Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lett ilyen hirtelen...

Miért lett ilyen hirtelen kezelhetetlen 7 éves kisfiam az iskolában?

Figyelt kérdés
Most kezdte az első osztályt. Első héten kenyérre lehetett kenni annyira nyugodt, jó fiú volt. Második héttől azonban ki van kelve magából. Minden nap panasz van rá. A nagyobb problémás gyerekekkel haverkodik, minden rosszaságban és verekedésben benne van. Órán beszélget, nagyszájúskodik. Minden reggel megígéri, hogy jól viselkedik, de nem tartja be. Mit csináljak vele?
2010. okt. 1. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Az apja beszélgessen el vele. A fiúk nekik jobban elmondják a gondjaikat! Az okot kell megkeresnetek,ha ti nem tudjátok,akkor az iskolapszichológus tud segíteni.
2010. okt. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fiam hasonlóan viselkedett,pedig az oviban csöndes,nyugodt,szófogadó gyerek volt,nem volt rá panasz.Az iskolában viszont órán bohóckodott a többieknek,hisztizett ha nem sikerült valami,beszélgetett órán...ez tulajdonképpen az iskolaéretlenség jele.Hiába okos mint a nap,a tanítónénik is azt mondták,egyetlen dolog számít:h képes-e 45 percig üldögélni a fenekén.Pedig sosem gondoltam volna,h bármi probléma lesz vele.

Én nyomtattam neki egy kalózhajót,amin volt 25-30 hely,ahova kis kalózfejeket lehetett ragasztani.Megbeszéltük,h minden nap megkérdezem a tanítónéniktől,h megérdemli-e a kalózt.Egy idő után már ő is remekül tudta értékelni magát.:)Volt,h csak fél kalózt kapott,mert vagy délelőtt,vagy délután nem sikerült a "jóság",de végül betelt a hajó,és kapott egy nagyobb ajándékot.Addigra rendeződött a viselkedése is.

2010. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!