Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azoktól az anyukáktól kérnék...

Azoktól az anyukáktól kérnék egy kis beszámolót,tapasztalatot,akiknek a gyerekének volt orr és garat mandula műtét?

Figyelt kérdés

4 éves a kisfiam. Orrmandula miatt légzéskimaradasa van, emiatt kell kivenni.Múltkor mentünk konzultációra, mire mondta az orvos,hogy ha már kiveszik az orrmandulát, kiveszi a két garat mandulát is, úgy mondta.:-ha már kivesszük az orrmandulát vegyük ki mindet-. Ki írták a kisfiút november 8-ra műteni. Egy kis biztatást szeretnék. Nagyon felek. Féltem a gyereket, így hogy légzés kimaradás is van. Teljesen be vagyok pánikolva. Az orvos azt mondta a gyereket ne varjam hogy kitolják, mert 2 napot lesz a gyerek intenzíven, miért??? Annyira le sokkoltam, hogy kb semmit nem kérdeztem. Azért mert ott steril a körülmény? Mennyire veszélyes ez a műtét, illetve mennyi a felépülési idő, mennyire faj neki utána? A műtét hány percig tart kb? Azt mondták a kórházi bentlét 3-4-5 nap.

Köszönöm, ha válaszolsz!


2022. okt. 27. 22:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Akkor nem fogjak neki kivenni. Mivel kiskoru, te dontesz, nem az orvos. De ezt minel elobb meg kellene mondani. Egyebkent nalunk is ambulans volt a mutet (kulfold), de Magyarorszagon orrmandulamutet eseten is benttartjak 1 ejszakat.
2022. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Engem nem is a többnapos bentlét frusztrál, inkább legyünk szem előtt.

Inkább az, hogy a garat mandulak elvileg jó állapotban vannak. Nem akarom a gyereket szenvesztetni, illetve olvastam szövődményről garat mandula esetén.

2022. okt. 28. 19:23
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi az orvosi indoka? Évi több torokgyulladás tüszős mandulagyulladással? Vagy csak kiveszik, mert ha már az orrmanduláit kiveszik, miért ne? Ezt azért tisztázni kellene. Szerintem beszéld ezt meg az operáló orvossal. A gyerek háziorvosának a véleményét is ki kérheted.
2022. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Az orvos indoka az volt, hogy ‘ha már kivesszük, ki veszünk mindent’

Ennyi… én sem értem 😣

A gyereknek nem betegség miatt kell a mandula műtét, hanem az orrmandulája olyan nagy, hogy nem kap levegőt rajta , és alvás közben légzés kimaradása van.

2022. okt. 28. 19:32
 15/19 anonim ***** válasza:
A garatmandulaja nincs is megnagyobbodva? Az is okozhat legzeskimaradast es horkolast, nemcsak az orrmandula.
2022. okt. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azt mondta picit meg van duzzadva. Akkor éppen gyógyulóban volt
2022. okt. 29. 00:11
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
En vagyok az, aki irta, hogy szerettem volna, ha mindkettot kiveszik, de csak az orrmandulajat vettek ki. Vegul nalunk a problemat megoldotta ez, de ha visszamehetnek az idoben lehet, hogy tobbet eroskodnek, hogy vegyek ki. Nekem mikor kivettek 17 evesen (az en keresemre, szuleim nem voltak ra hajlandoak kiskoromban), akkor mintha elvagtak volna a betegsegeket. Addig, ameddig gyerekeim nem lettek, nem is voltam szinte soha beteg vagy 12 even at.
2022. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
17, igazából azt az orvos dönti el egyedileg, hogy indokolt-e kivenni a mandulákat, és ha igen, mikor, melyiket. Egy "elhasználódott", károsodott mandula valóban sok bajt tud csinálni, viszont tényleg csak indokolt esetben szabad kivenni, mert az immunrendszer fontos része. Én pl ellenpéldát tudok, tanítványomnek 16 éves korában vették ki a saját kérdésére, mert azt hitte, a mandulái okozzák az évi 2-3 megfázását. Az orvos nem akarta kivenni, de addig verték a huppot, hogy magánban végül kivették neki. Onnantól kezdve, ugyanúgy megfázott évi 2-3x, viszont minden egyes alkalommal tüdőgyulladást kapott, és a szokásos 4-5 nap helyett 2-3 heteket hiányzott, mert a mandulái ugye már nem szűrték a kórokozókat a tüdő felé.
2022. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi tortent azota?
2022. nov. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!