Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korig igényel a...

Mennyi idős korig igényel a gyerek 0-24-ben figyelmet?

Figyelt kérdés

Ameddig csak vele foglalkozok addig minden rendben. De ahogy meginnék egy kv-t vagy elmosogatnék 1 db!! edényt már ordít. Ki se mehetek a házból 1 percre sem, pl postás, futár vagy kivinni a szemetet. Sokszor viszem magammal, de nem mindig tudom, mert mire felöltöztetném az is fél óra.

Meg hát elfáradok, nem tudok órákon keresztül játszani vele. Meg magyarázni hogy mi micsoda. Néha csak 5 percig szeretnék csendben bambulni magam elé. Mert úgy érztem felrobban az agyam.. kell egy kis szünet. Na de ilyenkor jön az ordítás. 😵‍💫


2023. jan. 27. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Mennyi idős?
2023. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
16 hónapos
2023. jan. 27. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Hát én ilyenkor már hagytam kicsit sírni, pl amíg mosogattam.

A nappali el volt ráccsal választva reggel amúgy is sírt mindegy mit csináltam, hát akkor inkább mosogattam, k{zbe beszéltem hozzá.

2023. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3 evesem is ilyen. Ordit, fel egyedul. Ha elvan es csendben van,akkor biztos hogy vmi veszelyes vagy tiltott dolgot csinal. Kitartast. Mar csak evek kerdese 😄
2023. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
3 vagyok mem volt egyedül 2 m ra állt tőlem, nem egyedül hagytam csak nem ültem mellette
2023. jan. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Az enyém 7 hónaposan, amikor már ügyesen kúszott, akkor kezdett el jól ellenni magában. Néha úgy örültem egy pár perc csöndnek, hogy későn találtam rá, hogy túrja a virágföldet. :)

Nem tudom, hogy próbáltad - e, de esetleg szoktatni, hogy ha oda is mész, nem veszed fel, picit messzebb ülsz, ott vagy vele, de pl ruhát hajtogatsz, amit lehet a közelében csinálni. Szóval egyre inkább hétről hétre szoktatod le, hogy egyre kevesebb beavatkozással ellegyen nélküled.

2023. jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki feladatot. Na ne komolyat, még nagyon kicsi a gyerek, hanem valami kamu feladatot, hátha megpróbálja rendesen csinálni. Ha sütit sütsz, akkor adj az ő kezébe is egy műanyag tálat meg egy fakanalat, hadd kavargassa a semmit. Ha pakolod el a mosott ruhát, akkor párosítson zoknit (még akkor is, ha te amúgy ilyet sose csinálsz), te meg közben hajtogasd a többi ruhát. Talán ha ott vagy vele, de nem ugyanazt csináljátok, hanem mindkettőtöknek külön feladata van, akkor ez hamar odáig fejlődik, hogy ő eljátszik magában, miközben te bár ott vagy, de csak bambulsz ki a fejedből.

(A nagyobbik lányomnál bejött ez a módszer, a kicsinél viszont nagyon nem. Mondjuk ő nem is a közelségemért sírt állandóan, inkább túl önálló még most is, és jó ötletnek tartja pl. fejest ugrani a felmosóvízbe, ha három másodpercre elfordítom a tekintetemet.)

2023. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2,5-3 éves kora között kezdett el magának olvasni meg játszani egyedül. Addig mindenhez igényelt. Most 3, de még most is sokszor kéri, hogy játszak vele. Nálunk van dedikált gyerekidő (stopper beállít) és akkor csak vele foglalkozom, csak rá figyelek, csak az van, amit ő szeretne, nem tanítgatom, nem javítom ki. Nem egyszer, amikor érzi, hogy szüksége lenne több figyelmere, maga kéri, hogy csináljunk gyerekidőt. A többi időben így meg sokkal megértőbb. 16 hónaposan már bevezethető, hogy szokja a rendszert, de még nem azt a hatást fogja kiváltani, amire neked szükséged lenne.

Kell több segítség: apa, nagyszülő(k), bébiszitter, bölcsi. Nálam az ignorálom meg sírni hagyom nem volt opció.

2023. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Különbözőek a gyerekek. Az én fiamat 3 hós kora óta simán le lehet tenni, sőt szereti. Előtte is tűrte valamennyire. De ha másik szobába átmegyek, azt nem szereti, sír vagy utánam jön. Olyan van, hogy ő bóklászik el tőlem.


Aztán voltak fázisok, mikor szinte folyamatosan karban (gyakorlatilag hasi vagy háti hordozóban) kellett tartani. Most másfél, ha fáradt, nyűgös, akkor lóg folyamatosan a nyakamon, de a hurci még mindig beválik.

2023. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Soha nem volt ilyen az enyém. Letettem a játszószőnyegre vagy járókába és simán elvolt. Most is ilyen,mindjárt iskolás. Simán bezárkózik a szobájába fél napra.
2023. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!