Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisgyerekeknél is működhet...

A kisgyerekeknél is működhet a jutalomfalat, klikkeres tanítás stb. mint a kutyusoknál?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerkem de a kutyákhoz elég jól értek nevelés terén. Arra vagyok kiváncsi miket lehet átültetni embergyerek nevelésbe.

Látom, hogy sokan szenvednek a gyerekkel, nem tudják hogyan értessenek meg velük dolgokat.

Van ami nálatok bevált?

Csak őszintén!



2022. okt. 19. 08:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Jutalom falat? Van gyerek akinek büntetés az evés, meg ha édességgel gondolod sosem enne rendes ~telt, a gyereket amúgy se nem büntetjük, se nem jutalmazunk étellel.
2022. okt. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Gyereket azért nehezebb nevelni, mint kutyát, mert kicsit összetettebb annál, mint hogy a feladat teljesítése után a szájába dugsz egy kocka csokit.
2022. okt. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Kisgyereknél is működhet, ugyanazokra a kognitív folyamatokra épül a dolog, csak ugyanúgy, ahogy kutyáknál, ez nem nevelés vagy tanítás, hanem idomítás lenne. Az meg nem egy kívánatos dolog emberek esetén. Plusz a jutalomfalat-módszerrel embernél kb két perc alatt alakítasz ki egy jó kis étkezési zavart, ami elkíséri egész életére szerencsétlent, szóval már csak emiatt is kerülendő.


Az, ami kutyáknál is és embergyereknél is beválik, az a következetesség. Ugyanazokra a viselkedésmintákra adott hasonló vagy azonos reakció. De minden más teljesen különbözik. Míg a kutya igényli az alá-fölé rendeltséget, addig ez a gyereknél nagyon vékony jég. A gyerekből egyszer egy önálló, kompetens felnőttet szeretnél látni, a kutya az örök életében marad veled, tőled függ, nem hoz önálló döntéseket és nem is fogja ezekért a következményeket vállalni. Így a végeredmény miatt sem lehet egyszerűen ugyanazokat a technikákat alkalmazni, a pszichés károkról már nem is beszélve.

2022. okt. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Ezt csináljuk.

Csak jó esetben nem csoki a jutalomfalat, hanem a szülő mosolya, figyelme, a közös játék, stb.

A baba gőgicsélni kezd, az anya odafordul, rámosolyog, válaszol. Ez a babának öröm, és elég hamar rájön, hogy ezekkel a hangokkal odacsalhatja a felnőttet.

Ha nem vigyázunk, kellemetlen dolgokat is meg lehet így erősíteni. Ha a totyogó nyugodtan játszik, senki nem foglalkozik vele. Ha már unatkozik, kicsit nyűglődik, esetleg még mindig nem megy oda hozzá senki. De ha valami tiltott, veszélyes dologba kezd, a szülő rohan, kiabál... Előfordulhat, hogy a gyerek ezt a "negatív figyelmet" is többre értékeli, mint a közömbösséget, és hamar rátanul, hogy elég a konnektor felé közelíteni, és anya jönni fog.

2022. okt. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Igen, de ahogy nagyobb lesz, szerintem ellened fordulna. Egy 2 évest teljesen biztosan be lehet idomítani, de amikor kisiskolás korban felfogja, hogy mit csináltál, akkor mit mondasz neki? Szerintem életre szóló problémákat lehet ezzel okozni, nem "csak" étkezési zavart.
2022. okt. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit te mondasz, az idomítás es nem nevelés. Hogyne, lehet gyereket idomitani, csakhogy a gyerek nem marad azon az értelmi szinten, mint a kutya, és ez nagyon hamar kevés lesz. Plusz sok esetben nem is működik. Pl lehet idomitani egy egyévest is, hogy bilibe pisiljen, de az nem azt jelenti, hogy szobatiszta lett, hiszen csak a mozdulatsort ismeri, maga a koncepció nincs meg a fejében, es nem is érzi még, higy mit jelent, hogy pisilni kell. Vagy a köszönés. Lehet őket idomítani, erőszakosan, hogy köszönjenek szépen a bácsinak meg a néninek, de ez nem jelenti azt, hogy érti, érzi, miért köszönünk, ellentétben azzal, amikor példából tanulnak és nincs erőltetve meg begyakorolva. Az ilyen gyerekek fognak makacsul nem köszönni iskolásként. Az én kétévesemnek soha egyszer sem mondtam, hogy köszönni kell, ma egy-két kiveteltől eltekintve magától köszön. Eszembe jutott még egy példa, egy lany mesélte nekem középiskolaban, hogy ő nyolcadikos volt, amikor egyszer csak rájött, hogy a zebránál nem csak úgy jobbra-balra kell forgatni a fejünket, hanem MEG KELL NÉZNI, jön-e valami. Érted, őt csak idomították, hogy tegye ezt, de nem értette, miért, így kvázni értelmetlenül végezte a mozdulatsort evekig, ami akár az életébe is kerülhetett volna.
2022. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
4-es nagyon egyetértek. ez kutyiknál is alapvető hiba szokott lenni gazdák részéről h ezt a mechanizmust nem értik.
2022. okt. 19. 09:18
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Az nem tanítás, hanem idomítás.
2022. okt. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Csak egy bizonyos pontig, a gyerek hamar értelmesebb lesz a kutyusnal, és már nem eleg neki a klikker meg a juti(?), Szerintem az a pont az értelmében, amikor ezt össze tudná rakni, hogy klikk, jutifali, kb 5 percig tart.
2022. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
Én hordtam a gyerekemet gyógypedagógushoz, és óra végén mindig kaptak matricát meg csokit. Mondta is a nő nekem, hogy sok szülő lehurrogja ezért, de nekik a főiskolán is így tanították a motivációt. Nem lett sem elhízott sem evészavaros a gyerekem.
2022. okt. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!