Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tüszős mandulagyulladás,...

Tüszős mandulagyulladás, elképzelhető hogy nem fáj?

Figyelt kérdés

4 éves kisfiam pénteken reggel lázasan ébredt. Egész nap 38 volt a hője, nem csillapítottam, semmije nem fájt, de mivel jött a hétvége, elvittem este (magán)orvoshoz.

Azt mondta, lángvörös a torka, vírusos eredetű, egyenlőre nem kell antibiotikum. Egyébként refluxos a kisfiam, Ő a gasztros dokink.

Egész hétvégén lázas volt a kisfiam, de továbbra sem volt semmi baja, nem fájt a torka sem, nem köhög, tényleg semmi! 38,6 lázzal játszott, étvágya is jó volt, tehát biztosra vettem hogy vírusfertőzés zajlik...

Ma délelőtt már csak hőemelkedése volt, elmentünk a házi orvosunkhoz, aki közölte hogy tele van tüszővel a mandulája, Ospent írt fel. Sajnos diagnosztizálta már a mandulán lévő szövettörmeléket tüszőnek, ezért rákérdeztem, hogy biztosan tüsző-e, mert egy kicsit sem fáj a torka, de közölte, hogy tuti, mert nem csak egy van...

Nagyon nem vagyok antibiotikum "párti", ha megvan a létjogosultsága akkor igen, de így?! Mivel napokig lázas volt, férjem, anyukám unszolására beadtam neki a gyógyszert, de ott motoszkál bennem, hogy talán mégsem tüszők voltak, lehetett volna annyi eszem, hogy elviszem a gégészetre...

Na, szóval a kérdésem az lenne hozzátok, hogy szerintetek lehetséges fájdalom nélküli tüszős mandulagyulladás? Egy "sima" torokfájás is nagyon tud fájni, hát még egy tüszős?!

Adjam tovább az Ospent (egyszer kapta), vagy vigyem el holnap gégészhez?

Köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 19. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan add be neki az antibiotikumot. Hosszan tartó láz és esetleg a szívizmot is megtámadó baktérium nagyobb gondot okoz, mint az antibiotikum. Legfeljebb tanítsd meg a gyereket fertőtlenítő szájvízzel gargarizálni.
2015. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is előfordult nyáron, és ősszel ilyen tüszős mandulagyulladás. Másodszorra nem hogy nem fájt neki, de még láza sem volt. Az én figyelmemet a jellegzetes szájszag szokta felhívni a problémára. Egyébként naponta 3x mos fogat, egészséges, szép fogai vannak, tehát ezt más nem indokolja. Egyszerűen hajlamosabb a mandulagyulladásra. Nyáron az orrmanduláit ki is kellett venni.

Nyugodtan add be neki az antibiotikumot. Egyébként te is megnézheted mi a helyzet, én lámpával szoktam bevilágítani, és jól látszanak a tüszők.

Egyébként ha téged ez nyugtat meg, vidd el a gégészetre.

2015. jan. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megsúgom, a legnagyobb ostobaság elkezdeni de nem végigcsinálni egy antibiotikum kúrát. Így lehet szuper rezisztens törzseket nevelni.
2015. jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egszer elkezded az antibiotikumot, akkor fejezd is be a kúrát, mert így csak ártasz vele a gyereknek.


A lányomnak rendszeresen van tüszős mandulája, de sose fáj neki. Magas láza van és hányni szokott tőle. Ezt úgy magyarázta a dokink, hogy lejutnak a pocakjába a gennyek és azt kihányja.

Mindegy, a lényeg, hogy a torka nem fáj, pedig ronda.

Évi 2-3-4 alkalommal van neki.

2015. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok, most látom, hogy ma kapta először az antib-t a gyerkőc.

Akkor mindenképpen csináld végig a kúrát!!!!

2015. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2015. jan. 20. 09:49
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos, kiderült hogy mégsem tüszős mandulagyulladás volt, úgyhogy tök fölöslegesen ment neki az Ospen!

Ezt csak azért írom le, hogy ha kételkedtek, vagy az anyai érzésetek mást sugall, akkor bizony tovább kell menni, megbizonyosodni...

(Gombás volt a torka, valószínűleg a reflux miatt.) :(

2015. febr. 7. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!