Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha "elrontották...

Mit csináljak, ha "elrontották"a gyerekem? Jelenleg kezelhetetlenül magatartásproblémás

Figyelt kérdés

Mindig is anygyali volt, ill tökéletes kisgyerek a maga kisebb dackorszakával, de figyelme koncentrálhato,ügyes, okos, tudja, hogy játszoteren rohangálhat, boltban nem, ugyesen segit a kosárba pakolni, stb



Mostanság, hogy kényszerből más vigyáz rá, szinte kezelhetetlen kisőrült. Az hagyján is hogy a felügyelővel ilyen, de már közterületen, szinte itthon sem tudja levetni ezt a formát es csak sirás, boldogtalanság van belőle, utcai hisztik, de zebrán is, kidobál az ablakon mindent, dobálozik a játékaival, nem ül le normálisan enni, vagy egy falat után rohangál es inkább nem eszik, most pl eddig 2 dl tej es folyadék van csak benne, ugy alszik.


Holnap terveztünk volna kirándulást, stb, de lehetetlen vele közlekedni, leáll hisztizni csak ugy pl csakazert sem kel át a zebrán, vagy eloreszalad es lehet rohanni utána, kézfogás megint hisztivel jár.


Nem volt SOHA ilyen, ez nem korral járt a mi esetunkben, hanem hála a felügyelőnek, aki hanyagolja es nem segiti őt a társadalmi beilleszkedesben azzal hogy a tarsadalmi szabályokat következetesen betartja.


Büntetés, magyarázat nem ér semmit.


A nem szabad kifejezés már a gyerek mantrája is.ugy mondogatja, mint egy papagáj es közben dühös.


Lehet vele pedig szépen rajzolni, labdázni, de kifordul magábol az illető miatt es meg is tartja azt a viseedesi formát!!


Itt a hétvége, nem dolgozom, süt a nap, örültem volna ha a családé lesz minden perc(elore kitakaritottam, megfőztem, kávéztam), erre eddig szinte csak fegyelmezessel telt az idő(amiért ablakon kidobált mindent, leráncigáltam mezitláb a bozotba, hogy keresse, szedje össze, mutattam, hogy ami a fán van, ott is marad)

Es szoval ott tartok ezen a csodás hétvégén, hogy ki sem fogunk miatta mozdulni sehova, itt ülünk 4 fal között, ami pedig elég volt a héten a munkahelyen/ill neki a szitternél.


Tudom terelni, az még megmaradt, lehet vele kirakozni, stb, de egyszer megyek ki a szobábol kb 5 perc és robban a bomba. Idiotaként rohangál, vandálkodik.


Nincs is az, amit mások mondanak, hogy elvileg egy gyerek tudja, hogy amit máshol szabad, otthon nem, vagy forditva.


2017. aug. 26. 14:21
 1/10 A kérdező kommentje:
4 éves lesz
2017. aug. 26. 14:21
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most mentél vissza dolgozni?

Lehet, hogy ezzel tiltakozik feléd (is), amiért nem vagy vele egész nap.

Próbálj vele beszélni. Miért ilyen? Jó így neki otthon? Vagy jobb lett volna kirándulni? Mondd el, hogy szomorú vagy. És hogy miért vigyáz most rá valaki idegen.


Ha ilyen rossz hatással van a bébiszitter a kicsire, akkor mindenképpen keress másikat!

Akkor is meg kell oldani a helyzetet, ha a munka rovására megy. Tudod, munkahelyed lehet még akármennyi, most a legtöbben annyit találnak, amennyit akarnak.

De gyereked nem lesz bármennyi, és nem cserélhető. Ha tönkremegy a jó szülő-gyerek kapcsolat, azt nem lehet visszahozni egykönnyen.

2017. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek valószínleg inkább az a baja, hogy másra van bízva, emellett ebben a korban próbálgatja a határait.


Az meg, hogy ilyen melegben keveset eszik teljesen jogos, mindenki így van vele, aki a szervezetére hallgat és nem azért eszik, mert KELL!

2017. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is cseréld le azt,aki vigyáz rá. Mivel szitternek nevezted,gondolom fizetsz neki. Azért ne,hogy kezelhetetlen legyen a gyereked.

De az is lehet,hogy téged "büntet" így a gyerek,amiért "elhagytad". Tudom,durván hangzik és nem is igaz,de lehet,hogy ő így érzi,nem?

2017. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Cseréld le a felügyelőt!-nekem mondjuk már ez a megnevezés is elég visszatadzító.

Lehet hogy te hiányzol a gyereknek, sokat van a felügyelővel?

Lehet túl sok a szabály? Mikor tombolhatja ki magát a gyerek?

2017. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a felugyelo a hibas hanem a megvaltozott helyzet ...

A gyerek igy reagalja le h nem te vagy vele

Es most indult be nala az igazi dackorszak :-D


A 3 eves kor nem torvemyszeru ! Siman lehet h nala ezek a lelki eresek kesobb keudodnek...

2017. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek hogy beszél a "felügyelőről"? Legalább egy kicsit is szeret vele lenni? Ha egy gyerek bölcsibe vagy oviba kerül mikor az anya visszamegy dolgozni, mégha el is kezdődhet egy dacosabb korszak, nem válik ennyire kezelhetetlenné a helyzet. Szóval mindenképpen azt gondolom, hogy nem megfelelő a kisgyerek-szitter kapcsolata sem, mégha lehet, hogy rád is dühös a gyereked. Mindenképpen kérdezgetném mintegy "véletlenül", nem túl jelentőségteljes hanghordozással a gyerekemet, hogy mivel szokták tölteni az időt. Keress egy olyan szittert, aki szereti a gyereket, nemcsak pénzt akar keresni.
2017. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Pár napja is írtál már ki kérdést ugyanebben a témában, ugyanezzel a problémával kapcsolatban. Én akkor is ugyanazt írtam, amit most is gondolok: a gyermeked rettenetesen frusztrált. A feje tetejére állt a kis élete, megszűnt az a stabilitás, amihez hozzászokott.

De annyit írj már le (mert erre a kérdésemre a korábbi kérdésesnél sem válaszoltál, pedig nagyon fontos infó lenne), hogy miért változtak meg ennyire a körülmények. Most tértél vissza a munkába? Milyen felügyelő vigyáz rá? Eddig nonstop veled volt? Most megy majd oviba, vagy már ovis, csak a nyári szünetben vigyáz rá egy szitter?

Nagyon nem mindegy: ha eddig te voltál vele otthon, és most hirtelen a szitter van vele, amíg te dolgozol, a gyermeked a nagykönyv szerint viselkedik. Lázad, azt hiszi, elveszített téged, dühös rád, és a viselkedésével büntez. Eközben ő maga is nagyon frusztrált, és még jobban frusztrálódik, ha látja, hogy nem érted meg, hanem dühös vagy rá, és azzal bünteted, hogy nem viszed ki a friss levegőre.

Tudpm, hogy idegőrlő időszak ez, de értsd meg: a gyermeked szenved. Minél jobban szenved, annál elviselhetetlenebbül fog viselkedni. Neked most erőt kell venned magadon, meg bevenned a leszarom tablettát, és jó pszichológus módjára gyógyítanod kell a lelkét, mert ő még nagyon pici, nem tud segíteni saját magán. Az biztos, hogy a szitterrel sem stimmel valami, de a gyermeked a szitter és minden ellenére tök természetesen reagál: hiányolja az édesanyját, és azt az érzelmi biztonságot, amit te nyújthatsz neki.

Ne légy elutasító vele szemben, hanem igenis, guggolj le hozzá, és öleld meg akkor, amikor a legelviselhetetlenebbül viselkedik. Lejet, hogy elsőre nem fog sikerülni, nem fogja érteni, mit akarsz, de légy kitartó! Meg kell gyógyítanod a kisgyermeked lelkét! Mindemellett én pszichológus véleményét is kikérném. A saját fiam ügyében megtettem, és jó döntés volt.

2017. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyit, hogy igenis, vegyél erőt magadon, és menjetek ki a szabadba! Készülj föl a hisztikre, a "cikis" helyzetekre, tojj magasról az emberek fejére, mert nem ők számítanak, hanem a gyermeked és te! Amikor tombol, guggolj le hozzá, öleld meg, és suttogd a fülébe, hogy mellette vagy, akkor is szereted, amikor rettenetesen viselkedik. Tudod, hogy nem rossz (az előző kérdésedben írtad, hogy a szitter rossznak nevezi), csak feszült. Menjetek ki a parkba, és rohangáljatok! Fogócskázzatok, hemperegjetek a fűben, kiabáljatok együtt a szabad levegőn! Kattints át a fejedben egy kapcsolót! Koncentrálj a gyermekedre, ne ráncigáld le a bozótig, mert kidobált dolgokat az ablakon! Egyébként is hogy fordulhatott ez elő? Ha te nem vagy a szobában, ő hogyan juthatott közel a nyitott ablakhoz? Ha meg a szobában vagy, miért engedted? Szval mindenféleképpen furcsa! Mi is panelban lakunk (korábban említetted, hogy ti is), sosem engedem a gyermekeimet a nyitott ablak közelébe. Vagy bent vagyok én is Velük a szobában, vagy ha ki kell mennem, bukóra teszem, egy kicsi esélyét sem hagyom meg annak, hogy mi legyünk a következő "ablakon kiesős" hír.
2017. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért nincs 4 évesen oviba ,akkor nem kéne gyerekvigyázonak figyellnie rá,?
2017. aug. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!