Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire későn kezdett el...

Mennyire későn kezdett el beszélni a gyereked, ha két nyelven beszélsz hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Akik két nyelven beszélnek a gyerekükhöz születésüktől fogva, mennyivel később kezdett el beszélni a gyerkőc, mint az átlag. És melyik nyelvet használta?

Úgy tudom, azok a gyerekek akik két nyelvet hallanak később kezdenek el beszélni. Ez igaz?

A lányom most 14 hónapos. Pár szót mond, azt magyarul. De kérdezek tőle valamit angolul, hogy hol van megmutatja. Pl állatot a könyvben.

Kinek mi a tapasztalata?


2022. nov. 15. 10:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%

Rosszat teszel vele a gyerekednek.

Keverni fogja a két nyelvet.

2022. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Unokatesómék külföldön élnek..

Mégis hamarabb beszéltek a gyerekei, mint nekem, ahol csak 1 nyelven beszélünk.


3 évesen mind2 2 nyelven beszél.

Anyanyelven rendesen, másik nyelven pedig hellyel közzel.

4 évesen pedig mindent megértenek már.

2022. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem beszélt később, 12 hósan kezdte.

Magyarul gyakrabban, mivel én voltam vele többet.

De az apjának reagált az idegen nyelvű beszédre is, persze volt, hogy eleinte vegyesen kommunikált, de aztán szépen kialakult, hogy kihez hogyan szól.


Ugye te nem 2 nyelven beszélsz hozzá?

2022. nov. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%
#1. Amihez nem konyítasz, azoknál a témáknál miért van hozzászólási kényszered?
2022. nov. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi Németországban élünk. Itthon magyarul beszélünk, mindenhol máshol a németet hallja. Magyarul időben kezdett el beszélni, németül 3 évesen. Most lesz 5 és mindkét nyelven korának megfelelően beszél.
2022. nov. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Magyarul beszélünk hozzá, én angolul is. És minden zenét angolul hallgatunk. Járunk zenés foglalkozásra is, az is angolul van.

Britt magyar kettős állampolgár, jelenleg itthon vagyunk, de költözünk majd vissza.

Ezért beszélek hozzá angolul is.

2022. nov. 15. 11:12
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

Én a kétnyelvűséget eddig csak olyan esetben láttam jól működni, ahol 1-1 személy következetesen csak 1 nyelvet használt a gyerekkel. Ugyanis a gyerek így tudta, mikor szükséges a kódváltás.

De lehet, hogy a ti megoldásotok is jó lesz.

2022. nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Te ne beszelj hozza angolul , mert a rossz akcentust fogja megtanulni es soha ki nem szeded belole.

Ha visszakoltoztok a nurseryben / iskolaban pikk pakk megtanulja a HELYES angolt. Nem hianyzik neki egy balkani akcentus. (hacsak nem az angol az anyanyelved, vagy 8 eves korod elott kerultel ki, amikor is megtanulhato egy nyelv akcentus nelkul.)


En Angliaban elek 20 eve, a lanyommal kizarolag magyarul beszeltem mindig is, most is. Egyedul nevelm, igy a nursery-ig csak magyart hallott tolem, majd 3 evesen fel ev alatt folyekonyan megtanult angolul. 3,5 eves volt mikor mindket nyelven folyekonyan beszelt.


Nem vagy elkesve, de NE beszelj vele angolul, mert nem kell neki a balkani akcentus egy eletre amivel sosem fog beilleszkedni teljesen a kozossegekbe.

2022. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha huzamosabb ideig vagy itthon vele évekig, akkor nem hiszem hogy jót teszel vele, hogy te angolul (saját kiejtéseddel) beszélsz hozzá angolul.Ha apuka angol akkor meg mért nem ő beszél hozzá angolul?:D Az övé valószínűleg jobb angol.Ha meg mindketten magyarok vagytok csak és angol állampolgárságúak, akkor majd ha visszamentek megtanulja az angolt.Addig meg tanulja a magyart.

Az enyém is kettős állampolgárságú, mondjuk mi úgy jöttünk haza hogy már beszélt angolul, de itthon magyart használunk, mert magyar a nyelvű ország.

2022. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, és azt is, hogy normálisan mondtátok el.

Utolsó! Te mindig is tudtad, hogy neki ott lesz kint jó?

Mi “csak” 11 égig voltunk kint eddig.

Ahogy érzem az írásodon, te sose gondoltad úgy, hogy haza jössz. 😅

2022. nov. 15. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!