás, mit tehetek?

Fogcsikorgatás, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Problèmánk az lenne a lassan 2 èvesemmel, hogy kb. egy hete elkezdte csikorgatni a fogait. Cumizik, fogzik, a leghatsòk hiányoznak mèg neki. Mit kell ezzel tenni ès mi okozhatta, ha eddig sosem volt ilyen? Olvastam azt is, hogy a stressz, feszkò, tehát pszichològiai oka is lehet. Ma pl csúnyán leszidtam, nem vagyok rá büszke, de megtörtènt, de máskor is már volt, hogy muszáj volt felemelnem a hangom,s nem volt ilyen. Valamelyik nap reggel kèrdeztem tőle fáj valahol,s a fogára mutatott, forgolòdik is sokat èjjel, ma hìgabb szèklet, tehát biztos fogzás is kìnozza. Emiatt csinálhatja? Tegnap pl nem, de m most megint hallottam, hogy csikorgatta. Borzalmasan rossz hallgatni, ilyenkor pròbálom a cumit a szájaba rakni (már 3 cumit kiharapott, annyira nyüzgölte azokat is álmában szegèny) Dentinox-ot szoktam adni neki, minden nap rutinunk a fogmosás. Valakinèl volt ilyen ?
2022. okt. 14. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Tesom kicsi kora ota (elvileg - szoval baratnoje is mondta) a mai napig csikorgatja a fogait alvas kozben.


Semmi baja nem lesz, es nem a stressztol van, ezt ki se talald.

2022. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogzaskor csinalja a lanyom, decemberben lesz 2 eves
2022. okt. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az èn kisfiam november vègèn lesz 2. Köszi, èn is a fogzásra tippelek. Mindent rág, ilyenkor hisztisebb, vadabb is a viselkedèse.
2022. okt. 14. 22:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolso hatso fogak jönnek a lanyomnak is. Mire ki jön lehet ki hullik a hajam :))))
2022. okt. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiam 5,5 évesen kezdte, lassan fél éve csinálja. Vagy legalábbis akkor derült ki, amikor beteg akkor alszok vele. Mostanában többször aludtam vele egy szobában és csikorgatja úgy is h nem beteg.


Neki most már a csontfogai nőnek. Lehet hogy attól?

2022. okt. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#1

"A fogakra nehezedő tartós nyomás, a szorítás, a folytonos csikorgatás számos struktúrát érint: az állkapcsi ízületet, a fogakat, a fogínyt, a rágóizmokat és akár néhány csigolyát is. Az állandó igénybevétel következtében a rágófelületek és a fogak elveszítik kontúrjukat, csiszolódnak. A káros folyamatok addig folytatódhatnak, míg végül már csak a foggyökér marad meg. Ez azonban nagyon ritkán, extrém esetben fordulhat elő. Fennáll azonban annak a veszélye, hogy a fogak állása, helyzete megváltozik, és egyes fogak ki is lazulhatnak.


Az állkapcsi ízület közepén található egy elmozdulni képes porc. Ez a porcréteg a hibás működés miatt túl gyorsan elhasználódik, elkopik. Ennek következtében az ízület recsegő, pattogó, súrlódó vagy kattogó hangot ad, mozgása korlátozódik, és ez fájdalommal is járhat. Sőt, az állkapocs kiakadásához is vezethet, ami azt jelenti, hogy a szájat se kinyitni, se bezárni nem tudja a páciens.


A fogcsikorgatás nemcsak az állkapcsi ízületekre, hanem azok környékére is hatással van. Először megfeszülnek, majd megkeményednek a rágóizmok, aztán a nyak és torok izmai következnek. Fejfájás és krónikus fülzúgás (tinnitus) is lehet a fogcsikorgatás következménye."

2022. okt. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hello sorstárs..az enyém is csikorgatja. Ő már nagyobb. Akkor szokta csikorgatni, mikor jönnek a fogai, mikor beteg, mikor pisilnie kell. Néha megoldodik attól, hogy kiküldöm pisilni, vagy ha nathas orrcseppet adok neki. Neha semmitol nem oldodik meg. Van, hogy nyugalmas, vidám időszakokban hetekig- honapokig csikorgatja a fogát. De van, hogy stresszesebbnek mondhato idoszakokban meg hetekig NEM csikorgatja. Remelem egyszer elmulik..
2022. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!