Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Inkább divatosan, vagy inkább...

Inkább divatosan, vagy inkább praktikusan öltözteted a gyereked (felsőruházati kérdés)?

Figyelt kérdés

Lányom pólója/ruhája, nadrágja mindig csinos, szeret csinos lenni. Azonban amikor esős/hideg idő van, gumicsizma/bakancs-esőnadrág-széldzseki kombóban van, mert így tuti nem ázik át, nem fázik, és a pocsolyában is tud ugrálni. (3 éves)

Viszont az oviban, meg ismerőseim is, mindenki úgy öltözteti kintre a gyereket, hogy farmer, divatos csizma (nem vízálló), divatos kabát (parka). Nagyon szépek, de egy legszívesebben pocsolyában ugráló 3 évesnek szerintem nem praktikus.


Bent mindig csinos az oviban, de a felsőruházat mindig praktikus inkább.


Nálatok hogy van, és miért?


2023. jan. 24. 22:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%
Nem jatszik az udvaron, nem sarazik, mert tudja, hogy a Zara kabát miatt agyonütné a hülye anyja aki ráadja. Minek is??
2023. jan. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

Praktikusan, kint és bent is. A játszós ruha is lehet szép. Kényelmes legyen, kőnnyen tudjon öltözni, pláne oviban. De az iskolában is mindennapi tesi miatt a rövid szünetben gyorsan kell, hogy öltözzön, vetkőzzön a gyerek.

Nálunk az oviban nem kedvelték a túl csicsás gyerekeket az ovónők, sőt ruhára megjegyzést is tettek, hogy ne vidd abban, mert ahhoz felnőtt segítség is kellett és homokozni se volt éppen praktikus.

2023. jan. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
8, sajnálom azt a 7 évest, aki már nem játszik az udvaron.
2023. jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Kénylmesen. Fiù, szerintem a jàtszós ruha is szèp. Fel.nem venne olyat, ami nem kènyelmes és nem lehet benne jàtszani.
2023. jan. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Még csak kiscsoportos, nincs torna és nem neki kell öltözni, de amúgy ezek ilyen könnyen levehető/felvehető kis ruhák, ilyen h&m-esek. Nem szóltak érte, sőt azt mondta az óvónő hogy milyen szép csinos lány vagy te :))


Egyébként megjegyzésként: én nagyon sportosan öltözködöm, melegítő, kapucnis pulcsi (mondhatni nagyon igénytelen vagyok 🤣🤣), és ilyeneket vettem neki is, de más lányokon látott szoknyát, és azóta csak azt hajlandó felvenni, szóval nem én tettem ilyenné 🤣 de nem szóltak szerencsére az oviban érte. ☺️

2023. jan. 25. 09:54
 16/21 anonim ***** válasza:
27%
8 vagyok. Ovis a lányom, visszamaradt!! Csak 7.5 éves korában megy iskolába.
2023. jan. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
29%

11,13!


Milyen rosszindulatúak vagytok! Elképesztő....


Minthogy megkérdeznétek,hogy miért??


De neeeem,inkább támad rögtön. Szörnyű.


A lányom autista. Ő nem koszolná össze magát. Rohamot is kapna tőle...Sajnos.

2023. jan. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a lányom, kintre általában egy overált adok rá. Most télen olyan jó nagy pufit, ami meleg is, átmeneti időben kicsit vékonyabbat, de akkor is ilyen egybe kezeslábas cucc. Könnyű felvenni/levenni, kényelmes, és víz-sár-piszokálló. Illetve alá azt adok rá, amit csak akarok, vannak napok, amikor harisnya-ruha kombó, máskor leggings és sima póló. A cipőt azt mindig megválogatom, általában olyat keresek, ami csinos, jól néz ki (a lányom már 1 évesen sem volt hajlandó felvenni a simán csak "praktikus" lábbelit :D ), de azért vízálló/meleg, praktikus is.


Igazából tökmindegy, mit adok rá, ő akkor is játszani fog és beleugrik a pocsolyába, a vizes homokozóba leül és játszik, felmászik mindenre, max ha kényelmetlenebb az öltözéke, akkor lassabban sikerül mindezt teljesítenie, de azért ha már úgyis ilyen, akkor inkább igyekszem a kényelemre optimalizálni. A kinézet meg inkább nekem fontos, színben harmonizáló, stílusban összeillő ruhadarabokat válogatok össze neki, de a bölcsiben amúgy is sokszor összepiszkolja, amit reggel ráadtam, szóval 10ből olyan 7 esetben nem ugyanabban kapom vissza, mint amiben beadtam, így kicsit feleslegesnek is érzem reggelente az agyalást ezen :D

2023. jan. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk én a kényelmes és csinos ruhára szavazok,össze lehet hozni a kettőt.Amúgy nem bánom,ha koszos lesz,kimosom.Nem értem miért kell bántani azt,aki zara kabátotvad a gyerekére.Én simán megveszem a lányomnak a drágább ruhákat is,a Bijou Brigittebe a hajba valókat,ékszereket.
2023. jan. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
80%
Én mosógépet használok:D Van csinos fehér kabátunk is. Cipőből a bebújós téli bélelt csizmát szereti, kb egész télen abban volt. De nem értem a kérdést,manapság mindenből van csinos és divatos változat,még hótaposóból,gumicsizmából meg melegítőből is lehet extra trendit kapni,ha valaki azt szeretne.
2023. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!