Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereketek hogyan...

3 éves gyereketek hogyan viselkedik a boltban, üzletekben?

Figyelt kérdés
Pl. Pepco ahol nincs olyan kosár, amibe bele tudod ültetni. Szaladgál, pakol? Vagy végig melletted marad?
2022. dec. 13. 21:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy rövidebb időszak amikor már gyomorideggel mentem el a sajátommal még egy sima kenyér,tej vásárlásra is a szomszéd boltba.Előtte és azóta sincs baj vele, de abban az 2-3 hónapban(lehet kicsit több volt) kb hullott a hajam.Mondhattam én neki bármit le se izélte.Szaladgált, rohangált ,pakolt,elbújt(ruhaboltba) meg ilyenek.Én minden alkalommal elmondtam, hogy ez nem volt szép miért csinálta, meg ,,fenyegettem" hogy többet sehova se jöhet velem:D

De amúgy tényleg magától elmúlt ahogy jött.Te is találj ki valami jó kis monológot beleszőve, hogy mik az alapvető viselkedési szabályok ilyen helyeken.Kérdezd meg miért csinálja, nálunk pld azért csinálta mert figyelemre vágyott, más helyeken mert izgatott volt mert csomó minden volt ami még nem volt olyan megszokott stb..stb.

2022. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

A bevásárlókocsi kosara 15 kg-t bír, úgyhogy egyébként sem ültetem bele. 16 kg 104 cm a 3 éves fiam. Szépen jön mellettem.

Nővére 12 volt 98 cm-hez, őt időnként még beleraktam, de bekepistultam míg olyan magasra emeltem (a fejem fölé, mert úgy fért bele), így ezért is inkább jött magától mellettem. Az aldi, dm, coop volt a kedvenc, mert ott tolhatta a saját kosarát, belepakolhatta amit kértem. Soha nem volt hiszti. Vagyis velem nem. Anyósomnál egyszer úgy levagta magát a földre, hogy a szomszéd jött elmesélni.

2022. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
63%
Bömböl, szétszedni a berendezést összetör mindent hisztizik mindenért, többet nem is viszem a boltba
2022. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
86%
Szabályok vannak, amit előtte meg kell vele beszélni. El kell neki mondani, hova megyünk, hogyan kell viselkedni, és ha jó választhat magának egy inni és egy ennivalót a neki való polcokról. Nyilvan nem azt mondom, hogy angyal, meg nem fogdos meg semmit, de tudja jól, hogy következmenyei vannak, ha sokadjára kell szólni. Nyilvan egy ilyen bolt nem idealis egy gyereknek, ezert toleransabbnak, megértőnek kell lenni, de az egyértelmű határoknak meg kell lennie.
2022. dec. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%
Most 3 éves, már jön kezemet fogva, beszélgetünk mi micsoda, nézelődünk,korrekt közös bevásárlás. A játékoknál hagyom, hogy megnezzem mindent, részt veszek benne, beszélünk róla. Egészen pici kora óta vásárolunk együtt, 2 ev körül volt az, hogy próbált poénból elszaladni mellőlem, négy kéz láb maszni stb.. Előtte megbeszéltem vele a szabályokat, ha 2 raszolas után sem ment a betartasa, kihoztam. Általában hazáig sirt, de utána már nem csinálta ezt, tudta, hogy ez a következménye. Persze most is van, hogy rajonne a bolond óra, de megbeszelunk mindent egyenrangú félként, én is meghallgatom ő mit szeretne és kompromisszumot kötünk pl latom nagyon szeretne mászkálni, rohangálni akkor ha itt szépen viselkedik utána beugrunk egy jatszora vagy otthon rögtönzök egy akadálypalyat. Ezekkel lehet motivalni.
2022. dec. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
43%

Kultúráltan. Fogta a kezem és jött mellettem. Nem is engedtem volna szabadon kóricálni.

Rosszul vagyok a szabadon kószáló gyerekektől.

2022. dec. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
78%
Ahol van kocsi,ott sem ül bele.Egyáltalán nem pakol,mert értelmes és meg lett tanítva.Egy 3 évesnek már tudni kéne viselkedni.
2022. dec. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
72%

😂😂 dehogy kéne tudni egy 3 évesnek "viselkedni"


Mar eleve 2 azonos korú gyerek között is van különbség, szóval van nyilván olyan aki egy boltban úgy viselkedik, mint egy felnőtt, de a jellemzőbb az, hogy a gyerekben lévő óriási kíváncsiság felülírja anyu akaratát és a gyerek egyáltalán nem úgy viselkedik ahogy "kell"


Arról ne is beszéljünk, hogy egy azonos gyereknek két különböző időpontban is lehet különböző a viselkedése.


Persze vannak olyan gyerekek akiket cseppet sem érdekel a külvilág de ő van abban a halmazban, amiben a többség.

2022. dec. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
*de NEM ö van abban.. akart lenni.
2022. dec. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
87%
Mindent megnézett, vmikor sokáig leragadt vhol, ha vmit levett a polcról, vissza rakta vagy én. Nem volt könnyű, de olyan vészes sem, mint amire számítottam. 4 éves lesz februárban, most is érdeklődő, de szépen jön mellettem.
2022. dec. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!