Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hosszútávon milyen készségek...

Hosszútávon milyen készségek "fejlesztését" tartjátok fontosnak a gyereknél?

Figyelt kérdés
Azért tettem zárójelbe a fejlesztést, mert sokaknak ez direkt fejlesztést jelent. Tehát, mik azok a készségek, amelyek szerintetek sokat nyomnak a latban, hogy felnőttként sikeres legyen a gyerek?
2017. febr. 16. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezeknek a tulajdonságaimnak veszem igazán hasznát: kreativitás, kezdeményező készség, határozottság, empátia.

Viszont az, hogy mely készségek fontosak a sikerességhez, az nagyban függ attól, hogy milyen szakma fogja őt érdekelni. Én mondjuk pont nem olyan szakmát tanultam, amihez bármi egyébre szükség lenne a kreativitáson kívül, de végül olyan helyen helyezkedtem el, ahol a többi egyéb tulajdonságom nélkül nem tudnék érvényesülni.

Én úgy gondolom, hogy hagyni kell őt érvényesülni, hagyni kell, hogy önmagától kiforrjon a személyisége, folyamatosan odafigyelni arra, hogy a rossz szokások, társadalmilag nem elfogadott viselkedésformák ne rögződjenek benne és direkt fejleszteni a gyenge pontokat. Például, ha dühkitörései vannak akkor, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretné, akklr a stresszkezelést fejleszteni és hasonlók. De én nem vagyok gyerekpszichológus, csak egy leendő anyuka, így lehet, hogy rossz az elképzelésem... :)

2017. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel a jövőben egyre jobban automatizálni fognak egy csomó olyan munkát is, amit ma még diplomás szakemberek végeznek (kegyen az oktatás, tervezés, tolmácsolás...), ezért a jövőben a kreativitás és vállalkozó szellem lesz általánosságban a leghasznosabb készség, mellette még a kiemelkedően tehetséges elmék, művészek, sportolók fognak jól boldogulni.
2017. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az sikeres munkájában, aki olyat végez, amit szeret, ami a hivatása is lehet, így megpróbálok a gyerekeimnek sokféle lehetőséget biztosítani, hogy kipróbálhassák magukat, miben tehetségesek. Aztán általánosságban fontos még az önbizalom, kreativitás, kitartás, szorgalom és önállóság, de gyanítom, az adott személyiség/képességek és a példamutatás, a család életvitele jobban befolyásolja az ügyet erre vagy arra, mint bármilyen "fejlesztés" (dicséret, támogatás, gyakorlás). Aztán azért vannak bőven olyanok is, akik nem találnak így hivatásra, hanem az élet más területein tartják fontosabbnak a sikereket, akár pl. családanyaként vagy valami szabadidős tevékenységben, de ettől még élvezhetik a munkájukat is, csak inkább mint eszközt cél helyett. Szóval a siker is sokféle lehet - talán ezt is érdemes átadni a gyereknek.
2017. febr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Önbizalom. Ez kábé mindennek a kulcsa. Lehet bármilyen tehetséges, ha nem hisz önmagában.
2017. febr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!