Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segíthetnék a gyerekemn...

Hogyan segíthetnék a gyerekemnek feldolgozni mindent, és normális embernek nevelni?

Figyelt kérdés

4 éves, már másfél éve szétmentünk az apjával, de még mindig sír, hogy nincs vele sokat. (2 hetente hétvége + hétköznap 1-1 nap)

Ha rászólok bármiért, már egyből sír (nemtudom ez mennyire normális dolog) kisfiú, de hiperérzékeny, egy rossz szót nem lehet mondani mert kiborul, ne szólj rám, hagyjál, és sír.

Aztán jön azzal, hogy apához akar menni.

Totál kiborulok, mert nem véletlen hagytam el az apját.

Egy nárci bántalmazó. A gyereket manipulálja, megveszi játékokkal stb. Persze, hogy szeret nála lenni. Nála este popcorn evés van meg éjfélig mese stb.

Annyiszor beszéltem már az apjával ezekről, de semmi változás.

A gyereket úgy kezeli, mint egy 2 évest, én meg nem bírom vele, annyira elvan kényelmesedve miatta.

Bármit teszek, az apja a minden. És nem bírok el ezzel a helyzettel, fáj, hogy sír ha hazajön 3 napos apás hétvége után, mert ő még apával akart lenni. Másnál is van ez így?

Segíteni akarok neki, megbeszélni mindent mindig, de sokszor nem megy es úgy érzem feladom :(


2023. jan. 3. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos ehhez még kicsi,hogy ezeket megbeszélhesd vele. Még 6 évesen is kicsi lesz hozzá.


Muszáj lesz az apjára hatnod.


A gyerekkel, egy 4 évessel ezt nem tudod megértetni,tisztázni.

2023. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Törődik a gyerekével, gyerekprogramot csinál vele, ajándékot vásárol, én nem tudom, mi bajod van. Melyik részében nárci és bántalmazó? 2 évvel fiatalabbként kezeli? Ez nevetséges.


Általában nők pártján vagyok, mert sok a szemét pasas, de ez az apa jófejnek tűnik. Gyerekdolgokat vesz, gyerekprogramot szervez, viszonylag sokat van a gyerekével, magától keresi, igyekszik a kedvében járni, nem veri és nem alázza. Kicsit jobban tutujgatja gondolom, ezt jelenti, hogy 2 évesként kezeli. A popcorn 100ft egy csomaggal, nálunk is van heti egyszer "gyerekmozihoz", amikor szombaton mesét nézek vele, nem éjfélig, de azért 9ig szombaton fent lehet(ha bír, általában bealszik a mesén).

2023. jan. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%
Öt éves volt a Nagyfiam, amikor az apjától külön költöztünk, 7 hónapos a kicsi. A nagyobb, mindig is apás volt, soha nem tudtam hatni Rá, az apja volt az isten. Egészen 14 éves koráig, amikor elkezdte felfedezni, hogy milyen is valójában a volt párom. Egyetlen dolgot próbálj megtenni: Soha, semmilyen körülmények között ne szidd az apját, mert még dacosabbá válik. Annyit fog csak érzékelni belőle, hogy bántod az apát, Te undok vagy! Hallgasd mindig meg, mondd el Neki, hogy nagyon klassz, hogy ilyen kedves apukája van, örülsz, hogy jól érzi ott Magát, de itthon más szabályok vannak. Próbálj Te is egy-egy lazulós hétvégét szervezni Vele, ahol csak kettesben vagytok. Kirándulás, gyerekmozi, játszóház, sütés, színezés, mese nézés...stb.
2023. jan. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3as tök jól leírta, amit itt pár mondatban lehet tanácsolni.

Ezen kívül ismerd el az érzéseit. "Megértem, hogy apánál szeretnél lenni és most szomorú vagy, mert el kellett jönni. Apánál nagyon jó, jó lenne ha mindig apával lehetne lenni. (De nélkül) Sajnos ezt nem tudjuk megcsinálni. (Ezen a ponton valószínűleg elkezd még jobban sírni) Itt vagyok veled, sírd ki magad, sírd ki a könnyeidet (ez a sírásmeghallgatás módszere, amikor meghallgatod, támogatólag ott vagy vele és ő kiadhatja a nehéz érzések okozta feszültséget, lehet hogy dühös is lesz közben, üt, rúg, ezt határozottan le kell állítani, de biztosítani, hogy ott vagy és nálad, veled megnyugodhat, amint kiment az összes feszkó, mint akit átkattintanak, visszakapsz egy normális gyereket. Egy dolog fontos, maradj végig tudatos, ne boruljon el az agyad, ha elkezded, csináld végig, eltarthat 20-30-40 percig is. Sok feszültség van benne és nagyon nehéz lehet neki, ráadásul úgy, hogy ő nem képes még az érzelmeit kezelni, ebben segítesz te, hogy elhordozod a sírásmeghallgatással az ő nehéz érzéseit)

2023. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!