Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tudnám könnyebben megtanu...

Hogy tudnám könnyebben megtanulni?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a földrajzot, de meg kell tanulni. A könyvben van egy hosszú szöveg és abból. Mindig kihúzom a lényeget egy csomószor elolvasom, de valahogy nem marad meg. És így nem tudom megtanulni. Tudnátok tippeket adni, hogyan sikerülhet??
2010. szept. 21. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy cipőben evezünk - ahogy mondja a h*lyegyerek. :)

Én sem szeretem a földrajzot, én azt csinálom, hogy térképen tanulom a dolgokat, és nem nagyon foglalkozom a többivel, és megnézem, hogy milyen nyersanyag van x hegységben, ezek után jöttem rá, hogyha a Mecsekről kérdez, akkor bármilyen nyersanyagot mondhatok, mert szinte minden van benne (persze arany meg gyémánt és egyebek nincsenek).

De ha egy másik tanácsot akarsz, akkor szerintem:

Ülj le a gép elé

Nyisd meg a Power Pointot

Kezdj el pps-t szerkezteni, és írd le a szöveg lényegét.

Tudom időigényes, de ha odafigyelsz, akkor sikerülni fog.

2010. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz. Ha leírod, kijegyzeteled, elvileg jobban megmarad.
2010. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
és a pps-sel gyakorlod az informatikát is. Ha meg készítesz hozzá hátteret, és rendesen kidolgozod, akkor még jobban is érzed magad, hog megint alkottál valamit.
2010. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
rajzolj hozzá kis ábrákat. vagy kösd asszociációkhoz. ami beugrik először a megjegyzendő dologról (minél vicesebb, furcsább, annál jobb), ahhoz kösd, és elő fog jönni, ha kell.
2010. szept. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.! meg fogom próbálni.:)
2010. szept. 22. 14:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Másold le a kihúzottakat egy füzetbe akár többször is, valószínűleg könnyebben megmarad. Vagy/és készíts hozzá rajzokat.
2010. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!