Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez normális ennyi idősen?

Ez normális ennyi idősen?

Figyelt kérdés
Van egy mindjárt 7 éves lányom és borzasztóan értetlen.15x kell neki elmondani neki mindent kb. A hugom avval védi ki,hogy jó még kicsi. De könyörgöm,ha iskolába fog járni, a tanároknak se lesz ideje többször elmondani 1 dolgot..A másik dolog az meg az,hogy küldik az óvónők a dalokat, meg a feladatokat és ha szólok neki,hogy küldtek megint anyagot,egyszerűen lesza.rja. Segíteni sem akar semmit se, csak a játszogatás van, meg a tv. Egyszerűen én már nem tudok vele mit kezdeni..

2020. ápr. 17. 19:24
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
86%
Mit foglalkozol vele és hogyan?
2020. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Vettem neki gyakorlókat,hogy majd együtt megcsináljuk,de nagyívben tojik rá. Egyébként 2 testvére van. 2,5 éves és 15 hónapos. Egész nap velük vagyok a főzésen,meg a házimunkán kívül. Ha megkérem,hogy vigye ki a szemetet, csak áll és néz,mint aki meg sem hallja.
2020. ápr. 17. 19:45
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

De tudja, hogy kell kivinni a szemetet? Megmutattad neki? Hogyan magyarázol, csak megkéred valamire, vagy megmutatod először és aztán gyakoroljátok? Az iskolában se egyből kell ám tudni mindent.

A hétéves nem fog magától gyakorolni semmit, nem értem ezt az elvárásodat. A gyakorló füzetekkel mit csináljon egymaga, persze, hogy leszarja, le kell ülni vele, megmutatni, hogy mit kell csinálni. Játszogatás, hát hét éves, mit csináljon, doktorit írjon? A tévét meg ne engedd és kész.

2020. ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
86%
Ezt ismerem sajnos. Figyelemre vágyik, azért "produkálja magát". Meg tud csinálni mindent, de azt érzi, hogy csak a testvéreivel foglalkozol. Tudom, milyen nehéz, ovissal és öthónapossal vagyok itthon, ő a karantén óta felöltözni "felejtett el".
2020. ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

3# Igen tudja,hogy ki kell vinnie,oda adom a kezébe a szemetes zsákot. Csak ki kell setálnia 10-15métert,kinyitni a kukatetőt és bedobni.

Igen,elmondom szájbarágósan neki,mit kell csinálnia.

2020. ápr. 17. 20:19
 6/51 A kérdező kommentje:

Én sehol nem írtam,hogy nem ülök le vele gyakorolni. Ha kérdezem tőle,hogy nem gyakorolsz kicsit? A válasza nem.

Ha rá van szólva,hogy de igen is leül gyakorolni,akkor megsértődik,és bemegy a szobájába duzzogni. A játszást meg úgy kell érteni,hogy inkább játszik még mindig,mint tanulna. Ez miatt maradt vissza az oviba tavaly is.

2020. ápr. 17. 20:27
 7/51 A kérdező kommentje:
4# Igen ez nálunk is van. Azért is könyörögni kell,hogy megfésülködjön.
2020. ápr. 17. 20:35
 8/51 anonim ***** válasza:
92%

Próbáld élvezetessé tenni a dolgot, ha így nekiugrasz, hogy vidd ki a szemetet, naná, hogy nem csinálja, pláne, ha aznap először szólsz hozzá a két kisebb meg a házimunka miatt..


Változtass a hozzáállásodon, és ő is fog.

2020. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
54%
A tvt le kell blokkolni szülőzárral amíg nem tanult aznap. Bemegy duzzogni a szobába? Na ez az a pont amikor utána kell menni, és leülni vele tanulni. Ha tovább duzzog, és szájjal, nekem tuti eldurranna a kezemben egy pofon. Nem, nem verünk gyereket. De nehogymár a közpénz lopja a politikust!
2020. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudom honnan veszed,hogy először kb délben szólok hozzá? Nem értem.

Már mind1,hogy szólok hozzá tulajdonképpen,sehogy se jó neki. "Reggel" is szóltam neki,hogy ideje lenni levenni a pizsamát,megmosakodni,meg fesülködni,szemüveget húzni. De nem még ő volt megsértve. Egyébként nem szólok,durván hozzá. Az apja is megjegyezte ,hogy olyan mint a tinik.

2020. ápr. 17. 21:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!