Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudná könnyebben...

Hogyan tudná könnyebben megtanulni a hónapokat egy 5 éves gyerkőc?

Figyelt kérdés
Valami dalocskát nem tudtok? A hónapsoroló mondókát ismerjük (január előljár,nyomában február....)
2010. szept. 30. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
A Boney-M-nek van a January, Februari, March című dala, nagyon dallamos, igaz angolul van, de azért fel lehet ismerni a hónapokat. Próbáljátok meg... A Youtube-on, biztos rajta van.
2010. szept. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem mondóka jutott az eszembe vagy csináljatok otthon körnaptárat, amit naponta nézegessetek, ő rajzolja bele, hogy mi jellemző a hónapokra (pl. január hó, december karácsonyfa stb.

vers pl: [link]

mondjuk ebben az a buli, ha te mondogatod neki járékosan :)

beszélgessetek sokat az évszakokról, legyen mindegyik hónapot mihez kötnie.


szerintem ráér még amúgy tökéletesen tudni

2010. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Halász Judit elénekelte a mondókát, amit elkezdtél leírni :)
2010. szept. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Én még most sem tudok néhány hónapnak a sorrendjét, ráér még. 19/F
2010. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Találj ki egyet magad, mit tudom én: januárban/jó kabátban /februárban/nagy csizmában/márciusban/már tavasz van/áprilisban/változás van/itt a május/várjuk már most stb...
2010. szept. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2010. szept. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Júniusban/sok eső van/júliusban jó idő van/augusztusban kánikula/szeptemberben az iskola/októberben éjjel fagyhat /novemberben már havazhat/decemberben jön a Mikulás/és állítunk a karácsonyfát.
2010. szept. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!