Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Inkább divatosan, vagy inkább...

Inkább divatosan, vagy inkább praktikusan öltözteted a gyereked (felsőruházati kérdés)?

Figyelt kérdés

Lányom pólója/ruhája, nadrágja mindig csinos, szeret csinos lenni. Azonban amikor esős/hideg idő van, gumicsizma/bakancs-esőnadrág-széldzseki kombóban van, mert így tuti nem ázik át, nem fázik, és a pocsolyában is tud ugrálni. (3 éves)

Viszont az oviban, meg ismerőseim is, mindenki úgy öltözteti kintre a gyereket, hogy farmer, divatos csizma (nem vízálló), divatos kabát (parka). Nagyon szépek, de egy legszívesebben pocsolyában ugráló 3 évesnek szerintem nem praktikus.


Bent mindig csinos az oviban, de a felsőruházat mindig praktikus inkább.


Nálatok hogy van, és miért?


2023. jan. 24. 22:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnak mindene vízálló, a pocsolya a kedvenc.

Ha bárhová megyünk van csinije, de ha kimegyünk és nem kell kiöltözni, csak játszós cucc van rajta

2023. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Hót mindegy egy gyereknek, nem kell belenevelni a konzum baromságot már óvodás korban. Ha nem nevelik bele, nem is lesz alapból fontos neki, mert egy 5évesnek ez nem prioritás.
2023. jan. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Kényelmesen az oviba is és itthon is. Csinos ruha ünnepre van. Nem hiszem, hogy egy 3 éves magától akarna csinosan öltözni, akadályozza a mozgásban pedig ez a legfontosabb "dolga".
2023. jan. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
A divatozás jeles alkalmakra van (pl. megyünk a dédihez), van a kerti, ahol a legfontosabb a praktikum, ha utcára megyünk, akkor a kettő között, de inkább praktikusan, lehetőleg melegen és kényelmesen. Például rendes ruhára ráhúzok egy esőnadrágot, bent ezt leveszem, ahogy a cipőt is ki lehet cserélni.
2023. jan. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én bölcsibe is kényelmesbe küldöm a fiam, leszærom kinek nem tetszik.

Ráér divatozni ha egyáltalán akar majd. Pláne hogy minden nap a szenzoros szobában van ahol pocsol, meg lisztet szór, meg turkál dolgokban. Nem akarom hogy már kicsiként kínosan ügyeljen ilyesmire, turkáljon csak a homokban gondtalanul.

2023. jan. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én nem sajnálom a "csinos" ruhát az oviban, ami egyébként csak annyit tesz, hogy melegítő helyett egyszínű legging (ez sokkal kényelmesebb neki), és valami kicsit fodrosabb aljú hosszú ujjú póló, vagy kisruha. Ő minden reggel mondja, hogy szoknyát akar felvenni, szeret benne pörögni, stb. De én ezeket nem sajnálom, mert nem voltak drágák. Inkább a kinti öltözet érdekelt, mert ott tényleg tökre nem praktikus egy bölcsisnek/ovisnak divatozni, farmerben futni meg mászókázni sem tud. Mindig olyan kinti ruhát adok rá, amit kedvére koszolhat össze:) csak közben meg úgy kitűnik a többi gyerek közül, akik meg kintre divatolnak :D
2023. jan. 25. 06:09
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A kettő kizárja egymást?

A gyerekeim kizárólag technikai felsőruházatot hordanak. Olyan kabátot/dzsekit nem is adnék rájuk, ami nem vízálló vagy min. vízlepergető, szélálló..stb. DE ezek jól néznek ki, "menő", nekik kedves mintával, így szerintem abszolút "divatosak" gyerekszinten. Mert a gyerekeknek egymás közt ez tetszik, nem a mini bőrkabát és más mini felnott ruhák.

2023. jan. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
32%

Dd step kényelmes bakancs,egy Zara kabát és puha bélelt leggings.

Kényelmesbe,hogy neki jó legyen.


Kényelmetlent fel se venne...


Mindjárt 7 éves kislány.


Ja,ő nem játszik az udvaron,nem sarazik,nem koszok össze soha egy ruhát se.

2023. jan. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
8, a 7 éves nem igazán az a kategória, amire gondoltam. Mint írtam is, inkább bölcsis-ovis.
2023. jan. 25. 07:54
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Normálisan öltöztetem a gyerekeimet.


Elsödlegesen legyen kényelmes számára, praktikus az időjárásnak megfelelően. Az adott szituációtól, helytől függ játszós vagy hétköznapi ruhát adok rá. Kimondottan csinosat csak ünnepre/ ovi - suli fellépésre.

2023. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!