Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy magyarázzam el 3éves...

Hogy magyarázzam el 3éves okos kisfiamnak, hogy az apja külön fog élni?

Figyelt kérdés
Elválunk csendben. Nemsokára el is költözik. De mit mondjak a gyermekemnek? Tapasztalat?
2011. aug. 6. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nehéz ügy. Te ismered a legjobban. A lehető legegyszerűbben fogalmazva mondd el neki a tényeket. És annyi infót, amennyi befogadható ennyi idősen. Talán azt, hogy mikor fog találkozni apjával stb. A fájdalmat sajnos nem tudod neki megspórolni. Lehet, hogy amikor közlöd vele, úgy tűnik, nem is viselte meg, akkor m(meg egyébként is) később lehet számítani sok mindenre.


Nekem elváltak a szüleim, sajnos ez egész életen át elkísér. Azt persze nem mondom, hogy egy "rossz házasság" az jobb a gyereknek, sőt. Nekem éveken át próbálkoztak együtt maradni a szüleim, no, az sem az igazi...


Sok erőt!

2011. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
"Anya és apa nagyon szeret téged, de apa ezentúl máshol fog lakni és aludni. Viszont szomorú,mert téged kevesebbet fog látni, ugye meglátogat majd, megnézed hol lakik? Hiszen ő ugyanúgy szeret, sőt így apánál is lesz egy klassz szobád, oda átviheted majd a játékaidat, amik itt már nem férnek el, és ott esténként majd nagyfiús dolgokat csinálhattok apával,mint focizás, mesenézés, sütievés. Akkor mész majd hozzá, amikor csak szeretnél, felhívhatod bármikor, és ő is jön majd látogatóba.Mert továbbra is nagyon nagyon szeret téged." Én így adtam be...
2011. aug. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az utolsóhoz még annyit h:

és nem a te hibád nem miattad ment el nem voltál rossz nem azért ment el apa

hanem mert apa és anya már nem tud együtt élni sajnos már elmúlt a szeretett

2011. aug. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem pont hogy ne mondjad, hogy elmúlt a szeretet, mert esetleg attól félhet, hogy egyszer csak őt is kirakod, mert már nem szereted...

így alakult, anya és apa nem akarnak már együtt lakni és kész. esetleg ha van a környezetetekben hasonlóan külön élő "család", akiket ismer a gyerek, akkor elmondhatok, hogy úgy lesz nálatok is...

de hangsúlyozni, hogy nem miatta van, őt mindketten nagyon szeretitek!

2011. aug. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Végül csak adtunk egy eselyt magunknak. Gyerekek (egy éves is van) elött nem martuk egymást. Valszínű csak az idegrendszerünk gyengült meg a pénzünk kevesebb, de nem akarjuk elhagyni a másikat! :)
2011. aug. 8. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!