Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nem bosszantó,...

Szerintetek nem bosszantó, hogy minden betegséget megpróbálnak lelki okokkal magyarázni?

Figyelt kérdés

Nekem voltak problémáim gyerekkoromban. Anyám pszichológushoz meg Bach-virágterápiára meg minden baromságra hordott. Persze nem lett jobb semmi. 20 és 30 éves korom között összerakattam magam fogásszal, reumatológussal, minden krónikus problémám megszűnt. Volt mit kikezelni, kezeletlen idült gyulladásaim voltak.

Most az én gyerekemnek van pár problémája. Az anyámtól már most is meghallgattam, hogy ez lelki eredetű, de elvittem orvoshoz és közölte, hogy szerinte lelki eredetű a problémája! De mondok jobbat: tavaly, covid időszakban elvittem magánorvoshoz 40 ezer ftért köhögéssel. Igaz, tesztet nem csinált, de szerinte LELKI OKOK húzodnak meg a sokáig tartó köhögés (!!!) mögött. És megpróbált mindenféle hülye illóolajat rámsózni. Ezen teljesen kiakadtam, úgyhogy írt antibiotikumot,attól múlt el. De őszintén, mi ez az egész? Ennyire meghülyülnek a középkorú nők? (Teszem hozzá, az összes említett orvos nő volt, én csak férfiakhoz járok, érdekes módon sosem pszichológushoz küldtek,hanem Ct, ultrahang meg értelmes vizsgálatokra).


2022. okt. 21. 17:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Igazad van, bosszantó. Tegyél saját belátásod szerint, főleg, ha úgy tűnik, sikerebb a hozzáállásod.
2022. okt. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk a PM betegeket kezelgették depressziósként. Mivel én is az vagyok, PM beteg (igaz, hogy nem vészes, de akkor is az vagyok), nálam is jelen voltak a depis tünetek, de közé sem volt a depihez. Amint elkezdtem szedni a gyógyszert, elszállt minden panaszom. Nem kell mindenkit meghallgatni, tedd azt, ami szerintem jó, helyes
2022. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
*szerinted
2022. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Baccus:) Lehet az én gyerekem meg azért nem beszél szépen és kell logopédushoz hordani, mert lelki problémája van.:D

Én azért azt a 40ezer ft magándokit elküldtem volna a faxba aki illóolajjal próbálja meggyógyítani a gyerekemet.

Szerencsére még nem találkoztam ilyen orvosokkal.

2022. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Nekem 21000Ft-os magán neurológus akart szklerózis gyanúra Frontint írni.

No komment.

2022. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nekem az egész gyerekkorom azzal telt, hogy el voltam könyvelve egy lusta, affektálós hülyének. A tesitanár utált es külön feladatokkal szivatott, mikor egy csomó mindent nem tudtam megcsinálni, mert fájt a nyakam. 20 évesen jutottam el gerincröntgenre, az orvos ennyit kérdezett : "Maga hogy tud úgy állni, hogy nem ordít a fájdalomtól?" Amúgy valami öröklött problémám van, de annyira hozzászoktam a több evtized fájdalomhoz,h észre sem veszem,ha épp jobban fáj,most vagyok 35.
2022. okt. 21. 17:40
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Én sem hiszek annyira a lelki okokban. Nagyon meghíztam jó pár év alatt. 30 kg plusz. Állandóan ettem, főleg csoki, chips, de úgy mindent. Ahhoz képest mennyit ettem, 120 kilónak kellett volna lennem. De szerencsére nem voltam. Sokat olvastam a lelki okokról hogy attól is lehet hízni. De nem találtam magamban semmit. Jó munkahely, normális fizetés, jó család, jó férj. Egyszer csak elküldtek cukorterhelésre. Inzulinrezisztencia. Amire azt mondták hogy csak a megfelelő diétával tudnak az ilyen emberek fogyni. Na mióta annak megfelelő a diétám azóta megszűntek a csoki, chips zabálások és a kényszeres evés. Mert én úgy éreztem hogy ez nem normális amit művelek de olyan volt mintha semmi nem lenne elég. Ebéd után nem sokkal sóvárogtam a kaja után. Azóta rengeteget fogytam, nyilván mert kalóriadeficitben vagyok, de megszűntek a sóvárgások, kényszeres evések. És régen is próbáltam fogyni, fogytam is, mert számoltam akkor is a kalóriát, sportoltam akkor is de most ezerszer könnyebb.

Szóval biztos lehet hízni lelki eredetű dolgok miatt, de nagyon sok betegség mögött más van.

Te látod nálatok mi van, bízz a saját ítélőképességedben.

2022. okt. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok betegséghez hozzátesz a lelki betegség,lásd fájó szív szindróma mikor szerettünk halála után belebetegszik az ember szíve és ebbe hal bele,de nem kell persze mindent a lélekre fogni.

Igenis először q betegséget kell kezelni és ha egyfolytában visszatér akkor max utána nézni van-e valami.más oka a betegségnek.

Nekem amúgy kijött az aranyerem( szó szerint kint lifeg) férfi orvos meg közölte ez csak akarat kérdése,nyomtam vissza és próbáljam visszatartani,másik férfi orvos mikor életem elég durván rám.mordult hogy miért nem vetkőzött gyorsabban aztán közölte,hogy kutyabajom( ja csak egy fej nagyságú lila foltom lett és egy hétig alig bírtam mozogni), másik férfi orvos nem akarta elhinni hogy beteg vagyok azt hitte bebeszélem,de ugyanezek női dokinál is. Ez nem nem függő inkább személyiség függő.

Megtudom számolni 1 KEZEMEN hány jó dokival találkoztam.

Ja ebből egy ismerősöm orvosnak tanult, elején jó fej volt aztán bekerult a rendszerbe és ugyanolyan istenkomplexusos dokivá vált.

2022. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%
pedig sok betegség lelki eredetü sajna mostanåban megtapasztaltam magamon.
2022. okt. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Derjaderja ***** válasza:
54%
Mindkét irányú tévedés létezik és járhat következményekkel.
2022. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!