Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A tériszony lehet idegrendszer...

A tériszony lehet idegrendszeri értetlenség jele?

Figyelt kérdés
Egy óvodás korú (4 éves) gyerek esetében.

2023. jan. 31. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Ezek szerint a ferjem (33) is idegrendszeri éretlen? 🤣
2023. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Lehet, vagy legalábbis hasonlóan néz ki, mint a teriszony. Lanyom ugyetlenebb mozgásban, félt a csuszdan sokáig, vagy azon a kis hídon, ami a csuszdakat összeköti. Idegrendszeri eretlensege van.
2023. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Tipegő korom óta brutális tériszonyom van, egyébként nem túl jó mozgás társul mellé. Lehet hogy idegrendszeri éretlen vagyok, 31 évesen már szerintem nem hozom be. Vigasztalásul: az élet más területein tökéletesen elvagyok így is. Alpinista nem lettem, ez tény.
2023. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Ez adottság. Nekem nem volt baj az idegrendszeremmel,mégis hatalmas tériszonyom van. Még a létrára sem merek felmenni.

40 éves nő vagyok.


A lányom súlyosan érintett benne, nagyon éretlen az idegrendszere, és autista.

Semmilyen tériszonya nincs,minden magas helyre fel kell mennie. (A Minaretet egymás után 2x mászta meg az apjával Egerben pl. Akkor imádja az óriás-óriáskereket, ami karácsonykor jön a városunkba. Meg az óriás mászófalas csúszdavárat is).

2023. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én sem igazán gondoltam erre, én is felnőtt koromig tériszonyos voltam, amíg le nem küzdöttem ezt a félelmet. Viszont a lányom nagyon nem szereti, ha például az apja magasra emeli, üvölt és mondja, hogy fél. Az óvodában torna közben is észrevették az óvónők, hogy fél a magasban. Ők mondták, hogy ez valószínűleg idegrendszeri értetlenség miatt van. Mondjuk az az érdekes, hogy nem minden esetben fél, például a csúszdára, mászókára meg simán felmegy.
2023. jan. 31. 17:14
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

2-es vagyok. Kérdező azt gondolom, hogy itt nem fogsz valaszokat kapni, mert a válaszadók többsége olyan sötét, hogy a kérdést sem értette meg.

Idegrendszeri eretlenseg jeleibol masolok ide egy részletet:

"Idegrendszeri éretlenséget jelezhet, ha a gyermek a mozgásfejlődésében elmarad a korosztályától, a mozgáskoordinációja nem jó (csetlik-botlik, sokszor elesik), tériszonya, egyensúlyi problémái vannak.Érdemes odafigyelni, ha gondjai adódnak az öltözködéssel (gombok, cipzárak, cipőfűző), vagy nehezen vagy nem tud megtanulni úszni, bringázni."

Természetesen a teriszony is lehet jele az idegrendszeri eretlensegnek.

Gyengébbek kedvéért: létezik teriszony más esetekben is.

2023. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hatos, de önmagában a tériszony nem jele az idegrendszeri éretlenségnek, max társul vele, ha több tünet fennáll. Pusztán tériszony alapján ilyeneket vizionálni finoman túlzás, pláne felelőtlen kijelenteni, nem hozzáértő szakember nélkül. Eleve nagyon szívesen és könnyen dobálóznak mostanában az olyan kifejezésekkel, mint idegrendszeri éretlenség, autizmus, hipotónia, stb. Utóbbiak orvosi fogalmak, mégis úgy szórják a gyerekekre, hogy manapság az az érzésem, hogy Magyarországon évek óta nem született normális izomtónusú és fejlődésű gyerek...


Szerintem ez legalább annyira kártékony ez a jelenség, mint valóban komplex elmaradással rendelkező gyerekekre legyinteni.

2023. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem függ így össze. Mármint lehet persze valaki tériszonyos, ha idegrendszeri éretlenség miatt bizonytalan a mozgása, koordináció, egyensúly..., de anélkül is lehet tériszony, pl. rossz élmény vagy túlféltés vagy bármi miatt. (A pszichológia már a transzgenerációs élményekkel is foglalkozik, úgyhogy így akár "örökölheti" is.)
2023. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Dehát pontosan ezt írtam előzők! Nyilván ez 1 tünet. És nem is feltétlen csak annak a tünete, de az idegrendszeri eretlensegnek is lehet ez az egyik tünete.
2023. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de egyéb tünetek híján nem kezdem el az anyukát ijesztgetni...
2023. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!