Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az idegrendszeri értetlenséget...

Az idegrendszeri értetlenséget hogy mutatják ki?

Figyelt kérdés
Kislányom 3, éves lesz, van valami nála ami aggaszt. Nagyon fél a többi gyerektől, felnőtt előtt sem beszél, nagyon sok idő kell neki a feloldódáshoz, még mikor mamához megyünk (hetente) ott is kell kb 1-2 óra mire feloldódik,idegen helyen meg több hét, hónap. Nem mehetek nélküle ki pl játszóházból mert teljesen sokkos állapotban sír és fut utánam. Van társaságában, fél éves korától járunk kimondottan egy játszóházba, nem nagy helység,kicsi családias, de ott sem oldódott fel. Ha kérdezgetik az állandó nénik (3-an) akik ott dolgoznak még most sem mindig válaszol. És mindig mindenhová csak velem jön. Ez nem hiszi nála, teljesen sokkos mikor így sír! Szeptembertől ovi lenne délig, de igazából szeretném ettől még megóvni. Én ismerem,tudom hogy ő még nem tudna ott beilleszkedni,beszokni! Szeretném ezen a téren fejleszteni még egy évig, hogy könnyű legyen neki majd az ovi. Szociális idegrendszeri értetlenségrol olvasgattam, de nem vagyok orvos,nem tudom hogy ez áll e fent vagy csak ilyen extrém módon félénk. Hol kell ezt kivizsgáltatni, nevelési tanácsadóba, vagy védőnőnek szóljak? Én ezt hogy tudom fejleszteni?
2020. jan. 30. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Nev tanba kérsz időpomtot, felmérik, kiértékelik és megmondják hogyan tovább. Ha éretlenség, tsmt torna, de ha egyéb, további vizsgálatok is lehetnek. Mert, hogy több hónap mire megszokik egy helyet, már lehet másra is utal. Az visuont, hogy egy játszóházba utánad szalad, nem baj szerintem, azért az nem egy nagyszülő, ritkábban jártok gondolom oda, és mindig más gyerekek vannak ott...
2020. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az idegrendszeri éretlenség azt takarja, hogy az átlagos fejlettségi szinttől valamilyen téren le van maradva. Neuropszichológus vizsgálja. Neurológus ad hozzá beutalót. Hozzá pedig a háziorvos.
2020. febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor ezzel a nevelési tanácsadóba felesleges menni?
2020. febr. 1. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!