Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 évesetek jár valami...

3-4 évesetek jár valami különfoglalkozásra?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos anyukák szüleit kérdezem :)

Akár hittan, akár nyelv, akár sport..


A 3 éves lányom angolt kezdett az oviban, az nagyon tetszik neki, imádja. Gondolkodunk valami sporton is, iszonyat mozgékony, de kicsit mégis úgy vagyok vele, hogy még ne..

Van ismerős akinek ennyi idős a lánya és balettra jár már, fiút is ismerek aki focira.


Nálatok hogy van?


Talán jövőre lehet én is keresek neki valami mozgást is.


2022. okt. 15. 00:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Helen Doron angolra járt 2.5 éves korától a kicsi. Mi ovi után vittük, nálunk az ovibam nem volt. Sportolni 4.5 évesen kezdett, minél előbb annál jobb. Nyilván látja egy szülő, hogy jó-e vagy sem a gyereknek.
2022. okt. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#5ös

Vekerdy se lehetett egy lángész, egy gyereknek egy játékos angoltól semmi baja sem lesz,az nem zárja ki azt, hogy szaladgáljon, vagy kint legyen.

Én is kint voltam a gyerekkel nyáron sokszor este 9ig a játszótéren, állatkertben voltunk, a kertünkben, kutyát sétáltattunk, bicikliztünk, összesen 3 hetet voltunk tengerparton május szeptember közt, szeptemberben egy csomót a Mátrát jártuk vele.. szóval egy heti 45 perces angoltól még nem következik az, hogy az a gyerek mást se csinál.

Egyik ismerősöm azt mondta itt Vekerdy idézetét félremagyarázzák meg kiragadtak belőle egy kis részletet, nem tudom mi a valós, mert nekem elég volt ezt az idézetet elolvasni ahhoz már régen is, hogy ne legyek kíváncsi a munkásságára.

Külföldön is élnek gyerekek, van akinek különböző nemzetiségű szülei vannak idegen országban és 3 nyelvet beszél egyszerre...

2022. okt. 15. 08:54
 13/20 anonim ***** válasza:
47%

Mi pont erre vagyunk jó példa. Angliában élünk, 2 gyerek van, a nagyobb 4 évesen kezdte az iskolát, ami itt az úgy mond pre-school, foglalkozások vannak egész nap, abc-t tanultak, számolni meg ilyeneket. 3 évesen már járt gimnasztikára, nagyon szerette, oda jár a mai napig is. A kisebb még csak 3 éves, neki is most keresünk valami mozgást. Lakásban lakunk, igaz sokat járunk ki parkokba, szabadba, de jót tenne neki. Itt nálunk ezek egyáltalán nem meglepőek. Mi is ismerünk olyat ahol az apa spanyol, anya lengyel, itt élnek,a gyerek már nyomja spanyolul, lengyelül, angolul is nagyon szépen. Otthon nincs akkora multi kulti, azért is félnek ennyire a nyelvtől, pedig változik a világ, a nyelvtudás aranyat ér és nagyon nem mindegy, hogy kicsinek kezdi vagy nagyobbnak. A nagyobb lányomnak 4 évesen már jobb volt a kiejtése mint nekem 15 év ittlét után. Neki gyönyörű brit kiejtése volt 4 évesen már. Magyarul is hibátlanul, akcentus nélkül beszélnek a gyerekeim amúgy. Aki ennyire fél tőle miért? A gyerekeink már nem fogják tudni kikerülni hogy jó nyelvismeretük legyen, pár év és ezek a gyerekek erős hátrányba kerülnek. Ilyenkor gyerekként még ráragad, nagyobb korban már küzdeni fog vele jobban. Furcsának látom, mikor valaki jó lehetőségeket nem ad meg a gyerekének. Bár nekem ne kellett volna 18 évesen magolnom az angol nyelvvizsgára, én 11 évesen kezdten az angolt anno, 4. osztályban

Ég és föld ahhoz képest aki picinek, soha az életben be nem hozható lemaradás.

2022. okt. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

14, szezont a fazonnal.

Az ovis angoltól (amit magyar anyanyelvű tart brutál magyar akcentussal) soha az életben nem fog előrébb tartani egy gyerek se azokhoz képest, akik később tanulják. Pár mondóka, dajkanyelv.. nem lesz hasznára később.

Teljesen más, ha idegennyelvi környezetben natív beszélőktől tanul angolul. Az tényleg előny.

2022. okt. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A fiam most kezdte a középsőt, nyáron lett 4 éves. Tavaly egy játékos tornára hordtam heti kétszer. Ezt idén is folytatja, tökre szereti.

Pár hónapig járt úszni is heti egyszer, de aztán azt a csoportot áttették egy olyan időpontra, ami már nem volt jó nekünk. De idén szeptembertől folytatja az úszást. Szintén heti egyszer zeneoviba járt, ahol énekelgettek, tapsolgattak 30 percet, semmi extra, csak a nagytesó miatt jártunk, mert neki akkor volt iskolaelőkészítője ott.

Ha több időm/energiám lett volna, elhordtam volna egy lovas foglalkozásra is, ez egyfajta torna lóháton, párszor elmentünk, és nagyon szerette, de ide nem tudtam hordani, messze van, elengedtük a dolgot. Idén megint felhozta, hogy az tetszett neki, szívesen menne, de megint nem tudom vinni, baromi messze van a lovarda. De meg töröm a fejem a megoldáson.

Az egyik lányom szintén nyári, ő kiscsoportos korában ha jól enlékszem nem járt semmire, mivel ovikezdés előtt nem sokkal született az öccse, és kisbabával, friss háromgyerekesként örültem, ha a mindennapokat tudtam működtetni. Pedig jót tett volna neki.

A nagyobbik lányom téli, ő 3.5 évesen ment oviba, kiscsoportban balettra járt és úszni hetente egyszer.

A középsős és nagycsoportos különóráik listája hosszabb.

2022. okt. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ovin kívül nem járt. Az oviban 4 órától 5ig az egyik óvónéni tarzott kézműves foglalkozást, heti 1x és néptáncot szintén 4-5 között heti 1x.

Mind kettőre járt a lányom. Nagyon szetette csinálni

Én külön ovi után (főleg hosszabb időtartamra) még nem szerettem volna vinni

2022. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kiscsoportos zenés tornára jár az oviban, és minden héten a könyvtárban van valami gyerek program (Kerekítő, kézműves, báb előadás) arra szoktunk elmenni. Oviban a többi foglalkozásra (angol, foci stb.) 4 éves kortól lehet menni.
2022. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
54%
Tudod kérdező vidéken ritka az olyan ovi ahol van foglalkozás. Nálunk idéntől van angol az oviban meg tánc de mind a 2 16 után az én gyerekemet meg a falubusz hozza 15:20kor mert nincs máshogy lehetőségünk megoldani. Szívesen járatnám angolra fel is mennék érte 1héten 1x de az iskolában ahova menni fog csak németet tanítanak. Szóval értelmét nem látom most. Szerencsére az óvónőnk németül is beszél hozzájuk mert tudja hogy fontos.
2022. okt. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%

"Szerencsére az óvónőnk németül is beszél hozzájuk mert tudja hogy fontos."


Ha csak az óvónő nem német anyanyelvű, helytelenül teszi.

2022. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Heti 1* uszasra jar 3 honapos kora ota (most 5 eves).

3-4 evesnek heti 1 elfoglaltsag sztem boven eleg az ovis lét mellett.

2022. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!