Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet elrontottam a gyereket?

Lehet elrontottam a gyereket?

Figyelt kérdés
Ezt a válaszkész nevelést próbáltuk, nem hagytuk sírni stb. Minden igényét próbáljuk kielégíteni. 15 hónapos és olyan akaratos hogy el se hiszem. Egész nap megy az ordítás ha valamit nem kap meg akkor azért, ha valami nem sikerül neki akkor azért. Most épp az ajtókat próbálja nyitni csukni. Ő becsukja én nyitom, mert ez tetszik neki. Ott állok vele és ezt játszuk. Vagy bármi mást játszana, játszunk vele. Szerintem sokat foglalkozunk vele. Meg rájött hogy ha az apja van vele, én meg főznék vagy wc-n vagyok vagy bármi, akkor elkezd ordítani csak úgy a semmiért mert akkor persze futok hogy mi van. 🤦🏽‍♀️ Szóval lehet elrontottuk. Hogy lehet ezt visszacsinálni?
2022. dec. 18. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ne a válaszkésséget okold ezért, mert a válaszkésség NEM azt jelenti, hogy nem tanítod a gyereket és minden vágyát kielégíted. 🤷
2022. dec. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Ez tényleg nem a válaszkész nevelés miatt van. 2 gyerekem van, mindkettőt eszerint gondoztam és csak az egyikőjük akaratos rettenetesen (a második). Egyszerűen ilyen természete van.

Nemrég kezdett el járni esetleg? Az én gyerekeim ilyen idősen akartak nagyon önállósodni. (Az elsőszülött figyelmét el lehetett terelni, a második üvölt, ha valamit nem lehet.) Sajnos a határok feszegetése már elkezdődhet ilyen korban.

2022. dec. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 babyboom567 ***** válasza:
66%
Semmit nem rontottál el, simán dackorszak+ szeparációs szorongás
2022. dec. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
De hát egyéves. Őszintén nem értem, mit vársz tőle. Ez, amit leírsz, teljesen normális.
2022. dec. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Életkori sajátosság, nem te rontottad el. Szintén 2 gyerekem van. A válaszkészség nemegyenlő azzal, hogy mindent ráhagysz. Ha következetességgel, határhúzással parosul, akkor szerintem nagyon is hatékony.
2022. dec. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

A válaszkész nevelés nem a laissez-fair, vagyis mindent ráhagysz nevelés. Olvassál kicsit jobban utána a válaszkész nevelésnek, ne csak hallomásból csináld, hanem hiteles forrásból informálódj, tanulj!

A válaszkész nevelésnek pont az egyik fontos eszköze a gyengéd határszabás és a sírásmeghallgatás - alkalmazd mindkettőt. Illetve értsd meg, hogy mik a gyerek valós szükségletei, mit miért csinál. Ezen kívül nem ártana, ha a saját önismeretedet is fejlesztenéd ezzel párhuzamosan.

[link]

Vannak online tanfolyamok is, melyekkel rövid idő alatt viszonylag sok infóra szert tudsz tenni, gyakorlati példákon keresztül. Nézz utána ezeknek is, ha kell szívesen ajánlok. Gyerek mellett sokszor nincs idő olvasni, ezért jobbak ezek az online kurzusok.

2022. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Ennél idiótább játékot,mint az ajtóval való játszás,nem tudok elképzelni. Az első volt,amit megtiltottunk neki,de még így is rengetegszer odacsukta a saját ujját. Én "hagytam sírni", bár olyan sok választásom nem volt, ha sírt,akkor addig üvöltött,amíg kedve tartotta. Van sok jó és sok rossz tulajdonsága is, de ezeknek semmi köze a 15 hós énjéhez. Egy 15 hós eleve nem tud akaratos lenni, ennyi idősen egy ordítógép az összes gyerek, cáfoljon meg valaki.
2022. dec. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!