Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éreztétek már úgy hogy kihaszn...

Éreztétek már úgy hogy kihasznal a gyereketek ?

Figyelt kérdés

Apja lennék egy 4 éves kislánynak.igazabol külön lakunk már 1 éve de sokat van velem is.


De velem egészen más mint az anyjával vagy mamaval . Hozzám jön elkeri a telefonom nezhessen videokat.kozben velem mindig boltba akar menni hogy nasolni valót vegyünk. Pombert krekert vagy nyalókat csokit vagy gumicukrot nyáron fagyit.



Nemrég nagyboltba mentünk és ott voltak játékok és olyan szépen kérte hogy játékot is vettem neki tudja mikor legyen kedves .aztan másnap megint megkerdezte megyünk e boltba 😀


De amúgy velem full durva megut pofon vág vagy még is harap ha valamivel idegesitem vagy nem azt csinálom amit szeretne.😀😀 másoknál is hisztis eros akaratu de velem el van tájolva.

Kihasznalos kiscsaj lesz mint amilyen az anyja is volt.tuti ha már nem lesz rám szüksége ugyan úgy le se sz.r majd.

Minden lány ilyen ?😀



#elkényeztetés #Kihasznalos gyerek
2022. nov. 10. 14:22
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Veled azért csinálja ezeket, mert megteheti. Ha nem csak az apja "lennél", hanem ténylegesen az apjaként viselkednél, konkrét szabályokat, határokat állítanál, akkor nem művelne ilyeneket. Minden 4 éves ilyen ha nem kontrollálod, márpedig határokra szüksége van minden gyereknek, főleg amíg ilyen kicsi. És ez nem azért van, mert az anyjára ütött és ő is kihasználós lány lenne, ha fiad lenne is pontosan ugyanígy viselkedne. Ha nincs következménye a csúnya viselkedésnek, ha mindent megengedsz neki, akkor ő is mindent meg fog engedni magának veled szemben.
2022. nov. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
94%

Rosszul neveled, nem állítasz határokat. A gyerekek addig mennek el, ameddig lehet.


Egy négyévesről beszélünk, ő még nem tud tudatosan kihasználni senkit. Az írásmódodból ítélve még csak nem is vagy következetes. Hol vásárolsz neki, hol kiakadsz rajta. Hol nevetsz, hol mérges vagy. Ezzel csak összezavarni lehet egy gyereket.

2022. nov. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Én örültem volna ha van egy olyan szulom ahol kicsit lazábbak a törvények.

Anyám erőszakos és szigorú volt hatalmas elvarasokkal fuh de utaltam .


Anyja szigorú úgyis ott van azért többet.

Nálam lehet szabadabb .persze azért van egy határ mikor már enis leszidom .( akor megy ám a hiszti fel ora )

2022. nov. 10. 14:36
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
Nálad lazák vagy nemlétezők a szabályok, nem úgy, mint az anyjánál, és ezt ő eszleli és ki is hasznalja. Komolyan nem ertem, mit nem ertesz ezen. Te írod, hogy direkt csinálod így. Akkor meg mi a problémád? Nálad szabadabb, szabadosabban is viselkedik. Nem ezt akartad??
2022. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

velem full durva megut pofon vág vagy még is harap ha valamivel idegesitem vagy nem azt csinálom amit szeretne


Ha te ezeket hagyod és nevetsz rajta, te is kb 4 éves szinten mozogsz. És a fejedre nő. Már nőtt.

2022. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
97%
Ez a leírás rólad többet árult el jellemileg, mint a kislányodról. Ő csak egy kisgyerek, aki feszegeti a határokat, amik nálad igazából nem is léteznek.
2022. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
96%

"Én örültem volna ha van egy olyan szulom ahol kicsit lazábbak a törvények."


Nálad nem lazábbak a törvények, hanem nincsenek. A kettő között óriási a különbség.

Lehet az ember kicsit engedékenyebb, de akkor meg ne nyafogjon, hogy "kihasználja" a gyerek.

2022. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj kérdező, de te is egy nagyra nőtt gyerek vagy.
2022. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd, hogy megüssön, az apja vagy, tiszteljen már. Legyenek lazák a szabályok, kaphasson édességet, játékokat, de csak normál keretek között, például ebéd, vacsora után, játékot meg ne minden alkalommal, és csak akkor, ha jól viselkedett.

Ha felveti, hogy menjetek boltba, akkor szabj hozzá feltételeket, hogyha jól viselkedik, akkor mentek. Ha utána azonnal elkezd rosszalkodni, akkor elveszed tőle, amiket kapott, és megmondod, csak akkor kapja vissza, ha befejezi. Ha megüt, akkor már vissza se add neki egész hétvégén, következő alkalommal már nem fog megütni. Vagy eljátsszátok ezt még egyszer-kétszer és akkor befejezi. De mindenképp tudatosítsd benne, hogy a szülőt nem ütjük meg, ez egy olyan határ, amit nem szabad átlépni. Hagy hisztizzen amúgy, mondd meg, ha befejezi, akkor majd újra beszélgettek egymással, újra lesz játék, közös program. Hamar be fogja fejezni, ha nem foglalkozol a hisztijével hanem csak ezt így megmondod neki, mert rájön hogy semmit nem ér el vele.

2022. nov. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondjátok hogy mindenképpen feltételekkel adjak neki valamit ?

De ez nem olyan romboló dolog ? Azt olvastam valahol hogy a gyerekeknek az a legjobb ha nem szabunk feltételeket hogy pl akor szeretlek ha ....


Nem jó érzés hogyha van egy hely ahol bármit megtehetsz alanyi jogon feltételek nélkül ?

Igazából nem az a baj hogy néha megut hanem hogy idősebb korában is ilyen lesz e .

2022. nov. 10. 15:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!