Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan töltőtsz fel egy 2...

Hogyan töltőtsz fel egy 2 éves mellett?

Figyelt kérdés

Egész nap harcolok vele, mert bármit kérek tőle, semmit nem akar és állandóan rosszban sántikál.😁 Néha olyan hisztiket rendez, hogy szerintem 4 utcával arrébb is hallják. (Szerencsére azért ez nem gyakori.) Emellett a háztartással sem haladok. Egész nap könyörgöm, főzök, könyörgöm, pakolok, könyörgöm, ruhákat hajtogatok. Már addig jutottam, hogy egy 20 perces videót nem tudok este megnézni, le sem ülök egy percre sem. A férjem este ér haza, rokonok másik városban.


Mi még nem voltunk a férjemmel kettesben kikapcsolódni mióta megszületett, de már egy mozit szeretnénk beiktatni, addig a nagyszülők vigyáznának rá.


Ti hogyan szoktatok kikapcsolódni gyerek mellett? A dackorszakot ti, mint szülők hogyan éltétek meg? Én fáradtabb vagyok, mint amikor újszülött volt.



2022. dec. 16. 09:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Úristen, bocsánat a helyesírásért, bármennyire akarok, már nem tudok korrigálni.😄
2022. dec. 16. 09:10
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Nekem egy dolog nagyon jól bevált, esetleg próbáld ki.

Szóval táblázat. Minden nap vannak a szokásos feladatok ugyebár, mint felsöprés, mosogatás és emellett egy nagyobb feladat mint ablakmosás.

Nálam így néz ki: hétfő ablakmosás, kedd porszívózás, szerda játékok fertőtlenítése..

Valahogy próbáld rendszerezni a háztartási feladatokat és oszd be a hétre.

Én főzni 2 naponta szoktam, vagy 3. Van hideg étel is vacsorára vagy valami könnyebb gyorsabb, pl melegszendvics vagy bundáskenyér., nem gond ha nincs minden nap 3 fogásos kaja az asztalon.


Van napirend is, mint iskolában az órarend, reggel letudom a nagy feladatot, délelőtt igyekszem lefárasztani a gyereket, aztán amíg megy a déli szunya és nem alszom be mellette, addig vagy előkészítem a főzni valót, vagy ilyesmit... , esetleg akkor te is tudsz szusszanni.


Na mindegy, azt akarom mondani ezzel, hogy rendszerességgel tudsz némi időt beiktatni magadnak, jól át kell gondolni, így lesz napközben is némi szusszanás neked is.


A dackorszak ilyen, sajnos, idővel majd jobb lesz, rémlik hogy én is zombiként éltem túl nehéz volt nagyon, a nagyobbik már túl van rajta, de a kicsi lányom épp kezdi, szóval nagyon együtt érzek veled! A kompromisszum kötés általában nekünk bevált a nagyobbnál, a kicsinél sajna eddig nem 😒


A férjeddel való randikat pedig mindenképp iktassátok be, mi is havonta egyszer megyünk, anyukám szokott feljönni hozzánk addig vigyázni a gyerekekre. Eszméletlen milyen jót tud tenni, mintha egy hétvégi wellnessről jönnék haza, pedig csak 2 órás moziról van szó 😊🙄

2022. dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk ugyan ez, caak épp egy 3 és egy 1 évessel.


Én most vagyok ott,hogy elegem van.


Nálunk sincs segítség, férjemmel 3,5éve nem voltam kettesbe.


Én a csodát várom, többe nem reménykedek

2022. dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Azt elfelejtettem beleírni, hogy nekem a háztartási eszközök "levél uppolása" nagyon sokat segített, több időt nyertem. Szárítógép, mosogatógép, robot porszívó, ilyenekre gondolok. Úgyis jön a karácsony..:)
2022. dec. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Fizetett segítség/bölcsi (náunk utóbbi volt, dolgoztam), illetve férjem 2,5 évesen átvette az esti altatást, meg ahogy hazaért, mentem futni. Kettesben napközben meg altatás után tudunk lenni (mindketten otthonról dolgozunk).
2022. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
A dackorszakot a meseles, jatekon es peldamutatason keresztuli kommunikacio nekem iszonyat megkonnyitette, meg a Babyhavior app problemakezelo resze is pl. a fogmosast, ami horror volt.
2022. dec. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Én esténként eljárok futni. Nagyon sokat segít, egyedül vagyok, kikapcsolódok, közben karban is tartom magam.
2022. dec. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Akkor tudok kicsit feltöltődni, hogy ha alszik, és ennyi. Nagyjából nekem is van egy menetrendem, amit ő már megszokott, pl. tudja, hogy délelőtt teszek-veszek, főzök, addig ő egyedül lefoglalja magát, és hiába fog valami hisztivel előállni, nem fogom a nyers húst kidobni a kezemből, vagy hagyni legégni a cuccot, mert ő kitalált valamit. Egyszer max kétszer mondok el neki valamit, hogy nem, és miért nem, utána már nem figyelek a további hisztire oda. Aztán délután alszik, akkor vagy én is alszok, vagy csinálok egy heti feladatot pl. kitakarítok egy részt valahol. Aztán ha felkelt, akkor már csak vele foglalkozok estig. Nincs tisztaság így, mert egyszerűen nem tudok annyira kitakarítani így, hogy elégedett legyek vele, túl ritkán kerül így sorra minden, de azért vállalható.
2022. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Segìtsèggel. Apukajànak àtadni 1-1 òràra, ha csak hètvègèn megy, akkor.

Kettesben levèsre pedig babysitter, ha csalàdon belül nincs segìtsèg.

2022. dec. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kisfiam is 2 éves. Olyan gyerek ,akit egy percre nem lehet szemelől veszíteni, mert a csilláron lóg. Reggel 8 körül kelünk, együtt reggelizünk, utána egy picit nézünk mesét. Addig felkészülök a napra gondolatban. Délelőtt főzök, főzünk, közben pakolászunk. Vagy játszik, vagy "segít " nekem. Ül a pulton és magyaráz, pakol. Együtt ebédelünk délben, fél 1 körül megy aludni. 1,5 órát alszik, addig én sorozatot nézek. Mikor ébred pici mesenézés, aztán udvar vagy benti játék. Férjem csak 7 körül ér haza, akkor vacsizunk együtt, míg megy az esti birkózás és apa fürdeti én rendet teszek a konyhában, étkezővel, nappaliban. Én altatom ,mikor elalszik (fél 10 körül) másnapra készítek a nagylányomnak és a férjemnek szendvicset, férjemmel vagyunk, tévézünk,beszélgetünk. Én éjfél körül megyek aludni, addig magammal foglalkozhatom. A mosógép, mosogatógép, szárító éjszaka megy. Minden pénteken takarítós nap van, akkor délelőtt kivikszolom a házat, porszívó, felmosás, WC pucolás, fürdő sikálás. Hét közben pedig ha szükséges porszívózok.

Szóval elég jó rendszerünk van, persze emelett neki is állandóan könyörgök mindenért, és megy a hiszti is. Aztán hamarosan borul minden,mert érkezik a 3. gyermek.

2022. dec. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!