Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Van egy lányom, 10hónapos koráig szoptattam. Akkor "közös megegyezéssel" elhagytuk (ő már nem kérte én meg örültem és nem eröltettem).


Azóta eltellt 4 hónap. Nem is kereste sosem. Altatásnál ugyan abban a pózban fogom a mai napig, caak épp cumival alszik el.


Viszont 1 hete elkezdte, hogy altatásnál turkálni akar a pólomba, myomlodmi a kezével a melleimet. Nem engedem, nekem ez nem fér bele. Ha nem engedem, felhúzza magát és elkezd ordítani, az altatast meg onnan el is felejthetem.


Próbáltam már más pózban, más helyzetben, figyelem eltereléssel, garbóba altatással, egyik sem jön be, mert addig dorog míg odafordul és már keresi is.


Ezt vajon kiert csinálja? Mi lehet erre a megoldás? Valami tipp?


2022. dec. 20. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez normális, nekem még a 3 évesem is próbálkozik a mai napig... Én bimbótapasszal leragasztottam, és mondtam, hogy fáj, valamint érdemes helyette mást adni a kezébe, amit morzsolgathat.
2022. dec. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki mást, egy plüsst pl. Az én fiam áttért az arcsimogatásra. Mostmár a saját arca is jó.
2022. dec. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy azért csinálja, mert ez egy genetikailag belénk kódolt dolog, aminek a segítségével a tejleadó reflex is könnyebben beindul. Kvázi előkészíti a mellet a szoptatásra. Annó a szülésznőm mutatta, hogy szoptatás előtt nekem is érdemes ezt megtenni, mert könnyebben be tudja kapni a gyerek a bimbót, és a tejleadó reflex is előbb be tud indulni tőle.
2022. dec. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es és 3-as vagyok, annyi kiegészítés még, hogy azért folytatja továbbra is, mert eredetileg 2,5-6 éves kor közöttig találta ki a szoptatást az anyatermészet. Valamikor ebben a korban hagyná abba magától is. Én amúgy 2 évesen választottam el a kisebbik gyerekem, akiről írtam, hogy még most, 3 évesen is bepróbálkozik, több, mint 1 évvel később. A nagyobbik gyerekem később választottam el (őt is 2 évesen akartam, de bejöttek a képbe egyéb dolgok, amik miatt nem javasolták), nála nem volt elválasztás után már cicfogdosásra próbálkozás.


Engem annyira idegesít amúgy, hogy még ilyen műmellet is vettem, amit lakberendezős boltok vicces szekciuójában lehet kapni, és nem is drága, de kár volt. Szerette ugyan, de marha gyorsan tönkrement, és ilyen fura cucc jött ki belőle...Úgyhogy azt nem javaslom. Inkább plüsst, rongyot vagy tetrapelenkát.

2022. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Érdekes. Amíg szoptattam, sosem csinálta

Utána 4honappal, 1 éves kora után kezdi el?!

2022. dec. 20. 09:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szüksége van sok gyerekeknek valamilyen repetitív , önkéntelen tevékenységre az elalváshoz, ahhoz, hogy ki tudjon kapcsolni, lekerüljön alfába.

Azért is borul ki nagyon, mert egy nagyon mély tudattalan dologba akarsz benyúlni tudatosan. Érdemes még éber állapotban tisztázni, hogy mit nem szabad, de helyette mit igen. Nálunk pl a cumira van kötve egy szilikongolyós cumilánc, a lányom azt morzsolgatja, meg görgeti az arcán. A szoptatást egyébként 1 évesen hagytam abba. Most majdnem 3.

2022. dec. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!