Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A mai 3-4 éves gyerekek...

A mai 3-4 éves gyerekek TÖBBSÉGE nem igen tud beszélni. Miért?

Figyelt kérdés
20 éve óvónő vagyok. És azt vettem észre hogy a mai kisgyerekek nem tudnak teljesen beszélni. A kislányom 2 éves kora óta beszél. És az ő korosztálya akkor tudott tisztán beszélni. De a mai gyerekek nem igen.van kivétel persze.
2022. okt. 3. 13:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Te tényleg óvónő vagy 20 éve?
2022. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
Az óvónők TÖBBSÉGE értelmes ember, aki képes normális kérdést feltenni.
2022. okt. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Az én nagy fiam már 24 éves és nem tudott beszélni, olyan oviba, suliba járt, a huga 2 évesen beszélt, és most az öccse 2 évesen beszélt.

Én gondozónő vagyok és ugyan annyian beszélnek 3 évesen, mint 20 éve. Én nem tapasztaltam nagy változást.

2022. okt. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Lányom 3 éves, két éves kora óta beszél mondatokban. A bölcsiben meg nem szólalna, pedig bő fél éve jár oda. Biztos hogy láttál már közelről gyereket?
2022. okt. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Pedig elhiheted, akkoriban is voltak olyan gyerekek, akik nem tudtak beszélni. Én 3 éves korom előtt csak babanyelven halandzsáztam. Most is vannak olyanok, akik beszélnek és olyanok is, akik nem. Ha óvónő vagy, tisztában kell lenned ezekkel a dolgokkal.
2022. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
40%

Nyilván máshogy érnek a gyerekek mint régen. Pl később is szobatisztulnak. Meg egyik gyerek így a másik úgy fejlődik.

Viszont én azt tapasztalom a környezetemben hogy nem olvasnak, énekelek, mondókáznak a gyerekeknek. Mesét csak a tévéből ismernek. Meg megveszik ezeket a hangos könyveket vagy miket. Pedig nagyon sok fejlesztő hatása van az olvasásnak.

2022. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%
Unokahúgom későn kezdett el beszélni, de azért, mert külföldön élnek és így egyszerre két nyelvet kellett megértenie. Mást otthon és mást a bölcsiben. Mi itthon élünk, de heti 3x járunk angol nyelvű baba foglalkozásra, így arra számítok, hogy az én lányom is később kezd el majd beszélni. De cserébe remélem, hogy ő már úgy fog tudni angolul, hogy majd külföldön is megállja a helyét. Most 1.5 éves, 4 magyar és 1 angol szót használ.
2022. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
Mi éneklünk, mondókázunk, mesélünk a lányunknak. Tévét, mesét sosem látott. Normálisan beszélünk vele és sok emberrel találkozik. Ennek ellenére most 2.5 éves múlt és csak 2 szavas "momdatokban" beszél, az is nehezen érthető, a legtöbbet csak mi szülei értjük.
2022. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

Nem nagyon hihető, amit leírsz.

Az óvodának kötelező logopédiai szolgáltatást nyújtania, szóval tegye a dolgát az ovi, ha tényleg szükséges, de kétlem, hogy a többségre igaz lenne, hogy nem képesek beszélni.

Persze az is lehet, hogy ijesztő vagy és félnek tőled és csak a jelenlétedben némulnak meg.

2022. okt. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
Ha valóban óvónő vagy húsz éve, akkor bizonyára jársz továbbképzésekre, esetleg szakmai konferenciákra, ahol ezt a témát rendesen, szakszerűen kivesézitek, így nem a gyakoris anyukáktól kellene választ várnod a kérdésedre. Így sajnos kénytelen vagyok azt gondolni, hogy ez a kérdés egyszerű provokáció, a "mai szülők nem foglalkoznak a gyerekeikkel, csak a kezükbe adják a telefont" - témájára, csak ez most nem jött be. Nem baj, majd legközelebb.
2022. okt. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!