Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik lakásban laktok, mit...

Akik lakásban laktok, mit csináltok a kisgyerekkel bölcsi/ovi után ilyenkor?

Figyelt kérdés

Mi általában bölcsiből hazafelé menet megállunk az egyik közeli játszótéren, hogy még lemozogja a feszkót, meg egyébként is inkább ott szaladgáljon meg sikítozzon, mint a lakásban otthon.

Viszont amióta ilyen hidegek vannak, azóta a közeli nagy játszótér, a paneltelep közepén, ahol eddig mindig hatalmas tömeg és élet volt, most halál kihalt :D De tényleg, tegnap este is kettesben voltunk a hatalmas játszón a lányommal. Felmerült bennem, hogy akik eddig oda jártak, hasonló korú gyerekekkel, pont így ebben a 4-6 közötti időszakban, a környékből kiindulva feltehetően lakásban élve, mégis mit csinálnak ilyen korú gyerekeikkel (2-6 év mondjuk)?

Egyrészt ötleteket gyűjtök, másrészt meg őszintén érdekel, hogy ilyenkor mit csináltok velük, ami mindenkinek jó? Nálunk sajnos az a tapasztalat, hogy ha nem vagyunk bölcsi után még egy-másfél órát a játszótéren, akkor sokkal nehezebben kezelhető itthon este, több a hiszti is, de ilyen időben, főleg ha egyedül van gyerekként ott, a lányom sem szívesen marad sokáig.


2022. nov. 29. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
nem tudok segíteni, mert mi is játszóterezünk (2,5 éves) :D
2022. nov. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Nekem segített otthon bölcsi után.

Őszintén én azt nem tudom elképzelni hogy ti mikor csináljátok meg az otthoni teendőket 😅

Ha csak 5re értünk haza nem fél 5re már este éreztem h kapkodás van.


De egyébként rajzolt, gyurmázott segédkezett nekem. Lufit ütögettünk ezt tudtam pucolás közben us. Megküldtem neki a folyosóra még visszaért vele felvágtam a répát 😁

2022. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is játszótérre megyünk, sétálunk. De ha nagyon hideg van, meg ugye hamar sötétedik, akkor jövünk haza. Mást nem igen tehetünk. Aki kertes házban lakik sem hiszem, hogy sötétben, hidegben kiengedi sokáig a gyereket az udvaron.
2022. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
2-es, miért, mi az a rengeteg házimunka, amit még bölcsi/ovi után kell megcsinálni? komolyan kérdezem. nálunk kb a vacsorakészítés az egyetlen (de 90%-ban hideget eszünk)... a nagyobb háztartási munkák (porszívózás stb) hétvégén vannak, mosogatni azonnal szoktunk, amint valami piszkos, szóval nem külön program.
2022. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi kerülővel sétálunk haza, vagy elmegyünk boltba, majd haza. Otthon segít elpakolni, főzni, kirakózunk, társasozunk, vagy elmolyol valamivel egyedül, átugrunk a barátnőmhöz, stb.

Igazából nem szívesen vagyok játszótéren. Hétvégén, amikor nem kell rohanni, akkor igen, de hétköznap valahogy nem fér bele az időmbe, hogy minden délután ott lógjak még 1-2 órát(szinte egyedül nevelem a gyereket, mert apuka csak este 8-9 körül ér haza minden nap)

2022. nov. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

4-es, hát nem tudom, azért mondjuk 2 naponta megfőzik, ki-bepakolni a mosogatógépből meg rendberakni a konyhát alapból nem fél óra. Minden nem főzős napon van mosás, ruhahajtogatás és elrakás, porszívózás (nem vagyok tisztaságmániás, de heti egyszer porszívózni nekem tök abszurd, hogy nézhet ott ki a padló)?


Aztán minden napra jut simán valami apróság, gyerekszobát rendberakni ( mert még csak szétkupizni tudják), fürdőszobát picit rendberakni, pl. Wc-t áttakarítani, a pultot áttörölgetni, felmosni.


És akkor esetleg olyan munkák, amiket az ember nem hagy hétvégére, hogy az egész nap takarítással menjen el, mondjuk portörlés, vasalás (ha van mit), fiókok rendberakása, bármi.

2022. nov. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

#4, nem a kettes vagyok, de mi pl nem hétvégén takarítunk, hanem hétköznap. Hétköznap váltott műszakban dolgozunk, így napi szinten kb 1-2 órát látjuk egymást, szombaton délelőttönként a férjemnek még továbbképzése van, így nekünk csak a szombat délután és a vasárnap marad a programszervezésre, tehát a hétvége csak a családé.

Hétköznap főzök (egyikünknek sincs menza a munkahelyén), mosogatok, mert ugye a főzéssel nem csak 1-2 tányért koszolok és nincs mosogatógépem. Mosok-teregetek-vasalok, porszívózok,felmosok, porttörlök, WC-t/ fürdőt súrolok. Ez önmagában egyik sem tartana hosszabb ideig (na jó, az ingvasalás igen), de ugye ott van még a gyerek is, akire figyelni kell közben, aki mindenben segíteni akar vagy csak ott akar lenni mellettem. Nincs apuka, nincs nagyszülő és így azért sokkal lassabban halad a házimunka, mint azt én szeretném. Nem tudom olyan tempóban összekapni a lakást, mint ahogy azt gyerek nélkül tettem.

Nálunk az altatás rémálom. Hiába fárasztjuk le, hiába fektetjük le időben, kb 1 óra hossza könyörgés. Este 10 után pedig se fizikai, se lelki erőm nem lenne még nekiállni főzőcskézni vagy kádat súrolni, akkor már én is pihenek.

2022. nov. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Ugyan nem lakásban lakunk, de mi is játszóterezünk amíg nincs túl hideg, ilyenkor a környéken rollerezünk, futóbicajozunk. Néha játszóházba megyünk, ha nagyon vacak az idő.
2022. nov. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%

Pont ezeket akartam írni #6

Az meg hogy ti #4 hideget esztek vacsira csak egy dolog. Én minimum 2 naponta főzök. Aminek rendes adagnak kell lennie mert másnap abból viszünk ebédet a munkába. Szóval nem egy 10 perces tojásrántotta amit készítek.

Az h 1 héten 1x legyen porszívózva.... Azt is hétvégén....

Mi akkor megyünk kirándulni, programokra, a nagyikhoz stb. hétvégén kb ugyan annyi időt töltök (talán kevesebbet is) házimunkával mint hétköznap.

Mosni is legalább 2 naponta kell, szóval a sok kis " fél órás mozzanat" tal mire végzek fél 8 és vacsora fürdés.


Olyan lekezelően adtad elő magad, aztán kiderül h úgy van időd h nem csinálsz semmit hétközben

2022. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7%
Én sosem szaladgáltam és sikítoztam gyerekkoromban, és már akkor is gyogyósnak tartottam az ilyen kölyköket.
2022. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!