Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy magyarázzam meg a kisfiam...

Hogy magyarázzam meg a kisfiamnak, hogy mi van a kutyánkkal?

Figyelt kérdés
6 éves fiam, 15 éves kutya, szegény kutyus már elég vak és süket, támad mindenre, ma véresre harapta a kezem. Ez penteken kezdett rohamosan romlani, ehét pénteken el is fogjuk altatni. Hogy magyarázzam el a kisfiamnak, hogy az eddigi legjobb barátja közelébe se mehet, mert veszélyes es hamarosan meg is hal? Teljesen tanacstalan vagyok.

2022. dec. 5. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Így


Hogy idős, beteg, lejàrt az ideje.

El fog menni. El dog pusztulni, mg fog halni, amelyik megfogalmazás jobban tetszik.


Meg fogja érteni

Meg fogja gyászolni

2022. dec. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ezt a 3 évesem megértette, nem hogy egy 6éves
2022. dec. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerűen. Őszintén. Magyarázd el, hogy a kutyák sokkal rövidebb ideig élnek.


De ezt nem most kellett volna elkezdeni!!

2022. dec. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Sajnálom :(

Én is szoktam gondolkodni, 7 éves körüli a kutyánk (pontosan passz, utcáról van), 6 hós a fiúnk, kb pont ugyan így számolok velük.

6 évesen viszont szerintem kell legyen fogalma a halálról, a többit meg pont így ahogy van. Sajnos a Blöki nagyon öreg már, nem lát/hall ezért morcos és fél, megijed és ezért támadhat mert nem ismer fel hirtelen, de nem azért mert már nem szeret, és nem szabad már piszkálni, hagyni kell őt hogy pihenhessen csak.

Aztán gondolom a Blöki elpihen mire a gyerkőc hazaér pénteken a suliból, nekem 2 kutyám ment el eddig a kezemben nem biztos, hogy családi programot csinálnék belőle, emlékezzen csak a szépre.

2022. dec. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom az igazi problémát az jelenti a kerdezonek, hogy ertesse meg a gyerekkel, hogy a kutya agresszív lett. A halált el tudja fogadni egy gyerek is. De gondoljátok már bele, ha már voltatok ilyen helyzetben, akkor az utolsó pillanatokat ott töltöttétek az állapotok mellett, nem? Én igen. Az akkor hasonló korú gyerekem is. Azt megertette, hogy beteg a kutya, nem akarjuk hogy szenvedjen. Azt nehezen értette volna meg, hogy miért agresszív és miért nem mehet a közelébe
2022. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A halált még úgyahogy megérti, de azt nem, hogy a mindig barátságos kutya most agresszív. Szeretném, ha megmaradnának a szép emlékek a kutyáról és nem tudom, hogy lehetne neki megmagyarázni, hogy miért így viselkedik
2022. dec. 5. 18:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tisztán és egyszerűen, nem kell köríteni. A kutya idős, beteg, nem hall, nem lát jól és emiatt midnenféle közeledést támadásnak vesz, vagy megijed és védekezik, és ezért viselkedik agresszíven. Egy hat éves már meg fogja ezt érteni.
2022. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Azért 6 évesen már azt tudnia kéne,hogy az idős állatok meghalnak.
2022. dec. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Az agresszivitást hagyd ki.

Én 16 évesen is tartottam papámtól, mert agresszív lett demencia miatt.


Mondd azt a gyereknek, hogy beteg a kutyus, ne simogassa, mert fáj neki. Az agresszív-faktort tényleg felesleges említeni, mert a végén még azt hiheti, minden idős kutya támad, ami pl nem igaz.

2022. dec. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!