Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 évesetek jár valami...

3-4 évesetek jár valami különfoglalkozásra?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos anyukák szüleit kérdezem :)

Akár hittan, akár nyelv, akár sport..


A 3 éves lányom angolt kezdett az oviban, az nagyon tetszik neki, imádja. Gondolkodunk valami sporton is, iszonyat mozgékony, de kicsit mégis úgy vagyok vele, hogy még ne..

Van ismerős akinek ennyi idős a lánya és balettra jár már, fiút is ismerek aki focira.


Nálatok hogy van?


Talán jövőre lehet én is keresek neki valami mozgást is.


2022. okt. 15. 00:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem jár, bőven ráér. Nővére se járt ennyi idősen.
2022. okt. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az oviban helyben vannak ilyen 45 perces foglalkozások délután. De a kiscsoportosok valamiért nem járhatnak. Így nem jár.

4 óra után érek oda érte, neki még most fontosabb hogy együtt legyünk deélután, mint az egyéb foglalkozások. Jövőre szeretném ha menne tornára, de addigra vége is lesz a foglalkozásnak mire érte megyek.

2022. okt. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem


Most kezd majd táncolni.

Plusz zenés mondókásra jártunk, amig nem járt oviba.

2022. okt. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

Nem. Dehogy

Miért kell már ilyen kicsinek rommá táblázni a napját?

Én tök egyetértek Vekerdy Tamás pszichológussal


“Ötévesen nem angolul kell tanulni, hanem rohangálni az udvaron, a friss levegőn, látszólag céltalanul, mert attól fejlődik az agyuk. Gilisztát fogdosni, bodobácsot gyűjteni, sarazni és koszosnak lenni, rettenetesen koszosnak. Csúszni-mászni, bunkert építeni. Világgá menni."

2022. okt. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
2 nagyobb testvére korcsolyázik. 3 éves volt, amikor végigsírta a nagyobbak edzéseit, hogy ő is fel akar menni a jégre. Szereztem neki korcsolyát, azóta le se lehet róla rimánkodni. 4 éves, heti 2szer megy.
2022. okt. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nálunk is oviidőben van az angol, ott tartják aki kérte 14.30-15.15ig heti egyszer, nem külön jár. Éneklős, rajzolós stb foglalkozás, minél előbb kezdi egy gyerek annál jobb, az angol tanár is mondta, hogy ő szíve szerint kb csecsemő kortól vállalna gyerekeket de itt Magyarországon sajnos nagyon "visszamaradottak" ilyen téren a szülők, azt hiszik baja lesz egy gyereknek ettől. Na most ezzel a kérdéssel akkor véletlenül látom mire gondolt 🤣 De azért biztos változó, mert idén 32 gyerekje van az oviban angolra, 2 külön csoportot kellett már indítania.

Ja lehet csak az én gyerekem ilyen fejlett akkor (Pff...) de igényli már ezeket a játékos foglalkozásokat, mozogni is nagyon szeret, táncolni is, látom rajta, hogy már kell neki valami plusz..


Hittanra is feliratkozott nálunk a kiscsoportból láttam 12 szülő, én mondjuk nem, mert nem vagyunk annyira vallásosak, bár bajom sincs vele.


Egy 4 éves gyerek már egyáltalán nem olyan kicsi..

2022. okt. 15. 08:20
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

A heti egy angol foglalkozás hogy zárja ki az udvaron rohangálást?

Az enyém reggeltől estig kint volt állandóan, most lesz 3 mégis az összes jármű nevét tudja angolul, mert kérdezte mi van raírva az autókra, illetve tudja hogy ahol a bátyám él ott nem magyarul beszélnek hanem angolul és rengetegszer megkerdezi, hogy ez meg az hogy van angolul.

Most még olyanok, mint a szivacs. Mindenféle megeroltetes nélkül megtanuknak mindent, úgy hogy észre sem veszik, hiszen minden játékos formában történik.

2022. okt. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Foci is csak 5 éves kortól van

2022. okt. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk ilyenre egyelőre nincs lehetőség az oviban, csak néptánc indult most, arra beirattam, mert nagyon jó a zenei érzéke. De inkább majd később szeretnék neki külön foglalkozást pluszban, még kicsi, ennyi egyelőre elég neki.
2022. okt. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
44%

Ugyan már 6 éves, de ennyi idősen néptáncra járt. 2 évesen kezdte a bölcsiben, és szerette az első pillanattól, úgyhogy utána folytatta az oviban is (ugyanaz a hölgy tartotta mindkét helyen), és egyébként most az iskolában is van heti 2 néptáncuk, de ez már nem pluszban, hanem tesióra keretein belül. És egyébként itt is ugyanaz tartja, aki az oviban meg a bölcsiben, épp a napokban gondolkodtam, hogy kb látja felnőni a fiamat a néptáncoktató 😃

Volt az oviban angol, de oda nem akartam járatni, ráér még idegen nyelvet tanulni. Gyerek, mozogjon minél többet... Illetve volt görkori, azon elgondolkodtam, de azt mondta, ő néptáncolni szeretne inkább, kettőre meg nem akartam hogy járjon, mert sok lett volna. Most a suliban judozni jár.

2022. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!