Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális,hogy egy gyerek...

Ez normális,hogy egy gyerek igy eszik?

Figyelt kérdés
6 éves és komolyan mondom, ha nem figyelmeztetném,hogy egyen,éhen halna. Ha megkérdezem mit főzzek,mond ilyen alap dolgokat,amiket főzni szoktam, de nem érdekli. Nincs az,hogy megkíván valamit. Ugyanakkor,ha figyelmeztetem, vagy elérakok valamit, sokat eszik. Az édességeket szereti, arra meg szokott kérni,hogy vegyünk péksütemény, pudingot, de csak napi 1x kap ilyeneket. Most volt pár hét,amikor úgy voltam vele, oké, már annyi mindenben önálló, döntse el,mit akar, ha nem éhes akkor ne egyen. Ilyeneket kért vacsorára (többi étkezése az oviban van),hogy kifli, alma, körte, egy kis pörkölt, zabkása stb. Annyit és azt evett,amennyit megkívánt. Eredmény: fogyott. Pedig amúgy is vékony volt. Ma újra én találtam ki a menüt, normális adagot adtam neki főtt ételből, mindent megevett. Ez most normális vagy aggasztó?
2022. nov. 16. 20:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

miért nem a háziorvost kérdezed meg ebben? valószínűleg szakszerű segítséget tudna nyújtani.

amúgy ha nem akarsz utána menni, akkor annyit tudok mondani: “szót fogad” ha elérakod megeszi, úgy nem fogy = nincs probléma.

2022. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
A másfél éves unokám pont ilyen. Hol normálisan eszik, másnap meg szinte semmit. Nem aggódom, annyit eszik, amennyire szüksége van. Ha beteg lenne, nem cirkálna egész nap fel-alá. Majd eszik, ha éhes. Kis giznya, de hatalmas pofont lekever:))) Ne aggódj, tudja mennyire van szüksége.
2022. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen,én is úgy voltam vele, hogy tudja,mire van szüksége, de amikor fürdésnél látod,hogy kezd kilógni a bordája, azért átgondolod...

Egyedül a pizza az, amire belelkesül, meg a mcdonalds, de ezeket hónapok óta nem evett (illetve házi készítésű pizzát csináltam neki,de az ugye nincs rommá sózva így annyira nem jott izgalomba tole mint a mirelittől).

2022. nov. 16. 20:30
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ők ezen fognak felnőni.Az unokámnak is kint a kulccsontja, de több energája van, mint nekem:)) Rossz nézni, soványnak tűnik, de láttam már nagyon elhízott kisgyereket. Hidd el, sokkal rosszabb lenne, ha zárni kellene előle a kaját. Vannak étvágyjavítók, egy próbát megér. Ha nagyon aggódsz, kérj labort, de meglátod, nem lesz semmi baj.
2022. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Legalább megeszi amit elé raksz. Az én lányom igaz csak 2 éves de amit elé rakok vagy hozzá se nyul vagy csak 2 kanállal eszik belőle.
2022. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

3 éves, és igen, ilyen. Szerintem egy kezemen meg tudom számolni hányszor mondta eddig hogy éhes. Eszik ha elérakom, és el tudja dönteni hogy X vagy y étel kell neki ha rákérdezek.

Kis madárcsontú, de alapjáraton tele van energiával, folyton mosolyog. Az oviban sajnos nem látom hogy mennyit eszik, de szerintem nem fogyott. Akkor szokott gond lenni ha beteg lesz, akkor teljesen elutasítja az ételt, és általában fogy. Igaz ezt hamar visszahízza, de akkor is. Nagyon lassan gyarapodik a súlya. A doki a múltkor viszont megdicsérte hogy milyen jól néz ki, hízott, és már 3% percentilis közelébe került. Szóval nem egy nagy evő. Vannak ilyen gyerekek. Vidd el dokihoz azért tiédet, nézzen rá, meg szerezz be étvágyjavítót. De ha eddig is ilyen volt akkor nem hiszem hogy gond lenne.

2022. nov. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Miért kellene egy 6 évesnek kitalálnia a napi menüt?

Ő a gyerek, te a felnőtt. Neki a játék a feladata, neked meg a főzés. Az meg, hogy nem eszik ha nem szólsz rá, kb minden gyerekre ráillik. A felnőtt szervezi a gyerek napját és nem fordítva. A gyerek várja az instrukciót, hogy mi a feladat. Ha enni kell, akkor eszik. Ha nem mondják, hogy enni kell, akkor nem eszik. Mi ezen a fura? 😀 Az oviban sem akkor eszik a gyerek amikor megéhezik, hanem amikor felszólítják rá.

Az meg, hogy válogatós, nem eszik sokfélét és az édességet szereti, globális probléma. Ennél sokkal drasztikusabb esetek is vannak.

2022. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én ennyi idősen imádtam enni és mindig "rendeltem" a kaját anyukámtól, alig vártam,hogy hazaérjek. Ezért fura.
2022. nov. 16. 22:35
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

6 eves, szerintem tul sokat varsz tole.

Nem minden gyerek egyforma, a hasonlitgatasnak meg semmi ertelme.

Latod, hogy o nem olyan, mint te. Eszik? Igen, eszik, csak nem partner abban, hogy kitalalja mit egyen. De ez legyen a legnagyobb baj.

2022. nov. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem, hogy mi a probléma. Ha jól értem, eszik, ha adsz neki enni. Csak magától nem. Hát simán csak add neki a napi kaját, amit esztek amúgy is, gondolom te is eszel napközben. Úgy nem lesz gond. Eszik veled és nem is válogat. Szerintem ez így nem olyan vészes.
2022. nov. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!