Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérek közti féltékenységet...

Testvérek közti féltékenységet, hogyan kezeljük?

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves és egy 3,5 éves kisfiúnk! Sajnos állandóan veszekednek. Mit tegyünk, egyformán kezeljük mindkét kisfiút, de a nagyobbik /ha nem látjuk/ mindig kötekedik a kicsivel, igaz ő sem hagyja magát. Gyakran elhangzik, hogy amig egyedül volt, addig nem volt annyi vita, mindig a kicsi csinálja a bajt! Mondja a nagyobbik.

Nagyon bánt, mert gyönyörű, okos mind a kettő, de lehet ezen valahogy változtatni. Egyformán kapnak mindenből, nincs kivétel, de mégis valamiért mintha nem szeretné a kis testvérét a nagyobb kisfiúnk!



#testvér3.
2022. okt. 28. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Ez sajnos ilyen, ez a nagy korkülönbség egyik hátránya.


Persze, még ikrek is lehetnek féltékenyek egymásra, de ha együtt nőnek fel kb. Kisebb az esélye, mint amikor egy 7-8 éves mellé érkezik egy testvér. Gondold el, addig teljesen az övé voltatok, nem kellett alkalmazkodni, osztozkodni senkivel, ezt szokta meg, ebben nőtt fel félig.


Ha nem szereti a testvérét, úgysem fogsz tudni változtatni rajta, ez az igazság.

2022. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk is túl nagy volt a korkulonbseg, nem utáljuk egymást de a mai napig nincs meg az összhang...
2022. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont ennyi év volt a húgom és köztem. Én azért kötekedtem vele, mert anyám állandóan rámbízta, és ebben a kiskamaszi korban idegesítő dolog a korodbeli társaság helyett a kistesót pesztrálni. Volt, amikor csak úgy engedett át a szomszédba barátaimhoz is játszani, ha vittem magammal. Ilyenkor addig piszkáltam/szekáltam, amíg haza nem szaladt, akkor legalább vége lett a dajkaságnak.


Tudom, nem szép dolog, ez több mint 20 éve volt, de emlékszem az okokra.

2022. okt. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyenek külön programok a naggyal. Menjen el egyik szülővel valami neki való, nagyfiús programra, és ez legyen rendszeres, havonta legalább néhányszor. És persze a kicsinek is legyen külön idő a szülőkkel.
2022. okt. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Nalam 3-9 eves fiu lany paros. Olyan mint a macska eger kapcsolat. Olik egymast. De ha nincs a masik a kozelben keresik egymast es folytatodik a lokdosodes,harc. Allando visitas,cirkusz az elet,ha mindketto itthon van. Kulon kulon semmi baj veluk. A nagy utalja a kicsit, feltekenyek egymasra. Osszevesznek rajtam, inkabb egyikkel sem csinalok mar semmit ha egyutt vagyunk mert egymas torkanak ugranak azonnal ki jatszon velem. Borzaszto. Nekem mar nincs otletem. Majd elnovik,meg jo pár ev kell hozza.
2022. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem látjátok, honnan tudod, hogy a nagy kezdi? És miért nem látod? A 11 éves felett nem kell ott állni, de a kicsinek még kell felügyelet. A nagytesó pedig nem ingyen bébiszitter. Csináljátok velük külön programot és ne egyformán kezeljétek őket, hanem úgy ahogyan azt a saját életkoruk szerint igénylik. Amikor pedig nagyobb a kicsi is, akkor olyan jellegű foglalkozások lennének jók, mint a "csapatépítő tréning". De nem a nagy akarta a kistesóját, nem kell szeretnie.. van a nagytesónak külön, saját szobája, ahová elbújhat?
2022. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!