Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan anyuka az ismeretség...

Van olyan anyuka az ismeretségi körötökben, aki esetleg "megharagudott" vagy "megutálta" volna gyermekét azért, mert rossz élmény volt a szülés, nagyon sokat sírt babakorában vagy nagyon hisztis, akaratos?

Figyelt kérdés
Ez mostanában megfordult a fejemben, és kíváncsi vagyok, de véleményem szerint ilyet egy ép ésszel gondolkodó anya nem csinál.
2023. jan. 15. 11:53
 1/8 A kérdező kommentje:
A gyermekét*.
2023. jan. 15. 11:53
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
A szülés utáni trauma meg depresszio pont arrol szol,hogy nem tudsz ép ésszel gondolkodni a fájdalom,stressz vagy kialvatlanság miatt. Nekem volt,hogy hetekig-hónapokig csak arra gondoltam,mennyire utalok anya lenni. De ez akkor volt,mikor alig aludtam, mindenem fajt. Szerintem ez normalis, az a nem normalis,ha tul sokaig tart.
2023. jan. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg ép ésszel gondolkodó, remélhetőleg felnőtt ember nem ítél el valakit ismeretlenül úgy, hogy nem ismeri teljes történetet. Tudod amíg nem vagy adott helyzetben, addig max elképzelésed lehet arról, hogy mit tennél, de q valóság lehet épp az ellenkezője is.

Ahogy az első is leirta, pl a szülés utáni depresszió épp ezzel is járhat

2023. jan. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
De amúgy eleve az a helyzet,hogy a gyermeked iránti szeretet sem mindig egyből jön. Ez az egész sokkal összetettebb érzés,mint a szeretet-utálat. Nyilván amikor hetekig nem alszol egy vöröslő fejű ordító csecsemő mellett, nem feltétlen érzed azt,hogy szereted. De azt sem,hogy utálod őt. Vagy mondjuk azt érzed,hogy utálod,de közben nyilván a helyzetet utálod, nem a személyét.
2023. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rá haragudtam, hisz nem ő kérte az életét, hanem magamra, amiért nem tudom uralni a helyzetet és a helyzetre, amiért olyan amilyen. Aztán ahogy rájöttem, hogy nem csak nem lehet, nem is kell uralni a helyzetet, illetve megérkezett végre a kötődés, úgy elmúlt ez az érzés. Épeszűnek tartom magam, de én azok közé tartozom, akik nehezebben viselték az első időszakot, az átállást, a nagybetűs szülővé válást. Ez van. Emiatt nem érzem magam sz*rnak.
2023. jan. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a fiam iránt nem éreztem sose gyűlöletet, de a kialakult helyzet iránt annál inkább. Nem aludtam szinte semmit, hónapokig, fizikailag, mentálisan mindenhogy kikészültem, rettenetesen sok teendő volt, egy egyfolytában zokogó babával, és mindenki csak azt nyomta az arcomba, hogy ugye milyen jó, élvezzem ki, mert ezután csak rosszabb lesz meg nehezebb. Na ez pl nem segített, és akkor még nem is tudtam, hogy nem is igaz, az én fiammal csak könnyebb lett, és csak jobb. Tehát épeszű emberként sem könnyű egy ilyen helyzet, és nem lehet rá felkészülni, mert nem tudhatod, neked mit dob a gép majd. A kötődést meg nem segíti sem az alváshiány, se a jó szándékúnak álcázott, kárörvendő okoskodások sem, vagy a nyílt ítélkezés.
2023. jan. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerek ilyet.

Nekem egyébként mindkét szülés borzalmas volt, életem két legrosszabb napja a kórházi hozzáállás miatt. Rettentő durva dolgokat kellett elviselnem, és szülés utáni depresszióm is volt mindkétszer.

De a gyerekeim imádom, őket nem hibáztattam akkor sem. Utólag is azt mondom, ha borzalmas is volt, megérte elviselni értük.

2023. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A harmadik héten volt egy borzalmas esténk. Nonstop üvöltött a gyerek éjszaka. Egyedül voltam vele pont. Semmi nem segített, már én is sírtam. Fáradt voltam, fájt a császár sebem, ahogy a küzdő, magát feszítő gyereket próbáltam ringatni, a mellkasomat szétkarmolta és szétrúgta a hasam mikor etetni próbáltam.. Ki voltam teljesen.. Volt egy pont mikor csak próbáltam beletuszkolni a cumit a szájába, hogy 3 másodpercre csend legyen nèztem ahogy üvölt és akkor átfutott az agyamon, hogy csak vissza akarom kapni az életem és újra kettesben lenni és hozzábújni a férjemhez. Aztán persze elnyugodott a baba és én semmiért nem adnám.. viszont egyre többször gondolkodom rajta kell e második.. ha nem, akkor emiatt az időszak miatt nem.. nem a szülés miatt..pedig elég traumatikus vajúdás volt majd sürgősségi császár..
2023. jan. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!