Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális,hogy egy gyerek...

Ez normális,hogy egy gyerek igy eszik?

Figyelt kérdés
6 éves és komolyan mondom, ha nem figyelmeztetném,hogy egyen,éhen halna. Ha megkérdezem mit főzzek,mond ilyen alap dolgokat,amiket főzni szoktam, de nem érdekli. Nincs az,hogy megkíván valamit. Ugyanakkor,ha figyelmeztetem, vagy elérakok valamit, sokat eszik. Az édességeket szereti, arra meg szokott kérni,hogy vegyünk péksütemény, pudingot, de csak napi 1x kap ilyeneket. Most volt pár hét,amikor úgy voltam vele, oké, már annyi mindenben önálló, döntse el,mit akar, ha nem éhes akkor ne egyen. Ilyeneket kért vacsorára (többi étkezése az oviban van),hogy kifli, alma, körte, egy kis pörkölt, zabkása stb. Annyit és azt evett,amennyit megkívánt. Eredmény: fogyott. Pedig amúgy is vékony volt. Ma újra én találtam ki a menüt, normális adagot adtam neki főtt ételből, mindent megevett. Ez most normális vagy aggasztó?
2022. nov. 16. 20:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

A húgomnak majdnem 30 évesen vettük észre a cöliákiáját, amúgy felnôtt, meg feltehetően nem lett nagyon tartós baja (enyhe csontritkulás és hiánybetegségek, de mind kezelhető).


Nála hasonlóak voltak a “tünetek”. Kicsi rá az esély, de pár ezer forintért jövő hétre van eredmény, azért kizárnám.

2022. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne neki kelljen eldönteni, mit főzzél. Azt igen, hogy abból mennyit eszik.
2022. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Az ételérzékenységre gondoltam,de nemrég vittem vérvételre, nem akarom mégegyre..majd valamikor.

Ami fura,hogy mintha nem lelné örömét az ételben. De lehet,hogy csak nekem fura, mert nálunk a családban nagyon központi szerepe volt az evésnek mindig, mi imádunk enni,új dolgokat kipróbálni, anyukám imád főzni.

2022. nov. 17. 14:32
 14/18 anonim ***** válasza:
de a gyereked nem te. se nem anyukád.
2022. nov. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem mondod, azt hittem, én vagyok vagy az anyukám.
2022. nov. 17. 21:00
 16/18 anonim ***** válasza:
de mondom, mert láthatóan nem fogod fel. attól, hogy te szerettél enni és nektek népünnepély a lakomázás, neki nem az.
2022. nov. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Attól még lehet jóízűen enni,mint pl némelyik ovis csoporttársa.
2022. nov. 17. 21:39
 18/18 anonim ***** válasza:
lehetne, de ő nem csak, hogy nem te, nem anyád de még csak nem is a csoporttársai. ő egyszerűen ő, ilyen. fogadd már el.
2022. nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!