Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnál, ha gyereked 5...

Mit csinálnál, ha gyereked 5 kedvenc ételét készítenéd ebédre, amiket előre egyeztettél vele, majd utána közölné, hogy nem kéri, rossz, nem éhes, nem szereti, majd később eszik valami mást? Iskolás, nem kisbaba!

Figyelt kérdés
Az étel pont ugyanolyan, mint mindig, és 5-6 órája evett utoljára. Édesség is van közte, minden olyan, amit evett korábban, van, amelyiket tegnap is(frissen csináltad ma), akkor ízlett neki, ma már nem. A kóstolást is elutasítja, finnyázik, húzza a száját, szidja az ételt, alkudozna.
2023. febr. 1. 15:11
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
95%

Bocsi, de mennyit aludtál és pihentél az utóbbi időben? Nekem úgy tűnik, hogy kicsit túlpörgöd ezt az egészet.


Majd eszik, ha éhes lesz, egyáltalán nem biztos, hogy most az. Ha nagyon aggódsz a csoki miatt, akkor rakd el, hagyd elől az ennivalót. Nem kell ennie, de legyen ő is ott az asztalnál, aztán eszik, amihez kedve van (ha semmit, akkor semmit), majd vacsizik.


Ha vacsira is sztrájkol, akkor meg majd utána előveszed kihűlve.

2023. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
72%

Hát nálunk ez nincs így.

Azt eszi, amit főzök. Előző nap mindenkit végigkérdezek, hogy mit főzzek, ebbe neki is van beleszólása.

Van olyan étel, aminek egy bizonyos részét nem szereti (pl rakottkelnél a kelkáposzta nem ízlik neki), akkor azt nem eszi meg, de a többi részét igen.

Ha nem jön vacsorázni, mert mondjuk a játék fontosabb, akkor később nincs kaja.

Pszichológus is azt mondta, hogy fogjuk szigorúbban, hogy tanulja a rendet. Ha nem jön vacsizni, igaz éhesen fekszik le, éhen halni nem fog, és egy idő után megtanulja a rendet.

2023. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
82%

Alapból nem készítenék ennyit.

Utána megmondanám neki, ha nem éhes, nem baj, de következő étkezés a mondjuk a vacsora, addig nincs anyaaa ééhes vagyok, és nincs nasi sem. (persze akkor, ha ő kérte az adott ételt, vagy tudom hogy szereti)

2023. febr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
93%
Én is szoktam a három éves gyerekeknek többfélét kédzíteni, hátha valamit megeszik alapon. De egy szabályt már így is nagyon megjegyzett. Ha kér valamit. pl. Igen, süssél dínofalatkát, akkor az a kaja. Utána márpedig addig ott lesz előtte amíg nem eszik belőle. Ha ebédre kérte de utólag mégis fujjog, akkor visszakapja vacsorára. Hamar rájött hogy ne ugráltasson.
2023. febr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon helytelen többfélét főzni! Ezt hagyd abba most.


Egy leves,egy második. Ha nem eszik,éhen marad. Ez van.

2023. febr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Ha úgy akarjuk nézni, akkor tésztás leves volt a leves, husi volt brokkolival és rákos kenyér körettel a főétel, plusz desszert és innivaló.


Ha pörkölt lett volna krumplipürével és paradicsomsalátával, az is három különböző étel, "egy fogás".


Ma betegen vagyok itthon, ő sem ment suliba mert folyik az orra, gondoltam valami vitamindús, extrát csinálok neki. Ja, kicsit kimerült vagyok, lehet túlreagáltam, de nagyon fel tud húzni ezzel, ha odateszem magam érte, és csak lehúzza, mikor tényleg minden kis részletre oda szoktam figyelni, tehát nem barnul meg a dínófasírt farka, meg nem túl puha a brokkoli, nem ázott el a tészta a leveshez.. és aztán közli, hogy szr. Nem az, az ő gondolatai azok. Amúgy kiraktam az ételt, és az lett, amit nem akartam, rájárt, és az elmúlt két órában el-eltűnt egy egy darab étel abból amit szidott, hamarosan vacsora és ő megint nem éhes. És ugye korábban azzal is nyafogott, hogy amikor kínálom egy órán át, nem kell neki, utána fél órával hirtelen éhes lesz és már annyira kell neki, hogy nem bírja kivárni a vacsorát? Játszmázik és semmibe vesz. De már megszívta, mert ma nem kap enni többet, azt fogom mondani, hogy a vacsoraadagját már megette.


Nagyon sértő a viselkedése, egyébként általában a kaján kapunk csak össze, de azon nagyon, kicsi kora óta ilyen, a fejébeveszi, hogy valamit nem akar megenni, és lehet akármilyen jó(még csoki is), ő nem eszi meg. Aztán mikor gondol egyet, mikor már nincs evés idő, akkor meg minden vágya, hogy egyen, sokszor azt is, amit előtte elutasított, de általában csak "valamit", amit nekem kellett kitalálnom, mert ő éhes, de nem tudja mit enne. Egészen biztosan evészavaros. Egyébként ő is nagyon vékony, de azért nem alultáplált, 132 centi és 22 kg.

2023. febr. 1. 17:40
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Lusta vagyok keresni, de két hónapja már volt ilyen rinya.
2023. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
89%

"Egészen biztosan evészavaros."

Hát akkor miért nem viszed el orvoshoz, ahelyett, hogy büntetgetnéd azzal, hogy "ma már nem kap többet enni, a vacsoraadagját már megette" stb. ?

Éretlen vagy még ehhez, nincs sem önismereted, sem emberismereted.

2023. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
94%

"Nem ehet, ha éhes lesz, étkezésekkor kell ennie, reggelikor, ebédkor, vacsorakor, akkor mikor más is eszik"


Nem veszed figyelembe a szükségleteit. Ezzel az erőltetéssel, meg étellel szeretéssel megágyazol nála az étkezési zavaroknak.

2023. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

A szükségleteit úgy értem, ha nem akar enni, hagyd a kajával, ne mártírkodj, hogy te direkt az ő kedvéért főztél mindenfélét.

Nagyanyám játszotta ezt, aztán ő volt az áldozat, hogy nem ettük magunkat halálra. Igen, értem, hogy a te gyereked pont semmit sem akar enni, de valószínűleg erre élezel ki mindent, hogy faggatod, mit enne? Hogy békénhagyd az evéssel, mond valamit, te megcsinálod, ő nem is éhes, aztán megy a bűntudatkeltés, miért nem eszik, hisz a kedvéért csinálod?

Személyes sértésnek veszed, hogy a te főztöd nem ízlik. Egyszerűen hagyd ezt az evéstémát, mert jó nem sül ki belőle.

Főzd, amit gondolsz, aztán ha akar, eszik, ha nem, nem eszik. Ennyi.

2023. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!