Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond az, ha nincs dackorszaka...

Gond az, ha nincs dackorszaka egy gyermeknek?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, egy Anyuka büszkén mondta, hogy az ő kisfiának nem volt, max azt mondta valamire hogy “nem.” (3,5 éves.)sok anyuka írta neki, hogy erre ne legyen büszke mert nem jelent jót. Mire gondoltak?
2023. jan. 8. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Arra hogy normális fejlődési szakasz, ami nem marad ki tipikus fejlődésnél.

De: túlzás, hogy neki támadtak, mert az nem kell, hogy minden gyereknél elviselhetetlen legyen.

Éppenséggel idegrendszeri éretlenség esetén sokkal rosszabb, később kezdődik és tovább tart és intenzívebb, mint átlagos fejlődés esetén.

Tehat lehet "büszke", bár nem az ő érdeme, hogy hogy jut túl a gyereke.

2023. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, amit az első írt.

Egyik gyerekem nehéz eset, oxigénhiánnyal született, na nála brutál volt a dackorszak és nem is ért véget, 6 évesen is kiborító volt.

A másiknál meg fel se tűnt szinte, hogy eljött ez az időszak.

Mondjuk lehet csak azért, mert a nagyhoz viszonyítottam és hozzá képest nagyon egyszerű eset volt a kisebb, de na...

Ennek én csak örülök és semmi baja sincs.

2023. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag nekem se volt (ezt nem tudom se megerősíteni, se megcáfolni, mivel nem emlékszem), sosem hisztiztem, sosem vertem magam a földhöz meg effélék. Ellenben 10 és 12 éves korom között elviselhetetlen voltam, szerintem az nagyjából bepótolta a kimaradást. Most 22 vagyok, még élek, és később már jobb volt az élet mindenkinek, amikor nem borultam ki ötpercenként.
2023. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!