Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl lehet élni, ha valaki...

Túl lehet élni, ha valaki elveszti a gyerekét?

Figyelt kérdés
Anyukám egyik barátnőjének halt meg 1 hónapja az 5 éves kislánya. Igaz, hogy "fel volt" rá készülve, mert nagyon beteg volt előtte egy évig (agydaganat). 18 éves lányként nem tudom felfogni, hogy túl-e lehet egy ilyet élni anyaként. Pláne úgy, hogy előtte 1 évig látta szenvedni a gyereket...

2023. jan. 23. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem a kérdésed.


Nyilván sokan vannak, akiknek meghalt a gyereke, azaz igen, túlélték.


Ha te is tudod a választ, minek megkérdezni?

2023. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Igen, sokan túlélték. Szerintem nekem csak úgy menne, ha lenne mellette még gyerekem, aki(k) miatt muszáj lenne.

Aki az egyetlen gyerekét veszíti el, nem tudom, mi motiválhatja, hogy tovább akarjon élni nélküle.

2023. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%
Miért, most öngyilkosnak kéne lennie? Szerintem sokkal nagyobb trauma, ha a szüleit veszíti el az ember, aztán mégis túlélik az esetek többségében.
2023. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#3! Hogy lenne mar nagyobb trauma?🤦🏽‍♀️Az az élet természetes rendje.
2023. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tuleltem... Nehezen de tuleltem. Lassan 4 éve volt, a mai napig olyan mintha tegnap történt volna. Elmondhatatlanul fáj minden egyes nap.... A fájdalom nem szűnik, csak megtanulsz bele együtt élni... Kívánom hogy soha ne is tudd meg milyen az ha elveszted a gyermeked.
2023. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Sok embernek meghalt a gyereke, ők mégis életben maradtak
2023. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindent túl lehet élni. Néha úgy érzi az ember, hogy belehal, de aztán csak másnap lesz. És telnek az évek, fakulnak az emlékek, a kibírhatatlan gyász helyett csak egy üres lyuk marad.

Ne is gondolkodj ilyenen. Valószínűleg sosem fog a gyereked meghalni, ha igen, erre akkor sem lehet egy kicsit sem felkészülni.

2023. jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Nagynéném fia meghalt, viszonylag gyors lefolyású rák miatt 27évesen, ő fizikailag túlélte de lelkileg teljesen megtört, csúnyán mondva azóta megbolondult, nem tudja méltósággal viselni ezt a terhet.

Nagybátyám fia öngyilkos lett 17 évesen, ő rajta szinte észre se venni a veszteséget, sose beszél róla, mintha sose létezett volna.

2023. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a munkámban azt látom, hogy fizikailag túl lehet élni, de ezek a szülők-anyák, apák-lelkileg, érzelmileg kb örökre összeomlanak.
2023. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2 csecsemőt vesztettem el. Túléltem, mert nem volt más választásom. Ha a most 2 évesem meghalna azt már valószínű, hogy sokkal nehezebben viselném. Nem kívánom senkinek az érzést. Egy szülőnek sem szabadna ezt átélni.
2023. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!