Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mennyit költ mikulás...

Ki mennyit költ mikulás csomagra ajándékra illetve karácsonyra ?és milyen a család anyagi helyzete?

Figyelt kérdés
Kis közvélemény kutatás. A mi bevételünk 600 ezer Ft körül van 3 gyerek ..nincs hitel, nincs a rezsi ,mivel napelem rendszerrel vagyunk.mikulasra csomagot kapnak a gyerekek max 10 ezer Ft a három ,karácsonyra pedig nem tudom .... Elég drága dolgokat kérnek a három a ajándék 70 ezer Ft be lenne.koszonom a valaszokat
2022. nov. 24. 21:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%

11 éves. Nem tudom. Mikulásra pulcsit próbálok csináltatni neki, mert egyedi mintásra vágyik ( csak nem tudom meg tudom e csinálni addig a minta tervet), az egy 10-12 ezer kb. Csokit minimálisat kap, mert nem szereti, egy kinder mikulás bőven elég neki és még valami könyvet keresek.

Karácsony passz. Pc-t szeretne, de azt most nem kap még (laptopja van, de már kevés neki), majd tavasszal. De más öletem nincs. Pingpong felszerelést biztos kap valami jót, könyveket, win.11et a laptopra. De valami komoly ajándékot is szoktunk adni és az nem tudom mi lesz. Eddig olyan 200-300ezer körül kapott karácsonyra, de nyilván az infláció miatt ez idén több lesz.

Az alapbéreink együtt 1millió körül vannak, de ilyenkor karácsony körül jutalmakkal a 2-2,5szerese szokott lenni.

2022. nov. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
20%

3 éves lesz most decemberben. Bevételünk 300-500e/hó körül volt idén, én majd januártól kezdek dolgozni, így ez jövőre duplázódik.

Hitel+rezsi+háziállat nagyon max 120/hó, kocsik cégesek így arra nem költünk.

Mikulásra max. egy ezresért kap csokit tőlünk. A nagyik, tesómék is szoktak hozni egy csomagot, munkahelyemről is kap, kimegyünk majd valahová ahol személyesen is láthatja. A tavalyi csokikat is nyáron olvasztottam be sütibe, nem kell annyi.

Kap adventi naptárat, abba minden napra valami pici aprósag lesz, jaték vagy egy falatnyi nasi amit amúgy is kapna minden nap óvoda után mikor hazahozom, ez mondjuk összesen 10ezer Ft.

Szülinapjára a torta 30ezer lesz, családi összejövetel újabb 30ezer.

Ajandékok szülinapra és karácsonyra tőlünk vonatkészlet, kirakók, könyvek, kifestők, tollak, társasjátékok, plüss összesen kb. 50ezer, év közben szedtem össze mikor találtam jókat, és rendeltem mikor jó árban voltak.

2022. nov. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%

Egy 1,5 évesünk van (a pici még pocakban), szerintem kb. 1500 ft értékben kap csomagot, a kedvenc gyümölcsei, ivólé, ropi, esetleg 1 csoki lesz benne. Édességet nem nagyon adunk neki egyébként sem, de gyümölcsimádó. Ajándék nem szokás nálunk.


Karácsonyra 30 ezer volt az ajándéka, az már megvan.


450 ezer a bevételünk.

2022. nov. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
54%

Olyan 1 millió a bevételünk (hitelünk nincs) 3gyerek Mikulásra kb 1 ezres fejenként (a cégem küld Kinder mikulás csomagot minden évben) én szinezőt, gyurmát ilyeneket veszek még meg gyümölcsöt külön a csomaghoz (az asztalról nem fogy el, de így tuti megeszik 😅)

Karácsonyra tőlünk kb 10 ezerért kapnak idén.

Nagy családi karácsonyi vacsi van mindig (mamák keresztszülők sbt) Ők is olyan 5-10ezer körül vásároltak ajándékokat a gyerekeknek

2022. nov. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

1 gyermekunk van,3 eves.

Mikulasra kb 4000ft-bol kap 1 mikulas csokit, karacsonyi hajcsatot, pisztaciat.

Karacsonyra kb 10ezer forint ertekben. 1M korul van a bevetelunk.

Evkozben szeretjuk meglepni amugy is, igy a karacsony inkabb a keszulodesrol, egyutt toltott minosegi idorol szol.

2022. nov. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%

"Evkozben szeretjuk meglepni amugy is, igy a karacsony inkabb a keszulodesrol, egyutt toltott minosegi idorol szol."


Én sosem értem ezeket a kis odaszúrásokat. Ha valaki drágább ajándékot vesz, mert pont úgy jön ki a dolog, akkor nem lehet középpontban a készülődés és minőségi idő?

2022. nov. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A fiam egy pici játék hangszert kap (1500) egy kisautót (800) , egy télapós matricás színezőt (1000), meg pár kisebb csokit. Karácsonyra 15ezer Ft értékben kap egy Lidl konyhát amit akcióban vettem. Nagy ünnepre (karácsony, szülinap) a max a 20ezer. Kisebb ünnep (húsvét, névnap, télapó 5000 körül)
2022. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

Havi 1 millió bevétel, saját lakás, autó, hitel nincs, évekre elegendő tartalék és két gyerek van, a kisebbel még itthon vagyok.


Mikulás fejenként tán 15-20 ezer, bár annyira nem számoltam össze. Elsősorban csoki, néhány könyv, kifestő.

Karácsony olyan 40 ezer fejenként, bár a Jézuska most hoz még egy kifejezetten drága ajándékot négyőnknek, így ez kissé megdobta pénzügyileg a karácsonyt, de fejenként a 40 szokott reális lenni.

Azt hozzáteszem azért, hogy csak alkalmakra szoktak ajándékot kapni, évközben max könyvet.


Én nem tartom soknak, amit a gyerekeid kértek, ha tudom, hogy ez annyira nem vág hátba később, megvenném nekik. Azon viszont mindenképpen dolgoznotok kéne, hogy legyen tartalékotok, még gyerek nélkül sem lennèk túl nyugodt, hogy vész esetèn nincs mihez nyúlni.

2022. nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

16: miert odaszuras? Azt latsz bele, amit akarsz.

Ki mondta, hogy nincs nalatok fokuszban a minosegi ido?

2022. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Én sem éreztem odaszurast sehol .a kérdés is arra irányul hogy az én helyzetekhez képest sok lenne e megvenni az ajándékokat.koszonom az eddigi valaszokat
2022. nov. 25. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!