Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan hagyjak fel ezzel?

Hogyan hagyjak fel ezzel?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves fiú-lány ikerpárosom. Szégyenlem, de én úgy érzem, hogy a kislányt jobban szeretem. De nem tudom miért, mert ő a hisztisebb, akaratosabb, makacsabb. Míg ő egy bevásárlásnál lever egy hatalmas hisztit egy kis sz.ar miatt... A kisfiam meg végigüli csendben, kér egy csokit, aztán ennyi... És ezt sajnos látja a kisfiam is és nagyon rosszul esik neki. Emiatt ő inkább az apukája felé húz. Félek, hogy elveszítem a fiamat... A lányom este hisztit csap, hogy velem akar aludni, a kisfiam meg elalszik velem is-apával is. De mostanában mindig apát kéri. És a legszomorúbb, hogy a lányom bántja, ingereli a fiamat, persze ezt nem hagyom, de olyan fura érzésem van, mintha a lányhoz jobban kötődnék. Valaki tud tanácsot adni?

2022. aug. 29. 07:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj egy szakemberrel erről. Mi nem fogunk belelátni a fejedbe, hogy milyen belső dolgok vezettek odáig, hogy az egyik gyereket előnyben részesítsd a másikkal szemben. Addig meg tudatosan próbáld ezt nem mutatni nekik, akkor is ha ezt érzed. Bánj velük egyformán, szeretgesd őket egyformán.
2022. aug. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam a fiú hisztisebb, 2.5 évesek. Nagyon kell figyelni h ne érezze h kevésbé szereted, vagy nem foglalkozol vele annyit. Egyformán kezeld őket mindig minden esetben, ha a másik hisztizik akkoris. Nálam nem alakult ki ilyen érzés egyik gyermekem felé sem.

Esetleg Facebookon ikres csoportban próbáld ett megkerdezni, ott hátha van ilyen tapasztalat.

2022. aug. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!