Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megbeszélitek a rokonokkal...

Megbeszélitek a rokonokkal (nagyszülő, keresztanya, nagynéni…) hogy kb. mit vegyenek a gyerekeknek karácsonyra?

Figyelt kérdés
Valahogy jobban örülnék neki, ha tudnám, mit vesznek a gyerekemnek. Ha csak lefényképeznék és elküldenék én meg max. leokézom….Nem jó, hogy mindenki a legszebbet/legjobbat/legdrágábbat akarja megvenni… félek, hogy el lesz kényeztetve és a sok játék miatt 5 percre fogják max lekötni őt ezek és már újat fog akarni. A másik ami miatt aggódom, hogy akárhányszor jönnek látogatóba a rokonok, mindig hoznak játékot. Örülök neki, hogy gondolnak rá, de tartok tőle, hogy így nem fog vigyázni a játékokra, mert tudja, hogy pár nap múlva úgyis ott a másik. Mik a tapasztalataitok? Hogy kellene ezt? Tartok a karácsonytól, mert tudom, hogy el lesz halmozva megint sok játékkal…

#ajándékozás #megbeszélés #mit vegyenek ajándékba #mit vegyenek karácsonyra #karácsonyi ajándék gyerekeknek
2022. nov. 26. 23:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha valaki kérdi, megmondom, szerintem mi lenne jó. Ha nem, nem.

Az viszont szabály, hogy ajándék ünnepre van, és nagyon nem vagyok kedves avval, aki nem akarja megérteni.

2022. nov. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

Hát ne egyszerre add neki oda.

Ha kap pl 5 db ajándékot, akkor pár naponta csak egyet bontson ki. Vagy pedig előre szólsz hogy erre az egy dologra dobják neki össze, és akkor csak azt kap.

2022. nov. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha megkerdezik, elmondom mit szeretne, ha nem kérdezik, azt adnak, amit akarnak.



"Az viszont szabály, hogy ajándék ünnepre van, és nagyon nem vagyok kedves avval, aki nem akarja megérteni."


Anno én gyerekként imádtam, ha a látogatóba érkező rokonoktol ajándékot kaptam. Teljesen mindegy volt mi az, mindennek örültem, úgyhogy egyáltalán nem értek egyet az idézett kijelentéssel. Felnőttként én is adok ajándékot, ha valakihez látogatóba megyek és én is kapok, ha hozzám jonnek. A nagyon nem vagyok vele kedves rész meg....Az ajándékot szeretetből adják, tehát én biztos nem leszek bunkomaz ajándékozoval. Ha annyira zavarna valamiért, akkor azt beszélném meg az ajandekozokkal, hogy adott dolgot hozzanak. Pl lego mániás kisgyereknek pici lego csomagot, babazosnak egy babaruhat, kreatív kicsinek színes ceruzát, stb. Vagy a kedvenc gyümölcsöt, kekszet.

2022. nov. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk mindenki megkérdezi előre, mit szeretne, minek örülne.

Tesóm mondjuk általában azt mondja, akkor vegyem/rendeljem meg, majd ő kifizeti. De ő férfi, neki nincs hangulata játékokat böngészni a neten. :D


Amúgy én a te esetedben szólnék a rokonoknak, hogy ne hozzanak mindig játékot. Mert egy idő után megmozulni se tudtok majd tőle. És tény, a gyereket se fogja érdekelni.

2022. nov. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Első karácsonyunk babával. Megkértük, hogy senki ne vegyen semmit, mert annyi babacuccot kaptunk már a családtól, hogy azzal 6 karácsonyt kipipáltak, az újszülött gyereket meg nem fogja még érdekelni kap e valamit. Meglátjuk megértik e. Jövő évtől úgy tervezem szólni fogunk mire vagy milyen típusú dologra van szükségünk.. tapasztalatból tudom, hogy szörnyű úgy vásárolni a családban lévő gyerekeknek hogy nem kapunk támpontot. Minden évben már görcsöm van, hogy mit vegyek nekik mert tudom, hogy nincs szükségük egy huszadik plüssre, negyvenedik társasra meg nem tudom, de egyik se mondja vagy legalább utal finoman rá, hogy mit szeretne szerinte a gyerkőc…próbálok kreatívabb, fejlesztő, értelmesebb dolgot venni, de már nem annyira megy.. és még a legidősebb is csak 7 éves..én meg már kifogytam a kreatív ötletekből.
2022. nov. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

“Ajándék ünnepre van”?


Ez de gonosz.


Én pont annak vagyok hîve, hogy ünnepkor is minimális, de bármikor kaphat akármi.



Veszek neki spontán olyat, ami megtetszik.


Amit tartok, hogy ha túl drága vagy szerintem baromság, akkor azzal vàrunk az ünnepig.


Tehát ünnepre kaphatnak szinte bármit, amit amúgy sohhhha az èletben nem vennék meg.


Egybként felnőttnek/ gyereknek egyaránt viszek valamit, ha látogatóba megyek.


Sok esetben gyereknek fogyó eszközt.

Színes papír, színező.. gyümölcs, ha tud, hogy nem vaskalaposak, akkor édesség is.

Szülőknek bor, csoki, kávé vagy virág.


Akkor is ha nem nnepre érkezem.


Nyilván nem azokhoz, akikhez hetente megyek.

2022. nov. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nah a lényeget nem írtam le.


Van, aki nevèben én veszem meg, van aki kérdez..

Van aki meglepivel készül

2022. nov. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Van aki megkérdezi van aki nem. Olyan is aki csak pl megkérdezte van-e valami kedvenc meseszereplője és ahoz kapcsolódó dolgot választ.

Más gyerekről nem tudok nyilatkozni, csak a sajátomról. Vigyáz a játékaira, pedig rengetegszer hallottam, hogy elvan kényeztetve és ha ennyi mindent kap nem fogja becsülni. De, megbecsüli és vigyáz rájuk (pedig tényleg rengeteg dolgot kapott, sokat nem is ünnepre "csak úgy"). Most nagycsoportos ovis, nemrég válogattuk át a játékait, hogy amikkel már nem játszik, vagy "kinőtte" (lassan 6 éves, a 3éveseknek való kirakóit simán a dobozba tette, mert kinőtte és már annyiszor kirakta, hogy kicsit unja is) azokat odaadjuk másnak. Én abban hiszek, hogy a "jobb adni, mint kapni" érzés alapja az, hogy tudja mekkora öröm neki, amikor kap 🤷🏼‍♀️. Ezt az érzést akarja másoknak is, hogy örömet okozzon. A játékaira meg tényleg vigyáz, ezért tudjuk most odaadni, a kirakók pl nemcsak hiánytalanok, a dobozok is teljesen épek (max a sarka van icipicit benyomódva, de simán jó még ajándéknak is), a kis pónilovai mond "jólfésültek", nem kócosak, pedig rengeteget játszott velük és sok is van belőle, de már azt is beletette a dobozba, hogy elvihetik a "manók" más kisgyereknek.

Szóval nem törvényszerű, hogy aki sokmindent kap az majd nem vigyáz rá, aki keveset az meg igen.

2022. nov. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egész évben gyűjtöm az ötleteket egy google drive-os táblában, amihez az egész családnak (vagy minimum családonként 1-1 tagnak) van hozzáférése. Linkekkel, képekkel. Karácsony/szülinap előtt ők beírkálják, hogy ki mit vesz, hogy ne vegye más is ugyanazt, és ennyi. Nyilván nem tilos mást (is :D ) adniuk az adott alkalomra, ez inkább csak segítség nekik is (meg nekem is), hogy kb minek örülnének a gyerekek. Nálunk ez olyannyira bejött, hogy már több rokon is kezdte ezt a listázást :D
2022. nov. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig veszünk egy nagy ajándékot, és megkérem a rokonokat, hogy inkább abba szálljanak bele. Ezen kívül veszünk mi még 1-2 kisebb ajándekot. Eddig jól működött.
2022. nov. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!