Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 2 éves nagyon durva...

Lassan 2 éves nagyon durva cici függő kisfiam el választásához, kérnek hasonló cipőben járó anyukák , tanácsát ill segítségüket. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Cici függő , el választás , szoptatás .

#szoptatás #függőség #El választás
2022. nov. 25. 20:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
21%
Ez pontosan hogyan mutatkozik meg?
2022. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%
Merem ajánlani facebookon a 'Szoptatástámogatás - kérdezz-felelek' nevű oldalt, nagyon sok hasznos tanács van fenn. Zárt csoport, kicsit lassabb lehet a tagfelvétel, de tényleg jó dolgokat írnak.
2022. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
81%

Fokozatosan egyre több szoptatást veszel el. Először a napközbeniket, majd a reggelit, estit.

Igen, ordítani fog, de ezen túl kell lenni.

2022. nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
54%
Először is miért akarod leválasztani? Mert eleged van vagy mert le kell (pl. műtét, betegség). Ha még van egy kis tartalékod, akkor azt javasom szépen fokozatosan, lépésről lépésre. Ha cicizni akar, vondd el a figyelmét, nasizzatok egy kis gyümölcsöt. Beszélgethettek arról, hogy ő már nagy fiú, a cici pedig fáradt. Bújjatok sokat, hiszen neki ez a kapcsolódás, kötődés. Én nem javaslom a citrommal, ecettel és hasonlókkal bekenést. A szoptatástámogató csoportba tényleg érdemes lehet belépned. Kitartás, tudom fárasztó, de neki sem könnyű a leszokás.
2022. nov. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
68%
4... egy 2 évest miért ne választana le? Valamikor elkell ennek jönnie. Sokszor ha a gyereken múlna 5 éves korig is szopna. Van a lányomnak egy ovis tarsa, aki 4 évesen szopik. Szerencsére nem láttam, de amikor meghallottam, hogy a futó,járó, számolni tudó, értelmesen beszélő, evőeszközöket használni tudó, 1M feletti gyerek szopik. Elképedtem.
2022. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
32%
5. Meg tudsz fogalmazni csupán egy érvet, hogy miért kéne abbahagyni a szoptatást 2 évesen? Azon kívül, hogy neked nem fér bele, amit maximálisan megértek és tiszteletben tartok, csak valahogy ez a tisztelet megadás a hozzád hasonlóknak nem megy azokkal szemben akik másképp gondolkodnak. Tudod, én ezen képedek el🤷‍♀️
2022. nov. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
56%

A lányom most szokott le 1hónapja teljesen, közel 2évesen, kb 4-5hónap alatt fokozatosan

Először a napközbeni "unalom" szoptatásokat szüntettem meg. Eltereltem a figyelmét ha sikerült

Mikor ezek a szoptatások teljesen eltűntek akkor ráfeküdtem a reggeli cicizés beszűntetésére

Ez elég könnyen ment

Majd elvettem a déli alvásnál, ez pár hétig brutális volt, nehezen aludt el nélküle

Mikor már könnyen elaludt, nem sírt (nagyon)

Akkor a déli alvás közbeni szoptatásokat váltottam le vízzel

Erre könnyen átállt

Majd jött az esti alvásnál a szoptatás amit elvettem

Nem érte váratlanul, de azért pár nap sírás volt


És itt álltam meg

Az éjszakai szoptatásokat nem tudtam beszűntetni, mert ha nem adtam oda, akkor nem bírt vissza aludni... és virrasztottunk

Aztán 1hónapja covidosak lettünk, akkor nagyon visszaesett, egész nap cicizett, mást nem fogadott el. Aztán meggyógyultunk, és "savanyú" (ezt ő mondta😁) lett a tejem

Elutasította, nem kellett neki onnantól éjjel sem, helyette vizet iszik

Hosszú procedúra volt, igazából ha nem leszünk covidosak, nem tudom az éjjeli szopikat mikor hagyta volna el🤷🏻‍♀️

2022. nov. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
27%

"Sokszor ha a gyereken múlna 5 éves korig is szopna. "


És akkor mi van?

A természetes leválasztódás 2 és 7 év között van. Jól hallottad.

2022. nov. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
77%
Szerinted normális az ha egy 6-7 éves gyerek hazajőve az iskolából előkapja a csöcsödet és elkezd szipákolni?😀
2022. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
27%
9. Lehet neked csöcsöd van, meg a te kölyköd szipákol de mi nem állatok vagyunk mint ti. Egyébként nekem nem lenne normális, ezért is választom le hamarabb a gyerekem, de 8-as a természetes leválasztódásról írt, nem arról mi a normális, hiszen az mindenkinek más. Ha nem tudod értelmezni a szavakat, javaslom ne szólj hozzá az ordenáré stílusoddal. A természetes leválasztódás tudományos tény, tudom ezeket neked biztosan nehéz lehet felfogni.
2022. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!