Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire vesz részt a párotok...

Mennyire vesz részt a párotok a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

#gyereknevelés #háztartás #Közös feladatok #Miben veszi ki a részét
2022. dec. 14. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Lelepett, semennyire. Szules utan par hettel uj not talalt a munkatarsa szemelyeben.
2022. dec. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Elég intenzíven, mivel ő az anyja, és részmunkaidő mellett több is az ideje rá.
2022. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Övé a logisztika nagy része, mert nekem nincs jogsim. Övé a történelem korepetálás, mert én nem szeretem, cserébe enyém az angol és a magyar, a többi ahogy sikerül.

Szokott porszívózni, bepakolni a mosogatógépet, kiásni a macskaalmot, eteti a kutyát, és néha kimossa a saját edzéscuccát.

90%-ban ő vásárol be. De cserében soha nem főz. A múltkor kettesben maradtak, és berakott a sütőbe egy adag mirelit krumplit meg nuggetset, és a gyerek csillogó szemekkel fogadott, hogy apa milyen ügyesen főzött! :D

A ki mikor hova megy fejbentartása főleg az én dolgom, az iskolai ügyek szinte teljesen, de ha nem érek rá, elmegy a szülőire helyettem. Mosni csak én szoktam.

Amíg kicsik voltak, és már nem enni keltek fel, akkor átment hozzájuk éjjel, ha én kiütöttem magam aznapra. De pelenkát csak akkor cserélt, ha legalább 10 km-re voltam. :)

2022. dec. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló!


Sajnálom!!


Nálunk a favágás és a begyújtás, amit csinál. Hazajön munkából és halálosan fáradt...


Mosogatás, főzés, mosás, kutya etetése mindig rám marad. A kicsihez nem kel fel éjjel, bár ezt nem is várnám el. Pelenkazas szintén kizárólag az én dolgom.


Mondtam neki, szeretném, ha többet segítene itthon, erre azt mondta, hogy szokott segíteni....


Csak kíváncsi voltam, másnál hogy működik. Nekem sokszor inkább csak teher a jelenléte, mintha ő is gyerek lenne sokszor úgy viselkedik... Túl sokáig élt otthon, azt hiszem, ez is nagyban hozzátett ahhoz, hogy ilyen.

2022. dec. 14. 13:42
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a férjem úgy tapasztalta meg az "apai teendőket", hogy belecsöppent, mivel már előző házasságomból volt egy lányom, akkor még ovis volt. Álomapuka, ha én kidőltem, ő még mindig olvasta a mesét a lányomnak, míg el nem aludt, 8 éves koráig meséltünk neki esténként, sokszor 1-2 órán át is akár, de ez jó kis családi program volt nálunk, meg sokat beszélgettünk esténként mielőtt elaludtunk.

A mosogatógépet mindig ő pakolja be, szeret mosogatni, így az is az ő bulija, a többi háztartási teendőt én intézem, időnként, ha nagyon fáj a fejem, és nem vagyok jól, akkor főzőcskézni is szokott, nem nagy a repertoárja, de örül, ha valami finomat készíthet. :) Melegszendvicset és bundás kenyeret gyakran szokott csinálni, abban nagyon profi már. :D De már húslevest is tud főzni, meg pörköltet például. A lányom mindig őt kéri meg matek-fizika-kémia ügyben, és jól elszórakoznak vele, mire kiötlik a megoldást :D

Ő igazán családcentrikus, és segít amiben csak tud, szeret a családdal lenni, nagyon szereti a rendet, és a tisztaságot, így sose kell kérlelni semmiért. :)

Most várjuk az első közös babánkat, támogat mindenben, megérti, hogy most hamarabb elfáradok (még dolgozok, de veszélyeztetett vagyok), és most még többet segít, félt, óv.

Nem lehet rá panaszkodni, az biztos. Nem szoktunk veszekedni, vitatkozni, a lányom is kiegyensúlyozott, mert harmónia van nálunk.

2022. dec. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

"Mondtam neki, szeretném, ha többet segítene itthon, erre azt mondta, hogy szokott segíteni...."


Alapvetően apuka nem besegít, mert ettől a falnak tudnék menni, hanem kiveszi a részét a feladatokból.

2022. dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló!


Olyan jó ilyet olvasni! ❤️Gratulálok a babához!🙂


6-os válaszoló!


Igen, én is a falnak megyek ettől. Talán egyszer találok valakit, akinél ez alap... De egyedül is jobb ennél, azt hiszem..

2022. dec. 14. 14:03
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Mindent együtt csinálunk. Rengeteget van a lányunkkal. Simán lehet énidőm (ez nálam az edzésben nyilvánul meg), ahogy neki is persze. Segít rendet tartani, mosogatni, főzni, bevásárolni. Pontosabban hol ő csinálja, hol én. El se tudnám képzelni, hogy ne így legyen egy felnőtt párkapcsolatban,ahol közösen vállaltuk a gyereket.
2022. dec. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#8: ❤️
2022. dec. 14. 14:52
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
A férjem munkakört váltott, hogy többet lehessen itthon és ne legyen olyan faradt. Kevesebb pénz, de igy is jól élünk és tettünk félre előtte. Sokat van itthon, mindent ugyanúgy csinal a baba körül. Takarítast, főzést mondjuk csak én, viszont most hogy ujra terhes vagyok, többet csinál a gyerek körül, mert nekem minden lassabban megy...
2022. dec. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!